Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.06.2018 Autors: LNB

12. aprīlī Liepājas pilsētas pašvaldības finansētā projekta „Nāc darboties un piedzīvo pārmaiņas!” ietvaros, biedrības telpās notika seminārs “Vizuāli plastiskās mākslas terapija”, kurā Rīgas Stradiņa universitātes studente Anita Pelna stāstīja par mākslas terapijas mērķiem un izmantošanu, un aicināja pieteikties grupas nodarbībām.
Anita Pelna studē studiju programmā “Mākslas terapija” un Liepājas Neredzīgo biedrībā iziet praksi. 
17. un 25. maijā Liepājas Neredzīgo biedrības biedri, sociālā iekļaušanas kursa “Dzīves skola” ietvaros (šo kursu atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība projektā „Nāc darboties un piedzīvo pārmaiņas!”), devās izglītojošā ekskursijā uz bišu dravu Cīravā. 
Dravā dalībnieki pagaršoja dažādus medus veidus, uzzināja daudz ko par medus labvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu, tērpušies dravnieka tērpos, aplūkoja bišu māju, ievietoja tajā pašu gatavotos rāmjus, un ar speciālu lēcu palīdzību aplūkoja pasauli bites acīm. Protams, iegādājās arī medu!  
Tas bija krāsains piedzīvojums bišu dravā - ieraudzīt, sagaršot un sadzirdēt bišu saimi; iejusties dravnieka arodā – tērpties biškopja apģērbā, iekurināt dūmekli, gatavot inventāru, kopt bišu saimes; baudīt biškopības produktus; izjust bišu saimes nomierinošo spēku, atpūšoties un elpojot bišu saimes gaisu. 
Ekskursijas noslēgums bija cīravnieku veidotajā Rododendru dārzā. Dārzs tika atklāts 2010. gada jūnijā Cīravas kapsētas teritorijā. Tā tapšanu atbalstīja ne tikai vietējā pašvaldība, bet arī pagasta iedzīvotāji ar saviem ziedojumiem. Šobrīd dārzā ir ap 170 gan mūžzaļajiem, gan vasaras zaļajiem rododendriem dažādās krāsās. Kopā ap 57 šķirnēm.

Fonda “Ziedot.lv” un A/S “Latvijas valsts meži” finansētā projekta “Sociālās palīdzības programmas” ietvaros, Liepājas Neredzīgo biedrībā no maija notiek keramikas nodarbības, kuru mērķis ir interesentiem sniegt pamatzināšanas par keramikas izstrādājumu veidošanu.
Keramikas nodarbības notiek divās grupās – maija, jūnija un jūlija grupā, un augusta, septembra un oktobra grupā, divas reizes nedēļā.
Abās grupās kopā iespējams apmācīt ne vairāk kā četrpadsmit cilvēkus, jo vietu skaits ir ierobežots. Cilvēkiem ar invaliditāti un pensijas vecuma cilvēkiem ir iespēja pieteikties nodarbībām, kuras sāksies augustā. 
Pieteikšanās Liepājas Neredzīgo biedrības Projektu daļā vai zvanot pa tālr. 26056026 (Zanda vai Jeļena). 

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim Liepājas Neredzīgo biedrībā tiks realizēts Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projekts “LNB izaugsme nozīmīgā pieredzē un darbā”. Mērķis ir sniegt jaunas zināšanas Liepājas Neredzīgo biedrības darbiniekiem, brīvprātīgiem darbiniekiem un biedriem, stiprināt motivāciju, veicināt informācijas apmaiņu, un apzināt pozitīvus piemērus veiksmīgas sadarbības popularizēšanā un attīstībā starp cilvēkiem ar invaliditāti, viņu atbalstītājiem, pakalpojuma sniedzējiem un saņēmējiem, pašvaldībām, uzņēmējiem, NVO un masu medijiem.
Projekta ietvaros notiks šādas aktivitātes:
- 3 dienu sadarbības kontaktu veidošanas un pieredzes apmaiņas brauciens uz Vidzemes un Latgales reģionā esošajām nevalstiskajām organizācijām, rehabilitācijas centriem un sociālajiem uzņēmumiem, kurā piedalīsies  17 biedrības darbinieki un brīvprātīgie;
- Liepājas Neredzīgo biedrības pārstāvju viedokļa popularizēšana sabiedrībā un līdzdalība dažādu lēmumu pieņemšanā; 
- 2 dienu apmācību seminārs par tēmām, kas aktuālas biedrības darbā. Seminārā piedalīsies 25 Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki un brīvprātīgie;
- semināru cikls 50 Liepājas Neredzīgo biedrības darbiniekiem, brīvprātīgā darba darītājiem un biedriem par veiksmīgu sadarbību ar cilvēkiem, kuriem ir dažāda veida invaliditāte; 
Par to, kā mums tas izdevās un ko pieredzējām  pastāstīsim 15.oktobrī - Starptautiskajā Baltā spieķa dienā.

Liepājas pilsētas pašvaldības projekta “Saredzi citādāk” (“I See”) ietvaros ir uzstādītas piecdesmit jaunas taktilās informācijas zīmes vairākās publiskās un sociālās ēkās Liepājā. 
Projekta mērķis ir uzlabot personu ar redzes traucējumiem iekļaušanos sabiedrībā un veicināt vienlīdzīgu attieksmi pret personām ar invaliditāti. 
Taktilās informācijas zīmes ietver informāciju latviešu valodā, Braila rakstā un piktogrammās. Taktilās zīmes izgatavotas, lai tās atbilstu universālā dizaina principiem un būtu noderīgas ne tikai vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, bet arī ikvienam, kam nepieciešams orientēties telpā. Zīmes ir kontrastējošas, lai tās varētu pamanīt ikviens, kas atrodas telpā. 
Zīmes uzstādītas: 
- Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas ēkā, Rožu ielā 6,
- Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta ēkā, E. Veidenbauma ielā 3,
- Jaunliepājas poliklīnikā, Aldaru ielā 20/24,
- Vecliepājas poliklīnikā, Republikas ielā 5,
- Liepājas Neredzīgo biedrības naktsmītnē “Dzīves skola”, Dunikas ielā 1,
- Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, Ganību ielā 197/205,
- Pensionāru dienas centrā, Klaipēdas ielā 96A,
- Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles telpās, Graudu ielā 50,
- Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Liepājas reģionālās nodaļas telpās, Graudu ielā 50,
- Liepājas Universitātes telpās, Lielā ielā 14. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.