Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
01.11.2011 Autors: LNB

     Stāsta Māris Ceirulis: „Priecājamies, ka šogad, rīkojot tradicionālo ielu akciju sadarbībā ar policiju un plašsaziņas līdzekļiem, novērojām, ka uzlabojusies autovadītāju attieksme pret cilvēku ar balto spieķi. Viņi apstājās, palaida neredzīgu gājēju, kurš pārvietojoties izmantoja balto spieķi. Protams, bija daži gadījumi, kad tā nenotika. 

     Igors šķērsoja brauktuvi, bet kāds autovadītājs mēģināja viņu apbraukt. Arī Aigars devās pāri ielai, un kādam autovadītājam nācās straujāk nobremzēt. Aizmugurē braucošā automašīna tikko paspēja apstāties, lai nenotiktu sadursme. Tāpēc atgādinu, ka arī mums jābūt ļoti uzmanīgiem, šķērsojot ielas braucamo daļu. Es ticu, ka arvien vairāk autovadītāju ir informēti, un viņi turpmāk atcerēsies, ka mums līdzās ir, bija un būs cilvēki ar vāju redzi. 
     Tik labi rezultāti ir iespējami pateicoties sadarbībai ar Liepājas Domi un visām tās struktūrvienībām, jo ir kompleksi veikti vides pieejamības uzlabojumi, arī izveidotas vadlīniju sistēmas Liepājas ielās. Priecē, ka neredzīgs vai vājredzīgs gājējs var doties pa šo vadlīniju, kurai ir ar kājas pēdu sataustāms reljefs, bet tuvojoties līmeņa maiņai vai gājēju pārejai, novietota brīdinājuma vadlīnija ar reljefiem izcilnīšiem uz augšu. 
     Mums ir skaņas luksofori, autobusu pieturās vadlīnija pieved pie autobusa pirmajām durvīm. Sabiedrība līdz ar to kļūst arvien vairāk informēta. Joprojām mums notiek nopietnas sarunas ar pilsētas būvvaldi, ar būvniekiem, arhitektiem, mums ir jāargumentē, jāpierāda, dažreiz ir arī jāpadiskutē, bet ir vērojama atsaucība. Mēs priecājamies par ikvienu, kurš gatavs rūpēties par cilvēkiem ar invaliditāti, vēršot dzīvi labāku un kvalitatīvāku ne tikai mums, cilvēkiem ar invaliditāti, bet arī visai sabiedrībai! Jo pielāgojot vidi bez apmalēm, šķēršļiem un visu pārējo - tas netraucē nevienam, bet palīdz visiem!
     Atsaucoties uzaicinājumam, 14. oktobrī bijām Klaipēdā, kur mēra apartamentos bija sapulcējušies aptuveni 20 organizāciju pārstāvji. Tikšanos atklāja pats Klaipēdas pašvaldības vadītājs, jo Lietuvas Neredzīgo biedrība tajās dienās svinēja 80 gadu jubileju, bet Klaipēdas organizācija - 50. 
     Mums bija izdevība vairāk nekā stundu stāstīt par universālo dizainu Lietuvas kolēģiem, lai arī viņi pielāgotu vidi - ietves, parkus, skvērus un ēkas atbilstoši universālajam dizainam. Mūsu uzticīgais sadarbības partneris „Philip Morris” atbalsta šo mūsu aktivitāti arī Lietuvā. 
     Apmeklējām Klaipēdas pašvaldības Sociālo dienestu, kur stāstījām, ko tieši ir nepieciešams paveikt, lai uzlabotu vides pieejamību viņu telpās - kādiem vajadzētu būt uzrakstiem, marķējumiem uz durvīm un stikla sienām, kā veidot veiksmīgākas margas utt. 
     Tas ir labs darbs - dalīties pieredzē ar saviem kaimiņiem. Jo cilvēki dodas uz citu pilsētu vai pat citu valsti, un ja viņi var tur atpazīt kādus vides pieejamības risinājumus, tad pārvietoties būs drošāk un nevajadzēs lieki baidīties no šķēršļiem. Labās lietas ir vajadzīgas ne tikai pie mums, bet arī visur citur. Liepāja sevi parāda kā vadošā pilsēta vides pieejamības jomā, tā palīdz šīs konkrētās idejas ieviest Latvijā un arī ārpus tās robežām. 
     Jau ilgāku laiku dienas centrā notiek rosība - mums ir izdevies izremontēt koridoru, uzstādīt margas, kuras var saukt arī par vadlīnijām, jo tās palīdz neredzīgiem cilvēkiem orientēties, bet cilvēkiem ar kustību traucējumiem pārvietojoties ir iespēja atbalstīties. Tā vienkāršāk var nokļūt līdz vajadzīgajai mācību vai rehabilitācijas telpai. 
     Šos risinājumus mēs tālāk varam uzskatāmi popularizēt citiem. 14. oktobrī pie mums viesojās pārstāvji no Dundagas pašvaldības un invalīdu  organizācijas, lai iepazītos ar vides pieejamības risinājumiem.” 
     


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.