Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.06.2018 Autors: LNB

Iestājoties vasarai, pārmaiņas piedzīvo ne tikai daba, bet arī Liepājas Neredzīgo biedrības izdevums “Gaisma Tumsā”, kurā kopš šī gada jūnija būs lasāma jauna sadaļa “Mana biedrība”. Mūsu galvenais mērķis ir noskaidrot, ko katram biedram nozīmē būt piederīgam Liepājas Neredzīgo biedrībai. 
Kā pirmo iztaujājām Zoju Smirnovu, biedrības biedre no 1997. gada.  Zoja visu mūžu ir bijusi aktīva liepājniece, arī šobrīd viņa aktīvi turpina piedalīties piedāvātajās aktivitātēs. Viņas lielais hobijs ir vēsturiskā žanra grāmatu klausīšanās. Viņas nesmādē arī citu žanru grāmatas. Otra aizraušanās ir klavierspēle, ko Zoja Smirnova apgūst šeit biedrībā jau vairāk nekā piecus gadus. Viņa atzīst, ka prasmes attīstās, šobrīd Zoja jau spēj nospēlēt vairākus skaistus skaņdarbus.
Sākotnēji Liepājas Neredzīgo biedrības ēkā atradās arī doktorāts, kas biedrības biedriem piedāvāja bezmaksas acu ārsta pakalpojumus. Šī iemesla dēļ Zoja Smirnova 1997. gadā pieņēma lēmumu iestāties biedrībā, jo tolaik invaliditātes pensija bija neliela un katra naudas summa bija nozīmīga. Kad viņa sāka apmeklēt doktorātu, tagadējā Liepājas Neredzīgo biedrība nebija nosaucama par biedrību un cilvēkiem nebija iespējams piedalīties nekādās aktivitātēs. Tolaik vienīgās iespējas piedāvāja tikai sporta klubs un doktorāts. 
Atceroties biedrības aizsākumus, Zoja Smirnova atsauc atmiņā 1999. gadu, kad par Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētāju kļuva Māris Ceirulis. Tikai pateicoties M. Ceiruļa enerģiskumam un neatlaidībai, Liepājas Neredzīgo biedrība ir tāda kā pašlaik. 
Raksturojot dažus faktus ar ko Zojai asociējas Liepājas Neredzīgo biedrība, viņa atbild: “Galvenokārt, tā ir iespēja atrasties cilvēkos, jo savādāk cilvēkam ir jāsēž mājas četrās sienās. Pateicoties Liepājas Neredzīgo biedrībai, visiem ir iespējams sastapt jaunus cilvēkus, parunāt, apspriest jaunumus, kā arī apgūt jaunas prasmes. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem ir ārkārtīgi būtiski atrasties sabiedrībā un justies vajadzīgam. Šādu iespēju nodrošina Liepājas Neredzīgo biedrība, kas ļauj katram justies vēlamam, piederīgam un vajadzīgam.” Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.