Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
01.11.2011 Autors: LNB

     Septembrī Biķernieku sporta bāzē notika sacensības braukšanā ar tandēmiem, kurās piedalījās divi mūsu biedri – Gatis Preiss un Igors Langfrids. Mūsu biedri piedalījās arī dambretes turnīrā Rīgā.

     No septembra Liepājas Neredzīgo biedrībā interesentiem piedāvājam iespēju iesaistīties mūzikas terapijas nodarbībās, kuras vada mūzikas terapeite Dace Stieģele.
     Par mūzikas terapiju teikts: „Viena no svarīgākajām vajadzībām, kura ir aktuāla cilvēkiem visos vecuma posmos, ir vajadzība būt saprastam un vajadzība saņemt atbalstu. Mūzikas terapija caur mūziku var sniegt šo atbalstu. Mūzika ļauj atklāt un iepazīt sevi un citus. Mūzika dod iespēju tur, kur vārdi nespēj palīdzēt, jo to vienkārši nav. Mūzika palīdz veidot sadarbību bez vārdiem.”
     Nodarbību apmeklētāji runājas ar mūzikas terapeiti, mēģina spēlēt dažādus instrumentus, kaut arī to nekad iepriekš nav darījuši. „Tas, ka viņi nekad agrāk nav spēlējuši nevienu instrumentu, ir pat labāk”, atzīst Dace Stieģele. Nodarbības cilvēkiem patīk, tās palīdz relaksēties un attīsta ritma izjūtu. 
     11. oktobrī tirdzniecības centrā „Kurzeme” un 12. oktobrī „Rietumu centrā” tirgojām mūsējo gatavotos rokdarbus un interesentus iepazīstinājām ar mūsu rīcībā esošajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem. 
     Pārdošanā bija magnētiņš ar mūsu biedrības simbolu Kurmīti. Visi par magnētiņu iegūtie līdzekļi tiks iztērēti tehnisko palīglīdzekļu iegādei.
     14. un 15. oktobrī Liepājas Neredzīgo biedrība piedalījās izstādē „Ražots Liepājā”, kas notika Liepājas Olimpiskajā centrā. Mūsu mērķis bija izstāstīt un parādīt liepājniekiem cik jaukus un dažādus rokdarbus darina cilvēki ar īpašām vajadzībām.
     Biedrībā sākuši strādāt četri jauni darbinieki – mūzikas terapijas nodarbību vadītāja Dace Stieģele, sociālā rehabilitētāja Gunta Liepiņa, specializēto datortehnoloģiju un komunikācijas tehnoloģiju lietošanas apmācības nodarbību vadītājs Verners Šteinbergs un floriste Biruta Ignatova. 
     NVA aktīvā nodarbinātības pasākuma  „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam” ietvaros pie mums kā brīvprātīgās strādā trīs jaunietes. 
     Ir apstiprināts mūsu projekta iesniegums „Liepājas Neredzīgo biedrības personāla kvalitatīvās izaugsmes veicināšana”, tam piešķirts finansējums no Eiropas Sociālā fonda. 
     Biedrības darbinieki piedalījās  divos semināros par nodarbinātību - „Darba tirgus Kurzemes reģionā: situācija un rīcības iespējas” un „Kā uzlabot konkurēt spēju darba tirgū personām ar invaliditāti?”. 
     Piedalījāmies Kurzemes NVO Sadarbības forumā „Kurzemes zelts”, kurā iepazināmies ar citu NVO labās prakses piemēriem un veiksmes stāstiem. 
 
SPORTISTIEM

     Sportot gribētājus gaidām 1.novembrī uz domino kausa izcīņu, 15. novembrī uz dartu, 29. novembrī uz šaha kausa izcīņu, bet 13. decembrī uz novusa dubultspēļu kausa izcīņu.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.