Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
23.10.2012 Autors: LNB

Suņu robots neredzīgiem cilvēkiem 

(no www.maziedraugi.lv)

Japāņi ir radījuši suni - robotu, kas palīdzēs neredzīgiem cilvēkiem. Nemierīgie japāņu inženieri un zinātnieki nemitīgi cenšas pārliecināt pasauli par savu jaunāko izgudrojumu lietderību. Taču šie jaunie produkti bieži vien nevis atvieglo cilvēka dzīvi, bet rada tikai sensacionālu efektu, izpelnoties īslaicīgu pasaules mediju uzmanību. Šoreiz gan jaunais izgudrojums, ko ražojusi kompānija NSK, plāno būtiski atvieglot redzes invalīdu ikdienu – tas ir robotu suns -pavadonis.
 
Šī brīnuma radīšana gan aizkavējusies vairākus gadus – sākumā projektu tika plānots īstenot jau 2005.gadā. Beidzot pēdējais no eksemplāriem ir gatavs tālākai pavairošanai jeb ražošanai. Elektriskais pavadonis spēj pārvietoties ar ātrumu līdz 3,8 km/h. Protams, tas ne tuvu nav ātruma rekords, lai gan, pētot vidējo neredzīga cilvēka pārvietošanās ātrumu, tas ir vairāk nekā pietiekami.
 
Sunim - robotam ir četras kājas, no kurām katra sastāv no četriem savienojumiem. Tāpat tam ir piestiprinātas kameras un sensori, kas palīdz robotam pārvarēt šķēršļus, kas gadās ceļā, sekojot savam īpašniekam.
 
JOKI

Pircējs mokās ar savu skopumu un ilgi stāv veikalā, mēģinot izvēlēties drēbju pakaramo. 
- Jums lētāki pakaramie nav? 
- Ir, blakus nodaļā variet iegādāties naglu!
 
- Milda, tu zvaigznes redzi? 
- Jā. 
- Nu tad celies, mums telti nozaga!
 
Mašīna bija tik netīra, ka policists prasīja uzrādīt nevis tehnisko pasi, bet gan zemes grāmatu.
 
Kad Pēteris aizgāja no darba taksometru kompānijā, viņš vairs nemācēja atrast taisnāko ceļu nedz uz autoostu, nedz lidostu.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.