Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
31.08.2011 Autors: LNB

 Gatis Leja

Sveicināti! Vēlos jums pastāstīt kaut ko par Liepājas Neredzīgo biedrību. Šajā biedrībā es apmeklēju dažādas nodarbības, kā piemēram klūdziņu pīšanu, mezglošanu, datoru nodarbības, mājturību, sportu. Piedalos arī saskarsmes grupiņā. Vēl bez manis  minētajām nodarbībām, biedrībā var piedalīties ādas apstrādes pulciņā un nodarboties ar nūjošanu. Man šīs nodarbības patīk. Vēl es spēlēju šahu un sāku trenēties spēlēt šoudounu.
Klūdziņu pīšanas nodarbībās cilvēki pin dažādas lietas – groziņus un lielus grozus, paplātes dažādās formās un daudz ko citu. Esmu uzpinis dažus groziņus, dažas paplātes, sirsniņas un vienu trīsstāvīgu augļu trauku. Man ļoti patīk klūdziņu pīšana. Kad esmu uzpinis kādu no šīm minētajām lietām, mani pārņem prieks par paveikto. Reizēm ir tā, ka pēc šīs nodarbības negribas atstāt telpu, gribas vēl turpināt darboties.
Mezglošanā esmu uztaisījis krelles no dažādām pērlītēm un diegiem. Ir interesanti apskatīties to, ko pats esi uztaisījis, nevis nopircis veikalā. Pašam prieks par to!
Mājturībā mums māca gatavot ēdienus. Paši pēc tam tos baudām un priecājamies, ka ir labi sanācis. 
Datoru nodarbībās mums māca, kā strādāt ar datoru. Datorā ir speciāla runas programma, kuras nosaukums ir „Jaws”. Tā ir programma, kura “runā”. Lai neredzīgs cilvēks rakstītu kādu tekstu, darbotos internetā vai skaipā, to palīdz nolasīt šī programma. Ir tik labi, ka neredzīgs būdams, vari pats kaut ko izdarīt ar datoru. Varu kaut ko uzrakstīt, “draugos” izlasīt vēstuli. Nav jālūdz kādam, lai izlasa vēstuli. Nav nekas arī jādiktē priekšā.
Mums māca arī angļu valodu. Esmu iemācījies angliski sasveicināties, apvaicāties kā iet vai atvadīties. Man Anglijā ir nācies sasveicināties ar autobusa šoferiem un pateikt paldies viņiem. Es jau nedaudz esmu iemācījies angļu valodu. Šajos laikos tā ir nepieciešama daudzās darbavietās, cilvēkus darbā pieņem tad, ja viņš zina angļu valodu.
Saskarsmes grupiņā mēs apspriežam kādu konkrētu tēmu. Tēmas izdomā grupiņas vadītājs vai arī cilvēki, kuri piedalās grupiņā. Grupiņas vadītājs par kādu no tēmām uzdod jautājumus un cilvēki atbild, izsakot savas domas. Man ļoti patīk pārrunas, tās ir kā smadzeņu vingrināšana.
Biedrībā ir ļoti laipni darbinieki. Tur es jūtos kā otrā ģimenē, viņi ir tik pretim nākoši. Šie cilvēki vienmēr palīdz neredzīgam cilvēkam. Man liels prieks par to!
Mums ir arī jauks šoferītis, kurš aizbrauks pretim, ja būs nepieciešams. Mums ir arī „Dzīves skola” – dzīvoklis ar visām ērtībām, kurā var pārnakšņot. Mēs “studenti” biedrībā esam no dažādām vietām - Dundagas, Sabiles, Skrundas, Rīgas, Kuldīgas un protams arī no Liepājas.
Vēlos pateikt lielu paldies šiem cilvēkiem, ko viņi manā labā ir darījuši. Paldies jums liels!
Vēlos pievienoties biedrības vadītāja sacītajam: “Nesēdiet mājās, nāciet un piedalieties nodarbībās!” 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.