Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
01.09.2010

(pēc Latvijas Neredzīgo biedrības materiāliem, sākums 1. un 2. numurā)
Apkalpojot neredzīgo pie galda, pajautājiet, vai viņam nepieciešama kāda palīdzība, piemēram, padot viņam ēdienu, sagriezt gaļu un tamlīdzīgi. Varat pateikt, kur atrodas galda piederumi, kā uz šķīvja salikts ēdiens, kur ir glāzes, pelnu trauks. Varat arī viegli paklauvēt pa priekšmetu, lai atvieglotu neredzīgajam orientēties pēc skaņas. Ja dodat neredzīgajam kaut ko rokās, pasakiet viņam, kur viņš varēs pēc tam šo priekšmetu nolikt: piemēram, "pa kreisi no jūsu krēsla ir galdiņš". Pirms neredzīgajam kaut ko piedāvājat, informējiet viņu par izvēles iespēju, ja tāda ir, piemēram, ēdienkarte. Pēc tam viņa izvēlēto ēdienu nolieciet tā, lai viņš varētu to viegli aizsniegt. Nepadodiet viņam, piemēram, paplāti pilnu ar glāzēm, jo ņemot savu, viņš var apgāzt pārējās. Ģērbtuvē neredzīgajam dodiet iespēju pašam nolikt savas mantas, bet, ja jūs viņam palīdzat, pasakiet, piemēram: "jūsu mētelis kārajās uz pirmā āķa no durvīm", un virziet neredzīgā roku uz drēbju pakaramo.
Kā vadīt neredzīgo? Ja esat pamanījis, ka neredzīgais slikti orientējas, pārvietojas ļoti lēni pūļa vai ietves nelīdzenumu dēļ, vai arī neierastā apvidū, piedāvājiet savu palīdzību, tikai nedariet to pārāk uzmācīgi. Jums jāpiedāvā, lai viņš paņem jūs zem rokas. Nekad neņemiet neredzīgo aiz rokas pats, lai tādējādi stumtu viņu sev pa priekšu, jo tas viņam iedveš nedrošības sajūtu. Ja jūs kopā ar neredzīgo kāpjat pa kāpnēm uz augšu vai leju, pajautājiet, kā viņam to vieglāk izdarīt, jums zem rokas vai turoties pie margām. Pēdējā gadījumā nolieciet viņa roku uz margām. Arvien jābrīdina par to, ka kāpnes vai kāpņu posms beidzas. Nevajag skaitīt pakāpienus, lai neredzīgajam to pateiktu. Ja viņš iet viens, viņš satausta kāpņu beigas ar spieķi. Ja ejat abi kopā, netērējiet laiku skaitīšanai, bet labāk brīdiniet viņu par pēdējo pakāpienu. Šķērsojot ielu, ievērojiet zelta likumu, saskaņā ar kuru neredzīgajam sākumā jāpajautā, vai viņam vajadzīga palīdzība un tikai tad viņam jāpalīdz. Tādējādi jūs parādīsiet, ka cienāt viņa personīgo brīvību. Saņēmis pozitīvu atbildi, piedāvājiet savu roku un ejiet kopā. Brīdiniet viņu par nokāpšanu no ietves vai uzkāpšanu uz tās. Nevajag apstādināt neredzīgo, lai viņš sataustītu ietves malu ar savu spieķi. Lai iesēdinātu neredzīgo transportlīdzeklī, pietiek pievest viņu līdz durvīm un uzlikt viņa roku uz roktura. Palīdziet salonā atrast brīvu vietu. Izkāpjot tāpat norādiet viņam rokturi un dodiet viņam iespēju darboties patstāvīgi. Iesēdinot neredzīgo automobilī, ^nelieciet viņa roku uz atvērtām automašīnas durvīm, tad ar otru roku viņš sataustīs jumta augstumu un atradīs sēdekli. Šo noteikumu ievērošana atvieglos jums saskarsmi ar neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.