Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
30.06.2020 Autors: LNB

Sporta klubs “Ezerkratsts” jeb sociālā rehabilitācija personām ar redzes traucējumiem 

Intervija ar Raimondu Briežkalnu 

Pastāsti par sevi! Kas esi? Ar ko nodarbojies Neredzīgo biedrībā un Latvijas Neredzīgo sporta savienībā?
-    Mani sauc Raimonds Briežkalns. Dzīvoju Liepājā jau vairāk kā desmit gadus. Esmu Liepājas Neredzīgo sporta kluba «Ezerkrasts» un Latvijas Neredzīgo sporta savienības valdes loceklis, kā arī brīvprātīgi darbojos Liepājas Neredzīgo biedrībā,  palīdzot cilvēkiem ar invaliditāti. Sporta klubā un sporta savienībā nesniedzam sociālos pakalpojumus, tomēr arī tā ir sociālā sfēra, jo dodam iespēju cilvēkiem ar redzes traucējumiem un pilnīgi neredzīgiem cilvēkiem sanākt vienkopus.
Pastāsti par Liepājas Neredzīgo sporta klubu «Ezerkrasts» un Neredzīgo sporta savienību! Kā atšķiras abas šīs organizācijas?
-    Liepājas Neredzīgo sporta klubs darbojas tikai Liepājā, bet Neredzīgo sporta savienība pārstāv visu valsti un darbojas visā Latvijā. «Ezerkrasts» ir patstāvīga organizācija, un finansējumu tai piešķir Liepājas Sporta pārvalde — tātad tā ir atkarīga no Liepājas pilsētas. Savukārt Neredzīgo sporta savienība ir atsevišķa organizācija ar citu valdi. Cilvēki, kas strādā Neredzīgo sporta savienībā, darbojas Latvijas Paralimpiskās komitejas vadībā. 
Tātad visas sporta aktivitātes un treniņi pie jums, Liepājā, norisinās «Ezerkrastā»? 
-    Jā, viss norisinās Liepājas Neredzīgo biedrībā. Mums ir viena četrstāvu ēka. Šajā ēkā atrodas vairāki uzņēmumi, tostarp Liepājas Neredzīgo biedrība un Liepājas Neredzīgo sporta klubs «Ezerkrasts». 
Ar kādiem sporta veidiem un aktivitātēm nodarbojaties «Ezerkrastā»? 
-    Mūsu klubā ir ne tikai cilvēki ar redzes traucējumiem, bet arī cilvēki ar dažādu citu veidu invaliditāti. Tāpēc mēs pielāgojam aktivitātes, lai tās būtu pieejamas cilvēkiem ar kustību un redzes traucējumiem, kā arī citu veidu invaliditāti. Aukstajos gada mēnešos tiek spēlēts šahs, dambrete, domino. Pieejama arī sporta zāle, kuru cilvēki labprāt izmanto. Daži spēlē arī šoudaunu. Vasaras periodā Liepājas Neredzīgo biedrībai pieejamajā īpašumā — rehabilitācijas centrā «Dvēseles veldzes dārzs» —, kas atrodas Ziemupē, ir iespēja svaigā gaisā rīkot dažādus turnīrus un sacensības. Tur esošais dīķis sniedz iespēju rīkot arī aktivitātes uz ūdens.  
Kāda ir cilvēku atsaucība?
-    Vasaras mēnešos cilvēkiem patīk aizbraukt uz šo rehabilitācijas centru. Ja ir labi noorganizētas sporta spēles, tad atsaucības netrūkst. Pēdējos trīs gadus tika rīkotas arī nometnes ar Liepājas pašvaldības atbalstu. Tad turp nedevās tikai dalībnieki no Liepājas, bet arī no Rīgas un citām Latvijas pilsētām. Nometne norisinājās trīs dienas ar nakšņošanu un dažādām aktivitātēm pa dienu. 
Parunāsim par šoudaunu! Kā zināms, tieši Liepājā iepriekšējos divus gadus norisinājušās starptautiskās šoudauna sacensības. Pastāsti — kāpēc tieši Liepājā? 
