Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
03.11.2015 Autors: LNB


PROJEKTU ZIŅAS 

Projekts „Pilnveidojot sevi sabiedrībai”
15.oktobris ir Starptautiskā Baltā spieķa diena. Diena, kas tiek atzīmēta visā pasaulē. Arī pie mums Liepājā norisinājās pasākums par godu šai dienai. Liepājas Neredzīgo biedrības biedri, brīvprātīgie, atbalstītāji un labvēļi, vairāk kā 290 cilvēku, pulcējās Liepājas Olimpiskā centra Tango zālē, lai kopīgi nosvinētu šo dienu. 
Baltā spieķa diena sākās ar ielu akciju autovadītājiem, kas norisinājās ap Bāriņu ielas un Kungu ielas krustojumu - vietās kur nav gājēju pārejas. Tika pārbaudīta autovadītāju vērība un atgādināts viņiem, ka mūsu starpā ir cilvēki ar redzes invaliditāti.  
Pasākumu Liepājas Olimpiskajā centrā ievadīja biedrības biedra Aigara Buša dzejas deklamācija „Zeme dzīva zels” (autore Daina Avotiņa).  Biedrības vadītājs Māris Ceirulis atskaitījās par biedrības iepriekšējā gada darbu un pateicās visiem, kas snieguši savu atbalstu biedrības darbam. 
Uz garīgām pārdomām savā uzrunā svētku dalībniekus un viesus aicināja mācītājs Voldemārs Zveja. Viņs atgādināja, ka cilvēkam dzīves laikā ir dota izvēle - uzticēt savu dzīvi Jēzum Kristum vai dzīvot bez Dieva. Latvijā esot 6,6 tonnas zelta, mācītājs teica, bet Bībelē rakstīts - ko cilvēks var dot par savas dvēseles atpirkšanu? Kas ir vērtīgāks - dvēsele vai zelts? Daudzi teiks: zelts! Bet ko darīt nāves stundā? Vai zelts palīdzēs? Nē, bet Jēzus Kristus palīdzēs visiem, kas uz Viņu paļaujas, kas nožēlo grēkus. 
Muzikālajā daļā mūs priecēja Solveiga Vildmane ar skaņdarbu „Mazā prelūdija” un Zoja Smirnova ar skaņdarbu „Upe plūst tevī”, dziedāja Nīcas novada vokālā ansambļa „Sentiments” dalībnieces un Liepājas Kristīgās misijas meitenes. 
Kā ierasts svētku reizē, biedrības viesi un biedri pārrunāja paveikto un dalījās laba vēlējumos. Ikvienam bija prieks dzirdēt, cik daudz jau ir padarīts, ka biedrība ar katru gadu paliek aizvien lielāka un Liepāja pieejamāka ikvienam cilvēkam. 
Vislielāko paldies šajā svētku reizē Liepājas Neredzīgo biedrība teica saviem brīvprātīgajiem, kuri gadu no gada turpina palīdzēt un sniegt atbalstu līdzcilvēkiem Kuldīgā, Aizputē, Liepājā, un kuri piedalās sociālās rehabilitācijas un izziņas centra „Dvēseles Veldzes dārza” darbos un veicina tā attīstību. 
Liela pateicība, Liepājas Domes pārstāvjiem Uldim Seskam, Vilnim Vitkovskim, Jurijam Hadarovičam, Gunāram Ansiņam un Brigitai Dreižei, kā arī Sociālā dienesta direktorei Ivetai Bartkevičai, arī pārstāvjiem no Kuldīgas novada Sociālā dienesta, Aizputes novada pašvaldības un Sociālā dienesta, Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības Liepājas nodaļas, Jauniešu dienas aprūpes un rehabilitācijas centra personām ar garīgās attīstības traucējumiem, Liepājas Diakonijas centra, SIA „Hercogs L” pārstāvjiem, VSAC „Kurzeme” filiāles „Iļģi” direktorei un visiem biedrības biedriem, kas ieradās šo svētku dienu atzīmēt kopā ar mums.
Informatīvie pasākumi svētku dienas ietvaros norisinājās arī 16. un 17. oktobrī tirdzniecības centrā „XL Sala” un Liepājas Pētertirgū, kur interesenti varēja plašāk iepazīties ar biedrības darbību. Iepazīstinājām cilvēkus ar neredzīgajiem cilvēkiem nepieciešamajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem, devām iespēju izmēģināt aizsietām acīm pārvietoties ar balto spieķi, stāstījām par cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Varēja apskatīt un iegādāties Liepājas Neredzīgo biedrībā tapušos cilvēku ar invaliditāti rokdarbus.
 
30. septembrī noslēdzās plānotās aktivitātes A/S „Latvijas valsts meži”, sadarbībā ar Ziedot.lv, finansētā  projektā „Sociālās palīdzības sniegšana”. Tās norisinājās sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē no 2015. gada 1. aprīļa līdz 2015. gada 30. septembrim. Projekta pēdējā mēnesī oktobrī gatavosim atskaites un izvērtēsim paveikto. 
Projekta galvenais mērķis bija nostiprināt cilvēkos ar invaliditāti pārliecību, ka viņi var apgūt jaunas prasmes un iemaņas, kopīgi veidojot sociālās rehabilitācijas un izziņas centru lauku vidē „Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē, esam pārliecināti, ka mums kopā tas ir izdevies. 
Pavisam 150 mērķa grupas dalībnieki, cilvēki ar dažāda veida invaliditāti, tai skaitā arī redzes, tika iesaistīti dažāda veida aktivitātēs - mājamatniecības, mājturības, dārza darbu nodarbībās un dažādās aktīvās atpūtas aktivitātēs. Neatkarīgi no stundu un dienu skaita, ikvienam no viņiem tika dota iespēja būt lauku vidē, savu iespēju robežās gan pastrādāt, gan atpūsties, iegūt jaunas zināšanas un praktiskās iemaņas. Pats galvenais - šis projekts devis viņiem stimulu būt gaidītiem, noderīgiem un līdzvērtīgiem sabiedrības locekļiem.
 
Pēc siltās un saulainās vasaras,  Liepājas Neredzīgo biedrībā aizvien vairāk un vairāk dzirdamas čalas, jo arī rudens mēnešos turpinās nodarbības Liepājas pilsētas domes finansētā projektā „Laiks dzīvot vērtīgāk un drošāk”. Esam gandarīti par katru jaunu mērķa grupas dalībnieku, kurš iesaistās biedrības piedāvātajās nodarbībās. Tāpat priecājamies par to, ka informācija izplatījusies tālāk no pašiem nodarbību apmeklētājiem, tā iesaistot arvien jaunus un jaunus projekta dalībniekus.
Vēlamies, lai ikviena nodarbība šiem cilvēkiem būtu kā notikums, kā piedzīvojums. Arī sociālā iekļaušanas kursa „Dzīves skola” nodarbībās vēlamies cilvēkiem sniegt interesantu un noderīgu informāciju. Septembris mums bija veselības mēnesis, oktobris svētku mēnesis. Par godu Starptautiskajai Senioru dienai, kas tiek atzīmēta 1. oktobrī, pie mums viesojās dāmas no dziedošā ansambļa “Dālijas”, bet 15. oktobrī ar svinīgu pasākumu tika atzīmēta Starptautiskā Baltā spieķa diena. Savukārt 22. oktobrī biedrībā viesojās neredzīgais gids Arturs Līvmanis, kurš, ar stāstījumu par Liepājas tramvaja un Liepājas kūrorta vēsturi, aizveda mūs atpakaļ pagātnē. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.