Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
08.09.2017 Autors: LNB

Stāsta Māris Ceirulis: 
“Šajā vasarā esam Ziemupē labiekārtojuši pludmali, ir izveidota sauļošanās zona, padziļināta seklākā dīķa daļa, kur līdz šim varēja iebraukt ūdenī riteņkrēslā sēdošie un peldēt bērni. Šobrīd tur iebērta tā saucamā atsija – mazi 2 mm grants graudiņi, lai veidotos labāks segums, lai nav vairs māla striegoņa. To mēs esam varējuši izdarīt pateicoties uzņēmuma „Philip Morris Latvia” atbalstam. Paldies arī Kasparam Gūtmanim, uzņēmumam “CTB” un daudziem citiem atbalstītājiem. Ar uzņēmumu “Good Roof”, „Philip Morris Latvia”, Rietumu bankas finansiālu atbalstu esam veikuši pirmo kārtu pagraba izbūvē. Izrakta bedre, iebērtas šķembas, ielikta hidroizolācija, iebetonēti pamati un armatūra sienu betonēšanai. 
Pateicoties Lauku atbalsta dienestam, esam varējuši “Dvēseles veldzes dārzā” izvietot 15 laivas formas solus un izveidot Zaļo labirintu no Briljanta tūjām gandrīz 800 m2 platībā. Ir sagādāts pilns šķūnis ar malku ziemai. Paldies Dzintaram Knopkenam un SIA “Užuļi”, kas mums noziedoja 30 m3 malku. 
Esam paplašinājuši un uztaisījuši mazliet ekstrēmāku Baso pēdu taku, to paveikuši paši cilvēki ar invaliditāti. Priecājamies, ka šogad pie mums ciemojušies daudz viesi no dažādām valstīm – no Krievijas, Francijas, Itālijas un Kipras, Lietuvas un arī mūsējie no Valmieras, Brocēniem, no Grobiņas. Liela interese ir par Sajūtu parku, mūsu mājdzīvnieciņi – truši, kazas, aitas priecē apmeklētājus. Pašu izaudzēto varam baudīt. 
Izveidots pilnīgi jauns volejbola laukums ar īpašu upes smilts segumu. Veselie vai cilvēki ar nelieliem fiziskiem traucējumiem var spēlēt volejbolu, protams, to nevar ratiņkrēslā sēdošie un neredzīgie, bet pārējie var. Pateicoties Kaspara Gūtmaņa atbalstam, mums izdevies mazdrusciņ sakārtot ceļu. Arī verandu esam uzbūvējuši un labiekārtojuši, tiek veikti iekšdarbi sanitārajā mezglā, mūsu galdnieks Sergejs kopā ar savējiem cilvēkiem ar invaliditāti ir nomainījuši lielos vārtus un durvis, krāsojuši, labojuši un atjaunojuši galdus un krēslus. Arī mājas pirmais stāvs ir pārkrāsots ar speciālu antiseptiķi.
Kopā ar Latvijas neredzīgo biedrības Centrālo valdi un Rehabilitācijas centra vadītāju Lilitu Kļaviņu neredzīgo biedrības 20. kongresā, kas 15. augustā notika Strazdumuižas klubā, tikāmies ar Saeimas deputāti Aiju Barču, labklājības ministru Jāni Reiru un Sociālo pakalpojumu departamenta direktora vietnieku Aldi Dūdiņu, runājām par to, ka viņi atzinīgi novērtē neredzīgo biedrības sniegtos pakalpojumus - gan sociālo rehabilitāciju, gan tiflotehnikas centra sniegtos pakalpojumus. Ar ministru Reiru runājām, ka jārisina arī asistentu jautājums, jo drastiskā uzskaite, kur jāatskaitās par katru soli, kur tu biji, kur nebiji, nav īsti korekta. Vajag, lai cilvēkam, iesniedzot izziņu, par to, kur viņš regulāri dodas, pēc tam vairs nav jāvāc paraksti, ir jāuzticas cilvēkam. 
Apsveicam Latvijas neredzīgo biedrību ar jaunas valdes ievēlēšanu. Tā strādās nākamos 5 gadus. Dievs ir vēlējis, ka arī es esmu ievēlēts Centrālajā valdē, arī Svetlana Sproģe darbu varēs turpināt. Viņa tiešām ir labu darbu paveikusi, saglabājot gan SIA “Jugla”, gan Cēsu uzņēmumu, gan “Rosmi”, ierakstījusi zemes grāmatā visus Juglas īpašumus. Kongresa dalībnieki uzdeva centrālajai valdei konkrētus īstenojamus uzdevumus. Viens no tādiem ir De minimis ierobežojumu atcelšana, jo tas ir liels apgrūtinājums sociālo uzņēmumu darbībā.”
 
