Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
01.09.2010

Sporta klubā "Ezerkrasts" 18. jūnijā notika šaha un dambretes turnīrs. It kā kārtējais, bet tomēr savādāks kā citām reizēm. Ar pilnām tiesībām var teikt, ka šoreiz tas bija starptautisks^ jo ciemos bija ieradušies Klaipēdas neredzīgie sportisti. Viņi bija kuplā skaitā —15 cilvēki, no kuriem 7 bija šahisti, bet 8 dambretisti. Tikpat kuplā skaitā pretim stājās mūsu kluba pārstāvji. Pirms sēšanās pie rūtainajiem galdiņiem, klaipēdnieki omulīgā gaisotnē iemalkoja kafiju un nogaršoja mūsu sarūpētos pīrādziņus. Tikmēr es viņiem pastāstīju par mūsu organizācijas darbu. Pēc nelielām brokastīm sekoja ekskursija pa biedrības telpām un apmācību kabinetiem, lai lietuviešu kolēģi gūtu ieskatu, ar ko mēs nodarbojamies. Atšķirība starp mūsu organizācijām ir tajā apstāklī, ka Liepājā, kā Klaipēdā, nav vairs saglabājusies ražotne, kurā būtu nodarbināti redzes invalīdi. Savukārt viņiem nav datora apmācība, mezglošana, klūdziņu pīšana, angļu valodas apmācība. Tā kā abām organizācijām ir ar ko palepoties. Pēc nelielās ekskursijas sākās turnīrs. Cīņa bija spraiga, jo katram lietuviešu spēlētājam vajadzēja cīnīties ar katru mūsu komandas pārstāvi. Tādējādi šahistiem bija 6 spēles, bet dambretistiem 7. Pēc varonīgas cīņas gandrīz 5 stundu garumā, mūsu abas komandas tomēr zaudēja. Tas gan ir piedodami, jo lietuviešiem, atšķirībā no mums, ir pat cīņu pieredze Eiropas arēnās, jo nesen viņu labākie šahisti atgriezās no turnīra Spānijā. Labākais no mūsu šahistiem bija Arvīds Sudmalis, bet no dambretistiem Arnolds Ašmanis. Vēlēsim mūsu kluba pārstāvjiem veiksmi turpmāk! Nākamajā turnīrā cerēsim uz revanšu.
Māris Ceirulis, Liepājas neredzīgo organizācijas vadītājsFacebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.