Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
01.11.2011 Autors: LNB

     No 15. līdz 19. augustam Cēsu pusē - Priekuļu novadā, Liepas pagastā, atpūtas kompleksā “Mežrozes” notika nometne „Tilts uz veiksmi” jauniešiem no 16 līdz 32 gadiem. Tajā piedalījās 30 dalībnieki ar redzes traucējumiem. 

     Mēs, nometnes dalībnieki,  sabraucām no dažādām Latvijas vietām - Cēsīm, Inčukalna, Rīgas, Alūksnes, Jēkapils, Daugavpils, Dundagas un Liepājas. Atbraukuši bija jaunieši, kuri izvēlējušies mācīties dažādas profesijas, kurās varētu strādāt. 
     Katru dienu no deviņiem rītā līdz vienpadsmitiem vakarā mums notika dažādas nodarbības. Pirmdienā pie mums viesojās suņu - pavadoņu instruktore Zaiga Kļaviņa un labradoru šķirnes suns vārdā Brālis Teodors. Mēs varējām pamēģināt pastaigāties šī suņa vadībā. Un ziniet, ir jauki iet ar suni pavadoni! Suns klausa dažādas komandas gan itāļu, gan latviešu valodā. Piemēram, kad nomet zemē mobilo telefonu un sunim liek, lai to padod, tas to arī izdara. 
     Otrdien mūsu ciemiņš bija psiholoģe, sertificēta psihoterapeite Aelita Vagale. Tā bija karjeras konsultācijas diena.
Notika dažādas teorētiskās nodarbības, pildījām  testus, lai saskaitot iegūtos punktus secinātu, vai mēs izvēlēto profesiju esam spējīgi apgūt, un pēc tam tajā arī varētu strādāt. 
     Pēc vakariņām pie mums viesojās Ingūna Tihomirova, Latvijas Kinoloģiskās federācijas Sociālo programmu atbalsta grupu vadītāja, ar suni ņūfaundlendieti Black Imp Hum Hum un Inga Kļaviņa, kinoloģe ar kaukāzu aitu suni Bonda. Nometnē tika parādīta suņu terapijas nodarbība, kā arī tika rādītas no suņu vilnas adītas zeķes, cimdi un jakas.
     Trešdien mums bija ēnu diena. Mēs devāmies uz dažādām darba vietām. Mūs interesēja dīdžēja, bērnu dārza audzinātājas, masiera un uzņēmēju darbs, sociālā rehabilitētāja, kulināra un grāmatveža profesijas. Tā nu devāmies kur kurais. Gan uz kulinārijas cehu, gan bērnudārzu, gan uz Rīgu, uz „Radio 101”. Arī uz Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālo organizāciju. Tur apmeklējām gan masiera darba vietu, gan grāmatvežus, sociālos rehabilitētājus, gan pašu organizācijas vadītāju.
     Mēs vairāki jaunieši izvēlējāmies uzzināt, ko nozīmē būt par uzņēmuma vadītāju. Viesojāmies pie Egona Zariņa. Mēs ne tikai skatījāmies, kā darbinieki strādā, bet arī paši šo to praktiski varējām pamēģināt. Brīvajā laikā uzspēlējām šoudonu. 
     Pēc ēnošanas devāmies atpakaļ uz nometni. Paēdām pusdienas, un tad sākās stila un imidža nodarbība, kur Anita Zariņa mums mācīja, kā taisīt dažādas frizūras, kā pucēties, kā apsiet kaklasaiti. 
     Ceturtdien mums bija šķēršļu pārvarēšanas diena. Pie mums viesojās personības attīstības un grūtību pārvarēšanas treneris Nauris Svika no uzņēmuma "B02". Viņa vadībā veicām dažādas aktivitātes. Piemēram bija jāiet pāri izdomātai upei pa malkas pagalēm. 
     Vajadzēja nest spaini, kurš bija pilns ar ūdeni. Bet bija jāiedomājas, ka ūdens vietā ir inde. Nesot šo spaini, ūdeni nedrīkstēja izliet. Turklāt spainis bija jānes nevis aiz roktura, bet to nesa vairāki cilvēki ar striķi. 
     Bija uzdevums noteiktā laikā no  vienas noliktavas uz otru pārkrāmēt priekšmetus. Citā uzdevumā pie sienas bija piesieta ola. To mums vajadzēja dabūt spainī, kurš stāvēja uz grīdas. Ola bija jēla un, krītot spainī, tā nedrīkstēja saplīst. Mums iedeva daudzas avīzes, tās mēs salikām spainī, no avīzēm izveidojām trubu, lai ola, pa to ripojot, iekristu spainī. Kad truba bija gatava, ņēmām šķiltavas un dedzinājām diegu pušu, lai ola ripo spainī. Bet, ak vai, ola nemaz līdz spainim neaizripoja, tā kaut kur trubā iesprūda. Tad arī likām olai mieru.
     Pēc vakariņām mums bija ēnu dienas prezentācija, kas noritēja gan nopietni, gan ar krietnu humora devu. Mēs jaunieši, kuri izvēlējāmies uzņēmējdarbības vadības jomu, iejutāmies Egona Zariņa lomā. Puiši, kuri viesojās „Radio 101” studijā, attēloja radio dīdžejus. 
     Beidzamā bija sporta diena. Laiks pagāja piedaloties dažādās sporta aktivitātes. Piemēram ar hokeja nūju bija jāiesit futbola vārtos bumba, jāmet bumba basketbola grozā. Bija paplāte uz kuras bija uzliktas četras glāzes pilnas ar ūdeni. Šo paplāti bija jānes pāri basketbola laukumam un nedrīkstēja ūdeni izliet. Ja ūdeni izlej, tad jāsāk viss no gala. 
      Pēc sporta aktivitātēm mums bija pārsteigums. Pie mums viesojās hokejists Kaspars Daugaviņš. Viņš pastāstīja dažādas lietas par hokeju, atbildēja uz mūsu neskaitāmajiem jautājumiem, izdevās arī visiem kopā nofotografēties.
     Vienam puisim nometnē bija ģitāra. Vakaros pēc nodarbībām tie, kuri vēlējās, sanāca kopā un dziedāja. Daudzi tamdēļ vēlu naktīs gāja gulēt. Garlaicīgi mums nudien nebija.  
     Liels paldies nometnes vadītājiem Gatim, Ilzei, Aijai, Natālijai un Svetlanai! Lai jums turpmāk vēl izdotos veidot šādas jaukas nometnes!


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.