Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.06.2018 Autors: LNB

Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki un biedri saka paldies ikvienam, kurš 23. maijā ieradās uz biedrības rīkoto labdarības koncertu. Paldies Zigfrīdam Muktupāvelam un “Melngaiļskolas Bigbends” dalībniekiem! Koncerts tika organizēts, lai iegūtu līdzekļus pirts ēkas būvniecībai centrā “Dvēseles veldzes dārzs”. Esam par solīti tuvāk, lai tuvākā nākotnē ikviens centra apmeklētājs varētu izbaudīt pirts priekus. 

25. aprīlī Liepājas Neredzīgo biedrībā viesojās pārstāvji no Lietuvas un Vācijas. 13 cilvēku lielo grupu ekskursijā pavadīja biedrības pārstāvji Māris Ceirulis un Verners Šteinbergs. 
23. maijā Liepājas Neredzīgo biedrībā tika uzņemta 6 cilvēku liela grupa no Lietuvas, bet 25. maijā 22 cilvēku apvienotā grupa no Zviedrijas un Latvijas radniecīgajām biedrībām. 
Ekskursijas pirmais apskates objekts visām grupām bija Liepājas Neredzīgo biedrība, kur viesi tika pacienāti ar tēju, kafiju un nelieliem našķiem. Māris Ceirulis sniedza nelielu ieskatu biedrības pirmsākumos,  tika izrādītas biedrības telpas, un viesiem bija iespēja iegādāties Liepājas Neredzīgo biedrības biedru darinātos rokdarbus. Vislielāko interesi Vācijas pārstāvji izrādīja par ziediem, kas pīti no klūgām. Tika iegādāti arī pītie grozi, paplātes un pat leļļu rati! 
Ekskursija turpinājās pilsētā. Ārvalstu viesi tika iepazīstināti ar Liepājas pilsētvides pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti. Zviedrijas un Latvijas pārstāvju grupai bija unikāla iespēja redzēt ne tikai pilsētvidi, bet arī piedalīties biedrības biedra, gida Artūra Līvmaņa vadītajā ekskursijā pa Liepāju, uzzināt informāciju par pilsētas vēsturi un apmeklēt pludmales pieejamības kompleksu. 
Noslēgums bija sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā “Dvēseles veldzes dārzs” ar ēkas un apkārtnes apskati.

Liepājas Neredzīgo biedrība šogad ikvienam, par simbolisku samaksu, piedāvā apmeklēt sociālās rehabilitācijas un izziņas centru “Dvēseles veldzes dārzs” Ziemupē, gūt ieskatu dažādās informatīvi izglītojošās aktivitātēs, kas piemērotas gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan citiem interesentiem.
Gida pavadībā ir iespēja aplūkot sajūtu parku un sasmaržot, pataustīt, un pat izgaršot dažādus augus, uz brīdi piesēst tējnīcā parka centrā, basām pēdām izstaigāt 530 metru garo baskāju taku, kurā ik pēc 10 metriem mainās virsmas segumi,  izbaudīt tūju labirintu, nopeldēties dīķī, kura pludmale iekārtota tā, ka peldēties var doties arī cilvēki ar kustību traucējumiem, izmantojot pielāgotus peldratus. Noslēgumā vēl lauka šaha vai dambretes spēle ar īpaši izgatavotām lielizmēra figūrām un fiziskais treniņš āra trenažieros. Patīkams nogurums garantēts!
Neierastu pieredzi apmeklētājiem sniedz pārvietošanās ar aizsietām acīm. Šī ekskursijas daļa paredzēta tam, lai tās dalībnieki iegūtu empātisku pieredzi neredzīga cilvēka ikdienā. Ar aizsietām acīm, izmantojot balto spieķi, ekskursijas dalībniekiem ir iespējams pārvietoties “Dvēseles veldzes dārza” teritorijā. 
Šovasar apmeklētājiem piedāvājam piedalīties klūdziņu pīšanas meistardarbnīcās, apgūstot pirmās iemaņas pinumu darināšanā. 
Piedāvājam arī naktsmītnes centra ēkā vai iespēju izmantot telts vietas. 
Ekskursija “Dvēseles veldzes dārzā” gida pavadībā maksā 3 eiro, bērniem līdz 12 gadiem, kā arī cilvēkiem ar invaliditāti un pensionāriem – 2 eiro. Dalība meistardarbnīcā – 5 eiro. Nakšņošana – 15 eiro par guļvietu. Visi ieņēmumi tiks izmantoti centra labiekārtošanai.
Pieteikšanās ekskursijām un uzziņa par naktsmītnēm pa tālruni 26371443 (Agija). 

No 15.maija atkal darbojas Liepājas pludmales pieejamības komplekss. Aicinām aktīvi to apmeklēt. Jūs sagaidīs Igors un Ilvars, palīdzēs iekļūt jūrā arī riteņkrēslā sēdošiem un cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. 
Neredzīgiem cilvēkiem tiks izsniegtas speciālas aproces, lai pēc skaņas varētu orientēties, kur ir krasts. Par aproču lietošanu sīki un smalki izstāstīs abi kompleksa asistenti.  
Dodieties uz pieejamības kompleksu pavadīt brīvo laiku – uzspēlēt šahu, dambreti, padzert kafiju, tēju, parunāties un pasauļoties. Nelaidiet garām šo iespēju, jo vasara mums nav tik gara! Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.