Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.08.2014 Autors: LNB

Pludmales pieejamības komplekss ļauj no jauna atklāt jūru
(no www.liepajniekiem.lv)
 
Jau mēnesi Liepājas pludmalē, blakus Glābšanas stacijai, darbu sācis pērn izveidotais Pludmales pieejamības komplekss cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
 „Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad ir daudz vairāk klientu, un arvien vairāk cilvēku ar invaliditāti apmeklē un izmanto šo kompleksu," stāsta Igors Langfrīds, kurš ikdienā apmeklētājiem palīdz pilnvērtīgi izmantot kompleksa sniegtās iespējas, un cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem palīdz izbaudīt peldes jūrā.
 "Cilvēki nāk dažādu iemeslu dēļ, bet, pirmkārt, tas ir pieejamo moduļu un labierīcību dēļ. Ir ērti, tīri un pieejami kā vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, tā arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tāda arī ir galvenā doma – lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām būtu pieejamas visas nepieciešamās lietas, lai viņi var pārģērbties, nomazgāties, izmantot labierīcības, kvalitatīvi atpūsties pludmalē un peldēties jūrā," uzsver Igors. 
Viņš Pludmales pieejamības kompleksā strādā jau no tā atvēršanas dienas pagājušajā vasarā, un stāsta, ka kompleksā jau izveidojies pastāvīgo apmeklētāju loks jeb cilvēku pulks, kas tagad uz pludmali un šo kompleksu ierodas regulāri. To skaitā ir ne vien vietējie iedzīvotāji, bet arī kāds kungs no Vācijas, kurš iemīļojis mūsu pludmali un katru vasaru brauc šeit atpūsties. Vācu kungs sirgst ar smagu slimību un, kā stāsta Igors, viņš pozitīvi novērtējis Liepājas pludmales sniegtās iespējas. Šovasar Pludmales pieejamības kompleksu apmeklējuši arī tūristi no citām valstīm un visi kā viens parasti ir pozitīvi pārsteigti par to, ka Liepājas pludmalē šāda infrastruktūra cilvēkiem ar īpašām vajadzībām pieejama.
Siltās dienās pludmales kompleksu apmeklē aptuveni desmit cilvēku dienā, savukārt aukstākās dienās gadās, ka atnāk divi līdz trīs cilvēki. Igors uzsver, ka daudz cilvēku vēl aizvien nav informēti, ka šāds komplekss pieejams un tic, kas tas kļūs arvien populārāks. Turklāt, tas ir pieejams arī jaunajām māmiņām, kuras ērti var izmantot mazuļu pārtinamo galdiņu un citus pakalpojumus.
Ārijas kundze ir viena no kompleksa pastāvīgajām apmeklētājām, un uzrunāta, neslēpj sajūsmu par to, ka mūsu pludmalē tāds komplekss pieejams. 
„Es visiem invalīdiem gribētu ieteikt, lai viņi nebaidās un nāk šeit, jo tā labsajūta, ko dod ūdens ir neaizvietojama. Es visu savu mūžu ūdeni esmu mīlējusi, un tāpēc es šeit esmu," pastāstīja Ārijas kundze. Septiņdesmit piecu gadu vecumā Ārija aktīvi izmanto iespēju un ar Igora palīdzību regulāri dodas peldēties jūrā. Liepājniece stāsta, ka pērn viņai veikta gūžas operācija, tāpēc pati vairs saviem spēkiem, bez atbalsta, nespēj paiet. Šī viņai ir lieliska iespēja atkal baudīt iemīļotās peldes jūrā un, ierodoties pludmalē, viņa no saviem ratiem pārsēžas peldratos.
 „Informāciju par Pludmales pieejamības kompleksu avīzē redzēju jau pagājušajā gadā, bet tad vēl ļoti slikti jutos, tāpēc ne reizes neatnācu. Tagad izmantoju saulainās dienas, cik vien varu," priecājas Ārijas kundze. „Es tiešām gribu teikt visiem, lai nebaidās un nekautrējas nākt šurp, pat, ja pats nevar pakustēt, jo te taču visus aprūpē," iedrošina liepājniece. Arī Igors bilst, ka bijis pat gadījums, kad cilvēks pirmo reizi divdesmit gadu laikā ticis līdz jūrai. 
Savukārt Ārijas kundze vēlas teikt sirsnīgu paldies tiem cilvēkiem, kas bijuši iesaistīti šī projekta izveidē un īpaši Neredzīgo biedrības vadītājam Mārim Ceirulim. Tāpat labi vārdi tiek veltīti Igoram Langfrīdam un pārējiem cilvēkiem, kuri ikdienā sniedz savu palīdzību kompleksa apmeklētājiem. 
Un patiešām, paviesojoties pludmales kompleksā, uzreiz top skaidrs, ka Igoram un viņa kolēģiem, šis nav tikai darbs un savu stundu atsēdēšana darba vietā. Te ikviens var arī vienkārši atnākt un parunāt, pēc atpūtas pludmalē un peldēm jūrā, turpat iedzert kafiju vai tēju. Ja sanāk laiks, Igors ar apmeklētājiem pat pasēž un uzspēlē dambreti. Rodas pozitīvs iespaids, ka tur veidojas ne vien tīri tehniski pieejami moduļi, kas, protams, atvieglo dzīvi, bet gan vieta, kur cilvēki viens otru spēj uzmundrināt un iedrošināt.
Uzziņai:
Pludmales pieejamības komplekss cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir atvērts katru dienu no pulkst. 1100 līdz pulkst. 1900. Visi pieejamie pakalpojumi apmeklētājiem ir bez maksas.
Ikvienu kompleksa apmeklētāju asistents – pavadonis iepazīstinās ar pludmales pieejamības kompleksa darbības principiem un lietošanas kārtību, ja nepieciešams, sniegs palīdzību klientam, izmantojot sanitāros moduļus, tai skaitā ģērbtuvi un labierīcību zonu; uzraudzīs klientu un palīdzēs viņam nokļūt līdz jūrai, klientiem ar kustību traucējumiem palīdzēs peldēt jūrā, izmantojot peldēšanas ratiņkrēslu „J.O.B.” vai „HippoCampe”, bet klientus ar redzes traucējumiem uzraudzīs peldes laikā jūrā. 
Šovasar ir veikti uzlabojumi, lai arī vājredzīgi un neredzīgi cilvēki varētu droši peldēties. Ir ieviestas jaunas audio aproces vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, kuras izskatās pēc rokas pulksteņa ar speciālu pogu. Nospiežot pogu, krastā atskan signāls, kuru izdzirdot, cilvēks zina, kur atrodas krasts. Šādas aproces ir 10. Signāls tiek uztverts apmēram 100m rādiusā, Krastā stāv asistents ar signāla raidītāju. Šīs aproces 30. jūlijā tika notestētas – ar tām peldējās neredzīgi cilvēki un atzina par ļoti labām. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.