Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
30.06.2020 Autors: LNB

Māris Ceirulis stāsta: Priecājamies, ka ir atsākusies arī normāla darbība: arī mūsu nodarbības maijā, tātad, jau uzsākām aktīvu darbību, visas mūsu Sociālā dienesta līdzfinansētās nodarbības ir atsākušās - rokdarbi, ādas apstrāde, keramika, floristika, pīšana, filcēšana, tapošana, mūzikas terapija, klavieru spēle. Arī sociālā rehabilitācija cilvēkiem ar redzes traucējumiem vairs nav attālināti, bet ir klātienē. Varat droši doties atkal uz dienas centru, saņemt pakalpojumus. Intensīvi un aktīvi arī šobrīd cilvēki labprāt brauc uz “Dvēseles veldzes dārzu”, par ko mums liels prieks. Un kad es pats aizbraucu uz turieni, kad satieku cilvēkus, visi saka: “Cik brīnišķīgi, ka mēs varam atkal būt šeit, lauku vidē, rehabilitācijā, padarboties, pabūt kopā, paklausīties brīnišķīgās putnu dziesmas, un izdarīt ko labu.” Būt saskarsmē ar citiem cilvēkiem, dalīties savās vajadzībās, priekos, un arī kādās grūtībās, bet pārrunāt, lai meklētu labus risinājumus. “Dvēseles veldzes dārzā” tiešām arī šobrīd aktīvi darbojamies, esam uztaisījuši jaunu paaugstināto puķu dobi, kurai mums noziedoja elektrības stabus. Tāpatās arī esam jau tādā finiša taisnē ar stendu, kuru esam nosaukuši: “Dievs radīja”, kur varēs aptaustīt graudus, pupiņas, kokus dažādus, zvērādas un akmeņus, pamēģināt saprast kādā svarā un lielumā viņi ir. “Baso pēdu taka” ir atjaunota un pilnveidota arī. Lūdzu, laipni aicināti visi, kas vēlas nākt un baudīt. Dīķī peldēt varam doties. Un darīt daudzas brīnišķīgas un labas lietas, kas nu kuram ir tīri funkcionāli un psiholoģiski iespējams un arī praktiski.
Pludmales pieejamības komplekss no 15. maija arī atsācis savu darbību, sadarbībā ar Liepājas Komunālo pārvaldi. Un mēs kā Biedrība arī šogad nodrošinām šo pakalpojumu – mūsu asistenti tur darbojas un palīdz cilvēkiem ar invaliditāti iekļūt jūrā, izkļūt ārā. Ja vajag, arī kādas citas atbalsta darbības, arī to viņi nodrošina. Protams, tur uz vietas ir arī saskarsme ar citiem cilvēkiem, kopīga tējas dzeršana, pārrunas par dzīvi un labām, vērtīgām lietām.
Vēl 17. jūnijā mums plānots arī pārgājiens, biedrība “Iespēju Ceļš” to organizē cilvēkiem ar invaliditāti. Arī tas būs ļoti vērtīgi.
Izbraucieni uz “Dvēseles veldzes dārzu” tiek organizēti. Saskarsmes grupas  atjaunojušās, un visas pārējās aktivitātes.
Nedaudz vairāk gribu šoreiz jums pastāstīt par notikumu 12. jūnijā, kurš notika “Dvēseles veldzes dārzā” no plkst.15:00 līdz aptuveni 18:00, Bet te mēs aicinājām tieši visus mūsu sadarbības partnerus un atbalstītājus, lai pateiktu viņiem PALDIES par tiem 5 gadiem, ko kopā esam darījuši un paveikuši. Šo pasākumu mēs iesākām ar ekskursiju pa centru, apskatījāmies, kas ir noticis, kas ir izdarīts, kas paveikts. Citi bija pirmo reizi, citi bija jau atkārtoti, citi vairākus gadus nebija bijuši, un visi bija viennozīmīgi pārsteigti un tādi izbrīnīti par tiem rezultātiem, kas ir izdarīts, kas ir paveikts. Un tā pievienotā vērtība ir, ka lielāko daļu to paši cilvēki ar invaliditāti ir veikuši, darījuši, tieši jūs, tas ir mūsu kopīgais darbs. Kad mēs atgriezāmies atpakaļ, tad arī bija uzrunas. Andis Dzērve teica, ka arī šie uzņēmēji ir kā žēlsirdīgais Samarietis, kas palīdz. Vispirms mums ir jāmīl Dievs Tas Kungs no visas sirds un dvēseles, no visa sava prāta un spēka un tad savu tuvāko kā sevi pašu. Arī Kristus to māca. Arī koncerts mums bija, uzstājās Vladimirs un Oksana. Mums dziedāja Dvēseļu aprūpes Kristīgās Misijas meiteņu ansamblītis, varētu teikt, dziedāja Dievam par godu un pateicību arī cilvēkiem, Un tad es jau uzrunāju ļaudis, kuri sapulcējušies, es tiešām no sirds, pāri visam dodu godu Dzīvam Dievam, caur Jēzu Kristu, ka Viņš ir mūs ir svētījis, ka Viņš ir devis žēlastību, ka viņš mums devis iespēju šo visu darīt un veikt priekš cilvēkiem. No sirds arī pateicāmies tiem cilvēkiem, kuri bija atsaukušies. Šī te ir iespēja darīt labu, jo 2. Korintiešiem 9. nodaļā ir rakstīts: “kas sīksti sēj, tas arī sīksti pļaus, bet kas sēj uz svētību, tas pļaus uz svētību.”
