Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
08.09.2017 Autors: LNB

„Cilvēks ir tik jauns, cik jauns ir viņa mugurkauls” 
/Džozefs Pilatess/ 
Pilates ir Džozefa Pilatess (pilnā vārdā Joseph Hubertus Pilates 1880 – 1967) izstrādāta vingrošanas sistēma balstīta uz koncentrēšanos katram vingrojumam, elpošanas ritma saskaņotību ar kustību ritmu, precizitāti,  kustību nepārtrauktību - nav pārtraukumi starp vingrojumiem, tie plūstoši pāriet cits citā. 
Džozefs bērnībā bija vājš, slimīgs bērns, kas gadu gaitā ar fizisko vingrojumu palīdzību spēja atjaunot veselību un burtiski “radīt savu ķermeni no jauna”.
Jau 14 gadu vecumā viņš tik ļoti bija izkopis savu ķermeni, ka tika uzaicināts par foto modeli anatomijas atlasam. Pirmā Pasaules kara laikā Džozefs tika internēts uz Angliju, kur piedalījās ievainoto pacientu kopšanā, daudzi no kuriem bija “piekalti gultai” ar nepieciešamību pēc fizioterapeitiskas ārstēšanas. Pilatess šiem pacientiem konstruēja īpašas palīgierīces. Ar atsperu palīdzību, kas stiprinājās pie sienas virs gultas, pacienti varēja attīstīt muskuļu spēku un, kā tika ievērots, izveseļojās ātrāk par citiem pacientiem.
Pēc kara atgriezies Vācijā, Pilatess turpināja savas fitnesa sistēmas pilnveidošanu un sāka strādāt ar profesionāliem dejotājiem. 1926. gadā Pilatess pārcēlās uz ASV, kur Ņujorkā atvēra savu pirmo Pilates studiju. Tā ātri iekaroja popularitāti mākslinieku aprindās. 
Pats Pilatess savulaik teicis, ka viņa vingrošanas sistēma ir par 50 gadiem apsteigusi laiku. Un viņam bija taisnība. Izmantojot bāzes sistēmu un papildaprīkojumu, kā arī inventāru, kuru izveidoja pats Pilatess, darbu pie sistēmas attīstīšanas un popularizēšanas turpināja viņa sieva un skolnieki. 
Pilates vingrošanas sistēma tagad ir atzīta par vienu no populārākajām, demokrātiskākajām un pasaulē izplatītākajām vingrošanas sistēmām, kas spēj nodrošināt vingrošanas efektivitāti gan mājas apstākļos ikdienas vajadzībām, gan ķermeņa spēju attīstīšanai profesionāliem sportistiem un dejotājiem, gan fizioterapijas un rehabilitācijas vajadzībām. 
Džozefs Pilatess ir teicis: “Metode ir radīta, lai padarītu jūs veiklākus, apveltītu ar dabisku grāciju un citām spējām, kuras noteikti izpaudīsies veidā, kā jūs ejat, izklaidējaties un strādājat”. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.