Nodarbinātības valsts aģentūra apstiprinājusi biedrībai 3 subsidētās darbavietas jauniešiem ar invaliditāti.
 
No 15. jūnija līdz 16. jūlijam Zviedrijā, Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Krievijas Federācijā noritēja humanitārās misijas „Gara buras” 14. posms. Okeāna katamarāns KANI – KELI devās jūras braucienā pa maršrutu Stokholma (Zviedrija) – Kaļiņingrada (Krievija), tā garums bija 2000 jūras jūdzes (1 jūras jūdze vienāda ar 1852 metriem) 6 valstīs. Ekspedīcijas komandā, kura notika ar Krievijas valsts korporācijas „Rosatom” atbalstu, bija cilvēki ar ierobežotām veselības iespējām no dažādiem Krievijas reģioniem un citām valstīm. 
Humanitārā misija „Gara buras” nodarbojas ar iekļaujošu pasākumu sagatavošanu un vadīšanu - jahtu ekspedīcijas un regates, kuru mērķis veidot pozitīvu cilvēku ar invaliditāti un sabiedrības sadarbības modeli. 
Jahtas komandu vadīja Reinis Mežulis, Rīgas jahtu kluba „Auda” burātājs, vairākkārtējs starptautisku sacensību uzvarētājs. Projekta idejiskais iedvesmotājs un ekspedīcijas humanitārās programmas vadītājs ir Oļegs Kolpašņikovs. 
Ventspilī un Liepājā no 6. līdz 9. jūlijam notika humanitāri pasākumi. Starp misijas dalībniekiem bija neredzīga gide Jevgeņija Mališko (Maskava), mākslinieks un projekta „Neredzīgo glezniecība” radītājs Boriss Kohonovs (Jekaterinburga). Ekspedīcijā piedalījās pārstāvji no Krievijas Federācijas, Zviedrijas, Latvijas, Francijas, Vācijas, Nepālas un citām valstīm. 6. jūlijā notika brauciens ar katamarānu no Ventspils līdz Pāvilostai un tad līdz Liepājai, kurā piedalījās arī 7 Liepājas Neredzīgo biedrības pārstāvji – Sanita Drulle, Zinaīda Suhača, Ivars Starks, Raimonds Anzenavs, Alīna Zvīnberga, Oksana Anpilogova un Jevgēnijs Duduks. 
LNB notika arī tikšanās ar viesiem no Krievijas, klausījāmies dažādus pieredzes stāstus. Pie mums viesojās Oļegs Kolpašņikovs, projekta “Gara buras” , ANO ‘’Baltais spieķis” prezidents, Jevgeņija Mališko, gide projektā “Pastaigas tumsā”, Andrejs Kalmikovs,  nekomerciālās partnerības “Urāli bez narkotikām” pārstāvis u.c. Diviem mūsu biedrības biedriem – Raimondam Anzenavam un Ivaram Starkam, šī pasākuma ietvaros bija iespēja Olimpiskā centra baseinā, treneru uzraudzībā, apgūt frīdaivinga (niršana zem ūdens) pamatkursu.
 