Priecīgu devēju Dievs mīl un Dievs var piešķirt bagātīgi visādu žēlastību, ka ikvienam ir pietiekoši un pāri vēl paliek labiem darbiem. Tiešām, šie uzņēmēji un sadarbības partneri paši ir nodrošināti, vairāk vai mazāk, un tomēr viņi atrod vēl iespēju darīt ko labu. Tas nav viņu pienākums, tas nav obligāti no viņiem kā kaut kāda nodokļu maksāšana, kas obligāti jādara, tā ir viņu brīvprātīga izvēle. Viņi ar savu prātu, ar savām rokām nopelnījuši naudiņu, strādājuši un tagad viņi ir devuši centra attīstībai, lai cilvēki ar invaliditāti varētu tur braukt darboties un būt tiešām gandarīti par kopīgi paveikto. Mēs katram sadarbības partnerim uzdāvinājām, Vilhelma Buša grāmatu “365 dienas Viņš”, kuru var katru dienu palasīt brīnišķīgu un saņemt garīgu stiprinājumu, iedrošinājumu savai dvēselei, savai dzīvei, atrast dzīves jēgu. Un tad arī speciāli izgatavojām tādu lāpstiņu, ar ko var apgriezt gaļu vai olas, un tur iegravējām: “Dvēseles veldzes dārzs”, ”Darīsim un baudīsim kopā”. Mēs to visu arī darām un baudām kopā. Vēl tur kādus prezentiņus ielikām iekšā: klāt bija kurmītis piestiprināts, kas to lāpstiņu cilā, jo, kā jau ir zināms, mums šis kurmītis ir labdarības simbols. Kurmītis neredzot rok, un neredzīgie arī čakli strādā kā visi cilvēki ar invaliditāti, kas to vēlas un ir pielikuši savu roku šajā centra attīstībā.
Tā kā, paldies jums arī, ka braucat, darbojaties un aiciniet arī citus kolēģus. Nāciet, uzrakstiet iesniegumu uz 100 stundām sociālajai rehabilitācijai. Varbūt, ka būs iespēja kādam ar laiku arī iesaistīties reālās darba attiecībās, jo šobrīd mums arī vairāk kā 30 cilvēki ar invaliditāti strādā uz līgumiem. Un jauniešu programmā, sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru, arī 8 cilvēki tagad brauc strādāt Ziemupē.
Vēl mēs atklājām arī pateicības aleju uzņēmējiem, kuri ir kaut ko darījuši, vai sadarbības partneriem, kuri ir atbalstījuši šī centra attīstību. Ideja ir sekojoša, ka ir tā kā tāds kurmja rakums, no tā nāk ārā stabs un uz staba ir uzrāpušies kurmīši, skaisti uztaisīti, un uzrakstīts, kas tā ir pa firmu, vai kas tas ir par sadarbības partneri, piemēram, Liepājas Dome, SIA “Uzuļi”, SIA “Laskana” vai SIA “UPTK” un daudzi citi, kuri atbalsta. 28 plāksnītes šobrīd, kuri intensīvi un  regulāri ir atbalstījuši ar lielāku ziedojumu vai praktisku atbalstu. Pateicības aleja ir ļoti interesanta. Tie, kas dosieties uz “Veldzes dārzu”, noteikti paprasiet, kur tas ir – parkam otrā pusē, tur tuvāk pie meža, pie otrā tiltiņa. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.