Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.10.2016 Autors: LNB

Sarunājas Aigars Bušs
„Nāciet pie mums, mēs esam kā ģimene!”
(Intervija ar Gati Nierliņu, polimērmāla rokdarbu nodarbību dalībnieku)
 
- Iepazīstini lūdzu ar sevi! 
- Mani sauc Gatis Nierliņš. Neredzīgo biedrību Liepājā sāku apmeklēt 2010. gada 11. janvārī. Kad Rīgā biju rehabilitācijas centrā, tur satiku biedrības vadītāju Māri Ceiruli. No viņa uzzināju, ka Liepājā Neredzīgo biedrībā arī ir dažādas nodarbības, painteresējos, kā tur nokļūt, un tā esmu šeit.
- No kurienes tu esi?
- Es esmu no Dundagas.
- Kā tu nokļūsti uz Liepāju?
- Pirmdienās mani Talsos iesēdina autobusā un es atbraucu uz Liepāju. Liepājas autoostā mani sagaida kāds no biedrības darbiniekiem, ja šoferīši ir aizņemti, vai arī šoferītis atved mani līdz biedrībai. Un ceturtdienās, pēc nodarbībām, tāpat aizved uz autoostu, iesēdina autobusā, bet Talsos mani sagaida.
- Tu pie mums apmeklē polimērmāla rokdarbu nodarbības. Pastāsti kaut ko sīkāk par tām.
- Polimērmāls ir līdzīgs plastilīnam, un tas, tāpat kā plastilīns, no sākuma ar rokām jāmīca, lai paliktu silts un mīksts. Tad no šī materiāla var veidot dažādus priekšmetus, piemēram, krellītes, rokassprādzītes. Kad formiņas ir izveidotas, tās ievieto cepeškrāsnī un tur tās tiek karsētas. Pēc šī procesa, kad patausta, paspaida, liekas neticami, ka tas ir tas pats mīkstais polimērmāla materiāls.
- Kā tev patīk nodarbības?
- Interesantas. Pirmās nodarbības laikā man atmiņā atausa laiks, kad gāju pirmajā klasītē un no plastilīna mēs veidojām ābolus.
- Kas bija pirmā lieta, ko tu pagatavoji?
- Krellītes. Šāda nodarbošanās ir diezgan interesanta, paši savām rokām taisām tās lietiņas, prieks, ka var ko padarīt.
- Kas jums ir pasniedzēja?
- Pasniedzēja tiešām ir jauka, pretimnākoša, vārdā Sandra.
- Cik ilgi notiek viena nodarbība?
- Viena nodarbība notiek aptuveni trīs stundas.
- Vai daudz cilvēki iet uz šīm nodarbībām?
- Jā, vienmēr ir pilns kabinets. Apmēram astoņi cilvēki, ja nemaldos.
- Vai tev vēl ir kāda aizraušanās?
- O jā! Mans hobijs ir mūzika, ļoti patīk dziedāt, mēs esam gana muzikāla ģimene. Tēta brālis spēlē ballēs, tētis šad tad paņem akordeonu, tad mēs padziedam dziesmas pie galda. Atceros, kad gāju bērnudārzā, Bulduros ir speciālais bērnudārzs, spēlēdamies ar mantiņām, pirmā dziesma, kuru es dziedāju, bija “Es karā aiziedams”, nezinādams, ko tas karš nozīmē. Tagad dziedu Dundagas pagasta jauktajā korī. Esmu dziedājis dažādos koros, vienreiz mūžā pat esmu piedalījies Dziesmu svētkos Mežaparkā. Ir bijuši pasākumi, kur dziedāts gan duetā, gan solo, esmu piedalījies Dundagas novada talantu konkursā Kolkā un Dundagā. 
- Vai tev ir kāds novēlējums citiem?
- Bez šaubām! Cilvēki kuri vēl neapmeklē nodarbības, tiešām, nesēdiet mājās, ja jūs aicina – nāciet! Arī paši interesējieties, dodieties uz nodarbībām! Šeit ir pretimnākoši pasniedzēji, darbinieki vienmēr palīdzēs, ja kaut kas neizdosies. Sēdēšana četrās sienās, un to es zinu no savas pieredzes, nav tas.  Esmu sabiedrisks cilvēks, man patīk būt sabiedrībā. Nāciet pie mums, mēs esam kā ģimene! 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.