Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
29.10.2014 Autors: LNB


EEZ projekta „Esi aktīvs un iesaisties!” 
aktivitātes rudenī
(Nr.2012.EEZ/PP/1/MAC/020/002)
 
Projekta dalībniekiem priekšā četri aktīvi, darbošanās pilni mēneši. Dalībniekiem ir skaidrs, ko iespējams apgūt projekta ietvaros organizētajos nodarbību moduļos. Brīnišķīgas, praktiskas lietas top klūdziņpīšanas nodarbībās, tiek apgleznoti lakati un šalles, filcētas rotaslietas. Pārsteigumi sagaida floristikas kabinetā, kur apskatāmas no dažādiem dabas materiāliem gatavotas glezniņas un dzīvo ziedu kompozīcijas. Darbiņi priecē gan pašus autorus, gan ikvienu biedrības apmeklētāju. 
Daudzi projekta dalībnieki ir apguvuši jaunas prasmes un nostiprinājuši esošās zināšanas informāciju tehnoloģiju nodarbībās, kurās pasniedzējs individuāli darbojas ar ikvienu klientu, ņemot vērā viņu reālās vajadzības. 
Pavisam interesanta aina skatāma „Dvēseles veldzes dārzā” Ziemupē – tur pašu aprūpētas zied krāšņas puķes, zeļ garšaugi, top Sajūtu dārzs.  Praktisku mācību sniedz klūgu audzēšanas „eksperiments” un ienākas pašaudzētie arbūzi. Dažādas dzīves un saimniekošanas gudrības cilvēks mācās visu mūžu, bet svarīgi ir tajās dalīties un nodot zināšanas citiem. Ziemas krājumi laukos top uzklausot un ņemot vērā zinošāko projekta dalībnieču receptes. Neviltotu interesi un jautrību izsauc degustāciju brīži, jo tie ir kā mīklu minēšana – kas ir šajā burciņā un no kādām izejvielām tas tapis?
 Ieguldījumu savā veselībā veic tie, kuri apmeklē fizisko aktivitāšu nodarbības. Aiz muguras palicis sākotnējais nedrošums un smaids par sevi, kad atsevišķi vingrojumi šķita neizpildāmi. Regulārā pulcēšanās un fiziskās nodarbības grupā, kuras neiztrūkstoši pavada sarunas un smiekli, ir lielisks enerģijas avots gan pensijas vecuma cilvēkiem, gan cilvēkiem ar dažādām veselības problēmām. 
Ļoti svarīgi un būtiski ir prast sabalansēt praktiskās nodarbības, kad redzams darbošanās rezultāts, ar nodarbībām, kurās cilvēki vienkārši pulcējas, parunājas, uzklausa citus un pauž savu viedokli. Lieliskas grupu nodarbības notiek „Dzīves skolas” modulī, kurās katram ļauts izteikties, jo vienkāršas, cilvēcīgas komunikācijas nepietiekamība, diemžēl ir raksturīga šī laikmeta iezīme. 
Projektā „Esi aktīvs un iesaisties!” nodarbības notiks vēl četrus mēnešus. Lai iesaistītajiem cilvēkiem izdodas apgūt visu iecerēto! 
 
 
Projekts „Izzināsim un baudīsim „Dvēseles veldzes dārzu” Ziemupē”
 
No 1. augusta realizējam projektu „Izzināsim un baudīsim „Dvēseles veldzes dārzu” Ziemupē”, kuru finansē Borisa un Ināras Teterevu fonds un līdzfinansē Pāvilostas novada dome. 
Viena no projekta aktivitātēm ir „Dabas un dārza darbi”, kuri turpināsies līdz 31. oktobrim. Katru nedēļu uz „Dvēseles veldzes dārzu” devās un turpina doties brīvprātīgie un projektā iesaistītie cilvēki ar invaliditāti. Projekta vadītāja asistentes un dārznieces vadībā tika stādīti un kopti dekoratīvie un kultūraugi, paplašināts augļu dārzs, tam apkārt ierīkots žogs, lai dzīvnieki ziemā neapgrauztu iestādītos kociņus. 
Jau esam ievākuši šī gada ražu, ir sakaltēti garšaugi un tējas, novākti un sažāvēti āboli, sasaldētas ogas, pagatavoti ievārījumi un dārzeņu konservi. Pagatavoto kopīgi esam arī nobaudījuši.
Strādājām arī pie Sajūtu parka un Baso pēdu takas izveides, turpinām veidot dažāda seguma celiņus, veidojam jaunas puķu dobes un kopjam jau esošās. Tiek tīrīta topošā parka teritorija, kurā veidojam atpūtas vietas. Aktivitātes, pēc pārtraukuma ziemā, atsāksies nākamajā pavasarī.
 Savukārt novembrī un ziemā piedāvāsim dažādas aktivitātes telpās gan rehabilitācijas centrā „Dvēseles veldzes dārzs”, gan Neredzīgo biedrībā. Cilvēki ar invaliditāti nodarbosies ar klūdziņpīšanu, apgūs mājturības un saimniecības darbu veikšanas iemaņas, notiks fiziskās aktivitātes svaigā gaisā – pārgājieni, nūjošana u.c.  Organizēsim izglītojošās aktivitātes –lekcijas, koncertus un galda spēļu turnīrus. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.