Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
25.08.2015 Autors: LNB


PROJEKTU ZIŅAS

Vasarā Liepājas Neredzīgo biedrībā turpinājām darbu Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „NVO fonds” un Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projektā „Pilnveidojot sevi sabiedrībai”. Sevišķi pieprasīts bija informatīvi izglītojošais pasākums skolu jaunatnei „Iepazīsti manu pasauli!”. Vasaras brīvlaikā biedrību apmeklēja skolēni no dažādām vasaras nometnēm, kā jau ierasts, pasākuma laikā mūsu brīvprātīgie un darbinieki skolēniem dod iespēju “iepazīt” pasauli, kurā dzīvo neredzīgs cilvēks. Prakstiski darbojāmies ar ikdienā lietotajiem tehniskajiem palīglīdzekļiem - balto spieķi, “runājošiem” pulksteņiem un svariem, šķidruma līmeņa noteicēju u.c. Skolēniem bija iespēja iejusties neredzīga cilvēka lomā – aizsienot acis, rokā paņemot balto spieķi, bija jāmēģina noorientēties un pārvietoties telpās, un tad pašiem izdarīt secinājumus – kāda ir dzīve, kad tiek atņemta viena ļoti būtiska maņa. Šādi prakstiski darbojoties un sarunājoties, mērķis ir viens - mācīt būt līdzjūtīgākiem, iejūtīgākiem, veicināt izpratni par cilvēku ar invaliditāti dzīvi, par to ko viņi var, ko nevar, padomāt, kā katrs var sniegt atbalstu šādiem cilvēkiem.  
Jūnijā mūsu biedrībā notika Liepājas pilsētas nevalstisko organizāciju Sadarbības tīkla tikšanās, kuras laikā kopā sanākušo organizāciju pārstāvji pastāstīja par savās organizācijās notiekošajām aktivitātēm un jaunumiem, par paveikto un iecerēto.
Turpinām būvju apsekošanu, novērtējot to atbilstību universālā dizaina principiem, tāpat sniedzam konsultācijas par universālā dizaina principiem būvniekiem, arhitektiem un citiem interesentiem gan Liepājā, gan citur Latvijā. Viens no mūsu galvenajiem rūpju objektiem šobrīd ir topošā koncertzāle „Lielais dzintars” Liepājā, kur sekojam, lai vide un informācija būtu pieejama visiem cilvēkiem.
Esam iesnieguši vairākus priekšlikumus Labklājības ministrijai par būvnormatīvu “Publiskās būves”, arī priekšlikumus Liepājas pilsētas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas projektam „Liepāja kā pieejama Eiropas pilsēta”.
 
Savukārt sociālās rehabilitācijas lauku vidē un izziņas centrā „Dvēseles veldzes dārzs”  visu vasaru turpinās A/S „Latvijas Valsts meži” un Ziedot.lv finansētā projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” aktivitātes.  Dārznieces uzraudzībā tiek  stādīts, laistīts, ravēts un, pats galvenais, novākta pašu izaudzētā raža. Mājamatniecības darbu pasniedzēja uzraudzībā vīri gatavo dažādas saimniecībai noderīgas lietas, palīdz mājas un meža darbos - savedot kārtībā tuvāko apkārtni. Mājturības nodarbībā interesenti no pašu izaudzētiem produktiem, apgūstot jaunas receptes, gatavo gan ikdienas ēdienus, gan krājumus ziemai.  Tie kuri iesaistījušies aktīvās atpūtas nodarbībās, fizisko veselību uzlabo aktīvās pastaigās gan pa Ziemupes jūrmalu, gan tuvāko apkārtni, gan rīkojot nelielus izbraukumus brīvā dabā.
 
