Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.10.2016 Autors: LNB

29. septembrī Lietuvā iegādājāmies 16-vietīgu mikroautobusu, ar kuru cilvēkus ar invaliditāti varēsim aizvest kur tas nepieciešams - gan uz centru Ziemupē, gan citām institūcijām vai Rīgu. 
Rudenī turpinām apmeklēt dažādus seminārus, lai uzlabotu savu kvalifikāciju, uzzinātu par jauniem projektiem un finansējuma saņemšanas iespējām. Turpinām sniegt konsultācijas par universālo dizainu. Pie mums biedrībā regulāri viesojas skolēni un citi interesenti. 
2. oktobrī “Dvēseles veldzes dārzā”  bija viesi no Valmieras Nedzirdīgo savienības, 19. oktobrī no Mērsraga un Talsu invalīdu biedrībām. Arī uz Ziemupi brauc ekskursijās skolēni no dažādām rajonu skolām, kurās iepazīstas ar teritoriju un notiekošajām aktivitātēm. 
Liepājas Neredzīgo biedrība 14.oktobrī jau 18. reizi atzīmēja Starptautisko Baltā spieķa dienu. Šis gads ir īpašs, šogad Liepājas Neredzīgo biedrībai aprit 60 gadu jubileja. Par godu jubilejas gadam, oktobra sākumā biedrībā notika Atvērto durvju dienas, bija iekārtota pašdarināto rokdarbu izstāde. 
14. oktobrī, pie ēkas Krūmu ielā 28, kurā dzīvo cilvēki ar redzes invaliditāti, sadarbībā ar Ceļu policiju, norisinājās ikgadējā ielu akcija „Uzmanību – cilvēks ar balto spieķi!”. Akcijas mērķis bija atgādināt autobraucējiem būt uzmanīgiem un palaist pāri brauktuvei neredzīgos cilvēkus. 
Svētku svinīgā daļa šogad pirmo reizi tika aizvadīta Liepājas Neredzīgo biedrības atjaunotajā Lielajā zālē, kur kopā pulcējās vairāk nekā 300 biedri un īpašie viesi. Svinības tika atklātas plkst. 11.00 ar biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Ceiruļa svētku uzrunu. Pēc tās ar muzikālu skaņdarbu iepriecināja biedrības biedrs Vladimirs Ļutovs. Ar dzejas deklamāciju priecēja biedrības valdes loceklis un ilggadējs biedrības biedrs Aigars Bušs, sekoja muzikāls sveiciens Dvēseļu aprūpes kristīgās misijas meiteņu izpildījumā. 
Par godu biedrības 60 gadu jubilejai, sabiedrisko attiecību speciāliste Sintija Ķeire bija sagatavojusi prezentāciju ar nelielu ieskatu biedrības vēsturē. Materiāls tapa, pateicoties vairāku biedrības biedru personīgo arhīvu fotogrāfijām un stāstiem. 
Kā katru gadu, arī šogad valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis pastāstīja par paveikto gada laikā un ieskicēja tālākos nākotnes plānus. Klātesošs bija arī biedrības bijušais valdes priekšsēdētājs, nenogurdināmais  Augustīns Hofmanis, kurš dalījās atmiņu stāstījumā par biedrībā pavadīto laiku. Biedrus svētkos sveica Liepājas pašvaldības pārstāvji Gunārs Ansiņš, Vilnis Vitkovskis un Brigita Dreiže, Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča, Latvijas Nedzirdīgo savienības Liepājas biedrības priekšsēdētāja Gundega Paņko, Aizputes sociālā dienesta direktore Mairīte Alfuse un daudzi citi. Paldies jums visiem par to, ka bijāt svētkos kopā ar mums! 
Svētku programmas otrajā daļā uzstājās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņi, sniedzot dažādus instrumentālus un vokālus priekšnesumus. Pēc koncerta biedri un viesi baudīja svētku mielastu un īpašo biedrības 60 gadu jubilejai veltīto torti. Liepājas Neredzīgo biedrība izsaka lielu paldies visiem labas gribas cilvēkiem, sponsoriem un uzņēmumiem, kuri palīdzēja mums visiem nozīmīgo pasākumu īstenot. 
Sirsnīgi pateicamies visiem atbalstītājiem un brīvprātīgajiem par 14. oktobra Starptautiskā Baltā Spieķa dienas pasākuma atbalstīšanu - SIA „Philip Morris Latvia”, SIA „Nīckrasti”, SIA „Vīdners”, SIA „Elpa”, SIA „Puķītes 2”, zemnieku saimniecībai "Kalniņkalni", SIA “Zālītes A”,  SIA „ADS Baltic”, Jānim Alviķim, kafejnīcai „Lotte Caffe”, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Satiksmes uzraudzības rotai. 
Laikā, kamēr gatavojāmies svētkiem, lēnām noslēdzās sezona Ziemupē, kaut gan cilvēki vēl joprojām brauc un darbojas. Ierakti pamati vēl vienai siltumnīcai, top nojume veļas žāvēšanai, nedaudz tiek atsvaidzinātas istabiņas, turpinās darbi arī sajūtu parkā. 
Domājot par nākamo gadu, esam iesnieguši Liepājas pilsētas domes Sociālajam dienestam lūgumu arī nākamgad atbalstīt mūzikas terapijas un klavierspēles nodarbības, floristiku, ādas apstrādi, klūdziņpīšanu. Ceram turpināt tapošanu, kuru uzsākām pateicoties Teterevu fondam.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.