Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.08.2014 Autors: LNB

Latvijas Neredzīgo biedrības rīkotā nometne jauniešiem ar redzes traucējumiem
Iespaidos dalās Artūrs Līvmanis:
 
“No 14. līdz 18. jūlijam Cēsu novada „Mežrozēs” Latvijas Neredzīgo biedrība bija noorganizējusi nometni jauniešiem ar redzes traucējumiem. Nometnes galvenā tēma - “Sports un veselīgs dzīvesveids”. Nometnē piedalījās 31 jaunietis no visas Latvijas, arī no Liepājas. Pasākuma organizētāji bija parūpējušies, lai katra no aktivitātēm būtu kā pārsteigums, kas dara pavadīto laiku interesantu un patīkamu. 
Pirmajā dienā tikām sadalīti vairākās komandās un piedalījāmies stafetēs. Dienas otrajā daļā bija laiks dažādām spēlēm.
Nometnes otrajā dienā mums tika doti uzdevumi, saistīti ar orientēšanos apkārtējā vidē. Viens no uzdevumiem - jāizveido karte ar deviņu darbību kodu un, neko nesajaucot, jānodod tā otrai komandai. Darbības mērķis bija atrast priekšmetu. Otrs uzdevums bija šāds - jaunieši tika sadalīti komandās, un viņiem kādā noteiktā vietā bija jāpaslēpj tenisa bumbiņas. Savukārt jauniešiem bez redzes atlikuma bija šīs bumbiņas jāatrod. 
Pēcpusdienā pie mums viesos ieradās deju pasniedzējas no Rīgas. Tikām sadalīti vairākās grupās un apgūšanai varējām izvēlēties kādu no piedāvātajām dejām - karsējdejas, valsis, bačata un latviešu tautas dejas. Pēc deju pamatsoļu apgūšanas, atrādījām savas prasmes organizētājiem.
Trešajā dienā pie mums viesojās Cēsu zemessargi, kuri bija sagatavojuši dažādas aktivitātes. Sākumā viņi iepazīstināja ar sevi un pastāstīja par ikdienas pienākumiem. Vienā no uzdevumiem mums bija jāpārvar šķēršļu josla. Viens no galvenajiem noteikumiem - viss jādara komandā, un komandas dalībnieki nedrīkst pazaudēt viens otru. Ja tā notiek, komandai uzdevums jāveic no jauna. 
Otrais uzdevums - komandai no diviem pončo un mietiņiem jāuzceļ tāda naktsmītne, lai visiem komandas dalībniekiem pietiek zem tās vieta. Visgrūtākais uzdevums bija iekurināt ugunskuru, jo netika izsniegts ne sausais spirts, ne kāds cits degmaisījums. Pusmetra augstumā virs ugunskura bija novilkta virvīte, un tā bija jāpārdedzina ar iekurtās uguns palīdzību. 
Vēl zemessargi parādīja savu ekipējumu un pastāstīja par katru ekipējuma vienību. 
Pievakarē pie mums atbrauca pārstāvji no organizācijas „Papardes zieds”, kuri pastāstīja par veselīgu dzīves veidu.
Ceturtajā dienā sagaidījām vienu no organizācijas „Ghetto Games” dibinātājām. Viņa pastāstīja, kā nonākusi pie šīs idejas, kā viņa un vēl trīs draugi ne no kā radīja organizāciju „Ghetto Games”. Atkal tikām sadalīti grupās. Katrai grupai bija jāprezentē kāda ideja, ko dalībnieki nākotnē varētu realizēt. Dienas otrajā pusē mūsu uzdevums bija izdomāt prezentācijas par veselīgu dzīves veidu un parādīt tās nometnes organizētājiem. 
Nometni noslēdzošajā dienā viesos bija ieradušies psihologi, Kuri stāstīja par dažādu veidu atkarībām - gan no spēļu automātiem, gan alkohola un cigaretēm.
Noslēguma aptaujā visi jaunieši atzina nometni par izdevušos un nožēloja, ka tik ātri jāšķiras.” 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.