Lai gan vasara vilināt vilināja laukā baudīt sauli un vēju, nodarbības Liepājas pilsētas domes finansētā projekta „Laiks dzīvot vērtīgāk un drošāk” ietvaros noritēja kā iecerēts. Tika pīti dažādi skaisti darbiņi no klūgām, apgūtas datorlietošanas gudrības, spēlētas galda spēles un būts kopā ar saviem labiem paziņām. 
Sociālā iekļaušanas kursa „Dzīves skola” ietvaros biedrībā jau otro reizi viesojās Liepājas mākslinieks Aldis Kļaviņš, kurš mērķa grupas dalībniekus izvizināja virtuālā ceļojumā pa Sicīliju un Maltu. Septembris šī kursa ietvaros solās būt īstens veselības mēnesis, jo pie mums ciemos apsolījusi ierasties „Happy Whispers” bloga autore Līga Andžāne no Rīgas, kura pati mainot savas dzīves paradumus pēc sekmīgas cīņas ar ļaundabīgu saslimšanu,  dalīsies pieredzē par veselīgu uzturu un tā nozīmi ikdienā, kā arī Liepājas Medicīnas skolas pasniedzēja Līga Ēriksone, kura pastāstīs par pirmās palīdzības sniegšanu.
 
Laiks skrien ātri, un jau 31. augustā beidzas pagājušā gada 1. augustā uzsāktais, „Borisa un Ināras Teterevu fonda” atbalstītais projekts „Izzināsim un baudīsim „Dvēseles veldzes dārzu” Ziemupē”, kurā ar līdzfinansējumu piedalījās Pāvilostas novada dome. Projekta darbība noritēja lauku vidē sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā „Dvēseles veldzes dārzs” un Liepājas Neredzīgo biedrības Dienas centra telpās. Projekta mērķis bija organizēt kompleksu nodarbību ciklu 55 cilvēkiem ar redzes un kustību invaliditāti jaunu prasmju un iemaņu apgūšanai, kvalitatīvai brīvā laika pavadīšanai, un, iesaistoties brīvprātīgajiem palīgiem, izveidot Sajūtu parku, Garšaugu un Baso pēdu takas Ziemupē. 
Kas tad ir paveikts šī gada laikā? 
Aktivitātē „Dabas un dārza darbi” projekta vadītāja asistentes un dārznieces vadībā tika iekopti dekoratīvie stādījumi,  stādīti un kopti kultūraugi, veidots augļu dārzs. Tas daudziem bija liels izziņas process – kā no mazas sēkliņas izaug visdažādākie dārzeņi un garšaugi, katrs ar savu krāsu, garšu, smaržu, augšanas un kopšanas īpatnībām.  Izziņa turpinājās, kad klāt bija ražas novākšanas laiks – kā uzglabāt ievākto? Vai kaltēsim, žāvēsim, vārīsim, tvaicēsim, spiedīsim sulās? Kā pareizi ieziemot izaudzēto?  Kopīgās maltītes no pašu izaudzētā izvērtās lieliskos kopābūšanas mirkļos.  
Gada laikā ir izveidots Sajūtu parks un Baso pēdu taka. Tas atkal bija process – kā saskatīt galarezultātu aizaugušā birzī? Kopīgiem spēkiem cirtām kokus un krūmus, vilkām zarus ārā no parka, veidojām ainavu, stādījām rododendrus. Jau pavasarī sākām redzēt pirmos darba augļus  - pastaigas pa krēslainām takām ievziedu smaržas apņemtiem, apkārt lakstīgalas treļļi un cīruļa dziesmas. 
Ne mazums pūļu prasīja Baso pēdu takas izveide – kādus materiālus klāt, kā pareizi ierīkot celiņus, kam ar ko mīties? Taču arī šis darbs ir padarīts un ikviens interesents var ļauties pēdu masāžai. 
Tie kas vēlējās, piedalījās dažādās radošajās nodarbībās, apguva savai mājas dzīvei noderīgas iemaņas, atpūtās fiziski un garīgi.  Neizpalika izglītojošas aktivitātes - lekcijas, koncerti un galda spēļu turnīri. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.