Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
28.08.2010

Māris Ceirulis, Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs
Kā pilnīgi jaunas mūsu aktivitātes varam minēt “tematiskās pēcpusdienas”, kuras esam ieplānojuši rīkot reizi divos mēnešos. Tie ir iecerēti kā saviesīgs pasākums, līdzi ņemot “groziņus” un labu garastāvokli. Jau iepriekš būs zināma tēma (gaidām arī jūsu priekšlikumus), par kuru tad arī notiks savstarpēja domu apmaiņa un pārrunas mūsu pašu biedru vidū. Iespējams plānot arī tikšanos ar kādu sabiedrībā pazīstamu personību. Arī par to gaidām jūsu priekšlikumus. Pirmais šāds vakars mūsu biedrībā notiks 8.decembrī un būs veltīts  Ziemassvētku ieskaņai. Par pilnīgāku informāciju varat interesēties mūsu biedrībā, bet katrā ziņā jebkurš būs laipni gaidīts.
Joprojām visi esat gaidīti mūsu pulciņu nodarbībās. Ar Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu esam paplašinājuši savu darbību, tāpēc klūdziņu pīšanas un mezglošanas pulciņi ir gatavi uzņemt jaunus dalībniekus. Priekšzināšanas nav svarīgas. Galvenais ir vēlme darboties, jo mūsu apmācību meistari laipni gaida jebkuru. Ir arī tāds jaunums kā rokdarbu pulciņš, kur mūsu darbinieces Kristīnes vadībā iespējams mācīties “kā no nekā var uztaisīt kaut ko”. Tuvāk paskaidrošu: tas nozīmē, izmantojot dažādus materiālus – papīru, audumu, vai jebko citu, sagriežot, salīmējot, satamborējot, vai vienkārši salokot, vai darot visu kopā, ir iespējams izgatavot jauku atklātnīti kā apsveikumu svētkos, vai kādai citai dzīves nepieciešamībai. Ja ir interese, droši nāciet pie mums un Kristīne visu izrādīs sīkāk un smalkāk.
Vēl biedrībā esam uzsākuši darbību, kā invaliditātes sabiedriskie eksperti. Nenobīstaties no šī nosaukuma, jo tā būtība ir vienkārša. Eksperts ir speciāli apmācīta persona, kas nodarbojas ar invalīdu interešu aizstāvību sociālo jautājumu, izglītības, nodarbinātības, informācijas, vides pieejamības u.c. jomās. Eksperta darbs ir vērsts uz konkrētu pienākumu veikšanu. Tā kā invaliditātes eksperts ir kas pilnīgi jauns, tad viņa darba lauks ir paredzams ārkārtīgi plašs. Paskaidrošu ar piemēru. Šobrīd, droši vien esat pamanījuši, ka Liepājā vietām  uzstādīti jauni luksofori, ar jauniem skaņas signāliem, kas ir atšķirīgi no mums ierastā čivinātāja. Pie šiem luksoforiem, kā labs jauninājums ir uzstādīta speciāla ierīce, uz kuras reljefā atzīmēts ielas joslu sadalījums un ar reljefām bultām norādīts transporta virziens . Tomēr pilnīgi nemaz mūs neapmierina skaņas signāls, kurš saplūst ar ielas trokšņiem un praktiski nav dzirdams. Invaliditātes eksperta pienākums ir izzināt informāciju par citu valstu pieredzi un dažādām skaņas signālus veidojošām firmām, veidot kontaktus ar dažādām Liepājas iestādēm, kuras atbild par luksoforiem un ielu atjaunošanu, lai nākotnē aizstātu, mūsuprāt, neveiksmīgo jauno skaņas signālu. Kopumā vides pieejamības jautājumā Liepājā vēl daudz darāmā. Īpašu uzmanību šobrīd pievēršam, lai attiecīgās iestādes turpinātu marķēt ceļazīmju un gaismas stabus ar dzeltenu kontrastējošu krāsu.
Vēlos pateikt arī, ka šobrīd top jauns biedrības buklets un logo, t.i., emblēma vai atpazīstamības zīme. Esam arī piesaistījuši līdzekļus, lai atpazīstamības zīmes izstrādātu un izgatavotu arī neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem. Tas, protams, jāsaskaņo ar Latvijas Neredzīgo biedrību, lai nākotnē šīs zīmes būtu Latvijā vienotas.
Noslēgumā pastāstīšu, ka mūsu organizācijas diviem darbiniekiem bija dota iespēja piedalīties projektu rakstības un vadības kursos, pie Latvijas Universitātes profesores Žanetes Ilmetes. Par šo iespēju esam pateicīgi Liepājas Domei, kas šīs mācības apmaksāja. Kursos tika izstrādāts ļoti apjomīgs neredzīgo biedrības sporta zāles atjaunošanas jeb renovācijas projekts. Šo projektu plānojam iesniegt kādā no Eiropas fondiem. Priecē vēl tāds notikums, ka esam iesnieguši projektu Nīderlandes fondā par rehabilitācijas “Dzīves skolas” izveidošanu, kuru ceram realizēt nākošā gada, pirmajā pusgadā.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.