16. jūlijā 16 mūsu biedrības biedri piedalījās braucienā uz Lucavsalas atpūtas centru Rīgā, kur biedrība “Es redzu” rīkoja pasākumu - jautrās stafetes cilvēkiem ar invaliditāti.
 
31. jūlijā Liepājas Neredzīgo biedrības aktu zālē interesenti varēja baudīt mūziķu no Šveices Lorenca un Andreas Švarcu koncertu – alpu raga skaņas. 
 
11. augustā notika ikgadējā ekskursija, kurā piedalījās 69 biedrības biedri. Pabijām Klaipēdas Delfinārijā. Jau tagad gaidām jūsu ierosinājumus uz kurieni doties nākamgad.
 
No 8. līdz 17. augustam norisinājās astoņu dienu nodarbību cikls, kurā piedalījās mūsu biedri no Bunkas pagasta, Kuldīgas novada un Liepājas. Šajā laikā nodarbību dalībnieki apguva sev nepieciešamās ikdienas prasmes un iemaņas. Staņislovs Zube no Bunkas atzīst: “Iesākumā bija savādi pierast pie visa un jaunajām nodarbībām. Bet pēc astoņām dienām esmu pārsteigts, ka tik daudz jauna apguvu. Esmu priecīgs, ka piekritu šīm nodarbībām”. 
Šo astoņu dienu laikā mūsu rehabilitācijas klientiem bija iespēja piedalīties sadraudzības pasākumā kopā ar Jūrmalas rehabilitācijas centra klientiem, kuri bija atbraukuši uz “Dvēseles Veldzes dārzu”. Pēc draudzīgi kopā pavadītas dienas, saņēmām uzaicinājumu paviesoties arī pie jūrmalniekiem. 
Arī turpmāk ir iespēja pieteikties astoņu dienu nodarbībām, kuru laikā dzīvošana dienesta viesnīcā “Dzīves skola” un trīsreizēja ēdināšana ir apmaksāta no valsts līdzekļiem. Ja ir kādi jautājumi vai vēlaties pieteikties uz rehabilitācijas nodarbībām, zvaniet pa tālr. 22007874 vai 63431535.
 
No 6. līdz 8.septembrim sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē ,,Dvēseles veldzes dārzs”, Ziemupē norisināsies ,,Veselības dienas pieaugušajiem ar invaliditāti 2017.” Tajās cilvēki ar dažāda veida invaliditāti trīs dienas piedalīsies meistarklasēs par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, garīgo veselību, fizisko slodzi – darbam un veselībai, apgūs zināšanas par veselīgu vingrošanu, pareizu nūjošanu un riteņbraukšanu, tai skaitā tandēmriteņbraukšanu. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās fiziskās aktivitātēs - vingrošana fizioterapeita vadībā, pilates nodarbības, riteņbraukšana, nūjošana, orientēšanās, tūrisms. Visas trīs dienas pasākuma dalībnieki tiks nodrošināti ar trīsreizēju ēdināšanu, nakšņošanu lielajā pasākuma teltī vai mazajās teltīs.
 
19.jūnijā, fizioterapeites Līnas Heinackas vadībā, biedrībā notika pirmā  vingrošanas nodarbība grupā cilvēkiem ar invaliditāti. Nodarbības Liepājas Neredzīgo biedrības zālē norisināsies līdz septembra beigām, vienu reizi nedēļā.       
 Interese par nodarbībām ir ļoti liela un  grupā ir daudz vairāk dalībnieku, nekā tas bija paredzēts. Nodarbībās iemācās, kā pareizi, nenodarot sev pāri, veikt dažādus fiziskos vingrojumus.   
Septembra sākumā pie mums darbu sāks sporta instruktore Kristīne Kleinšmite, kura vienu reizi nedēļā pasniegs pilates nodarbības cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.