-    Es pats dzīvoju Liepājā, bet palīdz arī tas, ka Liepājā ir tādi pretimnākoši cilvēki kā centra vadītājs Māris Ceirulis, kurš ir atbildīgs par ēkām, kurās mums ļauj rīkot dažādus pasākumus. Sākumā tika organizētas Latvijas līmeņa sacensības un tad lēnām pāraugām uz starptautiskām sacensībām. Uz vietas, Liepājā, ir pieejama visa nepieciešamā infrastruktūra šāda veida sacensībām. Šobrīd risinām dažādus jautājumus, lai sacensības notiktu arī šogad. Viss atkarīgs no dalībniekiem. Pirmais gads bija eksperimentālais variants, lai izprastu situāciju — ko darīt un ko ne. Balstoties uz iegūto pieredzi, veidojām nākamo turnīru, kas norisinājās 2019. gadā. Atsaucība bija ļoti laba. Norisinājās augstākā līmeņa četrsimts punktu turnīrs vīriešiem, kas tika noteikts pēc reitinga. Lai veidotu tāda paša līmeņa turnīru sievietēm, pietrūka viena dalībniece. 
Cik dalībnieku no Latvijas piedalījās šajā pasākumā? 
-    Sacensību organizēšanā galvenokārt bijām divi, bet piesaistījām vēl vairākus cilvēkus. Tie bija brīvprātīgie, bez kuriem nebūtu iespējams tikt galā. Savukārt sacensībās no Latvijas piedalījās apmēram seši dalībnieki. Dalībnieku starpā bija arī sportisti no Somijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Slovākijas, Vācijas, Zviedrijas, Itālijas un Francijas. 
Pēc kāda principa šāda veida sacensībās tiek izvēlēti pretinieki?  
-    Pēc pasaules reitinga. Pēc tam seko sadalījums pa apakšgrupām. Tiek piedomāts, lai pretiniekos nebūtu spēlētājs no tās pašas valsts, tomēr, skatoties pēc reitinga, dažreiz kopā spēlē vienas valsts pārstāvji. 
Un kā ar šī gada sacensībām? Vai jau zināms kas konkrēts? 
-    Sacensības plānotas no 8. līdz 13. jūlijam. Vēl norisinās dalībnieku pieteikšanās, tāpēc nevaru pateikt konkrētu dalībnieku skaitu. Šobrīd pieteikušies dalībnieki no Krievijas un Baltkrievijas. Strādājam pie tā, lai piesaistītu jaunus dalībniekus no citām valstīm. Maijā, kad visi būs iesūtījuši savus pieteikumus, būs precīzāk zināms dalībnieku un dalībvalstu skaits. 
Vai šogad norisināsies vēl kāds pasākums, ko īpaši vēlētos izcelt?  
-    Martā norisināsies Latvijas Neredzīgo sporta savienības ārkārtas valdes vēlēšanas. Bet, runājot par sacensībām, viss vēl ir procesā. 
Vai ir vēl kas, ko vēlētos piebilst intervijas noslēgumā? 
-    Vēlos aicināt «Rosmes» lasītājus nākt un iesaistīties Latvijas Neredzīgo sporta savienības rīkotajās aktivitātēs. Sīkāka informācija par pasākumiem pieejama arī Latvijas Neredzīgo sporta savienības mājas lapā lnssinfo.lv. Savukārt visiem sportistiem novēlu veiksmīgu un medaļām ražīgu jauno sporta gadu, kā arī lai izdodas sasniegt personīgos rekordus! Novēlu arī spēku un izturību, rīkojot dažādas sacensības. 
Sakarā ar Covid-19 karantīnu visas sporta aktivitātes ir izmainītas. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.