Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
31.08.2011 Autors: LNB

               Jūlijā Rīgā notika Latvijas Neredzīgo Sporta savienības rīkotais šaha turnīrs. Tajā piedalījās arī 5 mūsu kluba biedri. Mūsu Vladimirs Kļimovs izcīnīja 2. vietu!
        Sporta aktivitātes kopš brīža, kad par LNSS vadītāju tika ievēlēts Kaspars Biezais ir kļuvušas biežākas. Rīgā tika noorganizēts vienas dienas vieglatlētikas čempionāts. Tajā šogad nepiedalījāmies, jo Klaipēdā norisinājās sadraudzības turnīrs šahā un dambretē. Tajā 3.vietu izcīnīja Māris Ceirulis!

Ikgadējās Daugavpils neredzīgo Sporta kluba ELPA rīkotās vieglatlētikas sacensības šogad diemžēl nenotiks.

Septembrī tiks pabeigts rehabilitācijas centra „Dzīves skola 2” remonts. Tad vēl vairāk cilvēkiem ar invaliditāti varēsim sniegt atbalstu. Viņiem būs iespēja mitināties mūsu piedāvātajās telpās un iesaistīties biedrības aktivitātēs.

11.jūlijā NVA tika iesniegts projekta pieteikums "Cilvēk, nepaliec malā - iesaisties!", kura apstiprināšanas gadījumā biedrībā attīstīsim rehabilitācijas pakalpojumus un strādāsim pie tā, lai piedāvātu cilvēkiem pēc rehabilitācijas atrast darbu ar asociācijas LATVERA (Latvijas veļas ražotāju asociācija) palīdzību. Liepājas pilsētas Sociālais dienests tiks uzaicināts izstrādāt motivācijas un rehabilitācijas programmas.

19. augustā viesnīcā „Amrita” notika noslēguma konference projektā „Liepājas Neredzīgo biedrības un NVO sadarbības tīkla kapacitātes stiprināšana”. Konferencē piedalījās Liepājas uzņēmēji, kuri cenšas iesaistīt nodarbinātībā cilvēkus ar invaliditāti.

Šopavasar Liepājā izveidota SIA "Wooly World", kas ražo mīkstās rotaļlietas no dabīgas aitu vilnas. Mantiņu darināšanā piedalās 3 cilvēki ar īpašām vajadzībām no Liepājas Neredzīgo biedrības. Viņi filcē vilnas lācīšus.

        Liepājā daudzviet sabiedriskā transporta pieturvietās uz trotuāriem ir uzklāts dzeltens krāsojums vai izvietotas dzeltenas reljefās vadlīnijas. Autobusi turpmāk apstāsies tā, lai to priekšējās durvis atrastos pret šiem orientieriem. Krāsojums un vadlīnijas paredzētas, lai cilvēki ar vāju redzi varētu vieglāk atrast iekāpšanas vietu autobusos.

Ir nodots ekspluatācijā Stacijas laukums Liepājā, diemžēl jau ir nācies iesniegt priekšlikumus Liepājas domei, Attīstības pārvaldei un būvuzraugam nepilnību novēršanai.

13. oktobrī plkst. 11.00, Liepājas Olimpiskajā centrā notiks Starptautiskās Baltā spieķa dienas svinīgais pasākums un Liepājas Neredzīgo biedrības 55.gadadienas pasākums.
Liepājas Neredzīgo biedrība ir pieteikusi Nodarbinātības valsts aģentūrā 3 vietas brīvprātīgo nodarbinātībai. Aicinām jauniešus vecumā no 18 – 24 gadiem, tajā skaitā jauniešus ar invaliditāti, pieteikties brīvprātīgo darbam biedrībā, lai palīdzētu ikdienas darbiņos. Tiks maksāta neliela naudiņa – 40 lati mēnesī vai 60 lati, ja brīvprātīgajam ir noteikta invaliditāte.
Liepājas Neredzīgo biedrība aicina biedrus un arī citus cilvēkus ar invaliditāti iesaistīties dažādās nodarbībās. Šobrīd komplektējam divas grupas angļu valodas apgūšanai. Aicinām cilvēkus gan ar, gan bez priekšzināšanām. Jaunus dalībniekus gaidām uz datorapmācību vājredzīgajiem un neredzīgajiem, gan cilvēkiem ar cita veida invaliditāti. Iemācīties savām rokām pagatavot skaistas lietas varēsiet klūdziņu pinēju, mezglošanas, floristikas un ādas apstrādes pulciņos. Stiprināt veselību aicinām trenažieru zālē. Atcerieties, ka piedāvājam naktsmītnes rehabilitācijas centrā „Dzīves skola”!

 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.