Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.08.2010

Igaunijas policija jau otro reizi aiztur neredzīgo, kurš reibumā vada auto (pēc interneta materiāliem)

Igaunijas policija jau otro reizi augusta mēnesī aizturējusi vīrieti, kurš, būdams neredzīgs, vadījis automašīnu, turklāt bijis alkohola reibumā, aģentūru BNS informēja policijas pārstāvis. Ap pussešiem rītā Tartu apriņķa Tervandi apdzīvotajā vietā policisti apturējuši vieglo automašīnu "Audi 80", jo viņiem šķitis, ka tā brauc dīvainā stilā. Pie auto stūres bijis 1987.gadā dzimušais Kristjans, kurš vadījis mašīnu, klausot mašīnā esošo pasažieru padomiem. Kristjanam tagad draud līdz 30 dienu ilgs arests un automašīnas konfiskācija. Iepriekšējo reizi Kristjans iereibis pie mašīnas "Audi 80" stūres tika aizturēts 5. augustā ap puspieciem rītā. Arī toreiz policistiem šķita, ka mašīna brauc neparastā manierē. Vispirms viņi domājuši, ka autovadītājs ir pamatīgi piedzēries, bet tad sapratuši, ka viņš neredz caurulīti, kurā jāiepūš, lai pārbaudītu alkohola līmeni asinīs. Kristjanam līdzās sēdējis viņa 16 gadus vecais paziņa, kurš teicis priekšā, kā jābrauc. Arī viņš bijis reibumā. Kristjanam tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Abos gadījumos nevienam no automašīnā esošajiem nebija autovadītāja tiesību.

Stāsti, ēdienkarte, kas garšīgs?
(pēc žurnāla “Lietišķā Diena” materiāliem)

 Spožākās idejas cilvēkam rodas visikdienišķākajās situācijās. Tieši tā notika ar maza eksporta biznesa īpašnieci Sjūzenu Periju. 50 gadu vecā amerikāniete reiz restorānā atskārta, ka nav paņēmusi līdz brilles un līdz ar to nespēj saskatīt burtus ēdienkartē. Ko darīt? Ideju par ēdienkarti Braila rakstā viņa atmeta uzreiz, jo to labākajā gadījumā pārvalda neredzīgi cilvēki, nevis vājredzīgi. Pēkšņi pār Sjūzenu nāca apskaidrība - ēdienkartēm jābūt runājošām.
Ieguldījusi 300 tūkstošus ASV dolāru, trīs mēnešus vēlāk Sjūzena varēja izrādīt jaunā produkta prototipu. Runājošā ēdienkarte ir grāmatas izmēra elektroierīce ar vairākām pogu rindām, kuras nospiežot, var noklausīties restorāna piedāvājumu un ēdiena cenu. Savienotajās Valstīs redzes problēmu vai analfabētisma dēļ lasīt nespēj 7% pieaugušie, bet Braila rakstā lasa tikai desmitā daļa vājredzīgo. Sjūzenu pašu viņas ideja tik ļoti aizrāvusi, ka viņa strādā kā apmāta. “Tā ir mana dzīve,” viņa saka.
Turklāt Perija plāno pārdot ēdienkarti komplektā pa piecām. Ja viena maksā 800 dolārus, tad šis komplekts kopā izmaksās 4000 dolāru. Viņa gan paredzējusi atlaides lielajiem tīkliem, ja tie iegādāsies ēdienkarti vairumā. Ar iekārtas iegādi gan vien nepietiks, jo par ēdienkartes atjaunošanu audioformātā būs jāmaksā atsevišķi. Sjūzena vēl nav izlēmusi, cik maksās šis pakalpojums, taču pilnīgi droši zina, ka neļaus tekstu ierunāt pašiem ēstuvju īpašniekiem. Viņa šim darbam noalgojusi profesionālus diktorus un vēlas saglabāt ēdienkaršu kvalitātes līmeni.
“Restorāniem būs jāizlemj: cik liels ir pieprasījums pēc šīm ēdienkartēm attiecībā pret izmaksām. Ja tās būs pieprasītas, var pat tikt pieņemts likums, kas liek restorāniem nodrošināt vājredzīgos ar šādu ierīci,” saka Ohaio konsultāciju firmas WD Partners viceprezidents Deniss Lombardi. “Es paredzu, ka būs ļoti karsti. Tas skar milzīgu tirgu,” Sjūzenas pusē nostājies Maiami vājredzīgo cilvēku apvienības prezidents Renē Rentmesters. Viņš lēš, ka ASV redzes traucējumi ir 17 miljoniem cilvēku.
Gala produkts ir plastmasas tāfele ar 20 pirksta izmēra pogām, ar kuru palīdzību var klejot ēdienkartes piedāvājumā, izvēlēties angļu vai spāņu valodu, mainīt ēdienkartes balss skaļumu un ieslēgt zilas gaismas staru, kas pievērš oficianta uzmanību. Kad klients nospiež kādu izvēlnes pogu, ēdienkarte paziņo, kurā sadaļā viņš tobrīd atrodas: dzērienu, otro ēdienu vai deserta. “Taizemes garneles. Maigas, kraukšķīgas garneles ar saldu un asu čilli mērci. Septiņi dolāri un 99 centi,” nospiežot to pašu pogu vēlreiz, ierīce patīkamā sievietes balsī sāk lasīt visus ierakstus no attiecīgās sadaļas. Ēdienkarti var pievienot arī dzirdes aparātam, lai atvieglotu ēdiena izvēli veciem vājdzirdīgiem apmeklētājiem. 
Lielās restorānu ķēdes uz žurnālistu jautājumiem par plāniem attiecībā uz runājošām ēdienkartēm atbildēja, ka tuvākajā laikā neplāno tās iegādāties. “Mēs drukājam ēdienkartes Braila rakstā un šobrīd nekādu citu variantu neizskatām,“ pavēstīja Ruby Tuesday viceprezidents Riks Džonsons. Taču tas nemazina Perijas optimismu un viņa apgalvo, ka par ierīci atzinīgi izteikušās tādas lielās restorānu ķēdes Hooters, Disney un Universal Studios. Nacionālā mērogā šīm ķēdēm pieder trešā daļa no visiem restorāniem. Lai padarītu ēdienkarti pievilcīgāku, Perijas kompānija sagatavojusi īpašu piedāva’jumu potenciālajiem klientiem. Piemēram, Hard Rock Cafe ēdienus nolasa Elvisa Preslija balsi atdarinošs diktors, bet Olīvu Dārzā teksts ierunāts ar itāļu akcentu.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.