Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
22.06.2017 Autors: LNB

Maijā biedrībai apstiprinātas 8 subsidētās darbavietas. 
13. maijā “Dvēseles veldzes dārzā” talkoja biedrības darbinieki, ravēja zemenes, stādīja tūjas gar dīķa malu. Bija arī talcinieki - skolēni no Kapsēdes skolas, kuri sakopa birzi. 
 Esam apmeklējuši dažādus seminārus gan par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, gan sociālajiem uzņēmumiem, gan brīvprātīgo darbu. 
Esam rādījuši interesentiem meistarklases par klūdziņpīšanu, tapošanu, ādas apstrādi u.c.
14. jūnijā pie mums viesojās Ventspils TO biedri un darbinieki, iepazīstinājām viņus ar biedrību un notiekošajām aktivitātēm, devām iespēju piedalīties ādas apstrādes pulciņa nodarbībā. Mājupceļā viņi ciemojās arī “Dvēseles veldzes dārzā”. Tajā pašā dienā mūs apmeklēja arī 30 viesi no Klaipēdas neredzīgo biedrības.
2. jūnijā Liepājas Neredzīgo biedrībā notika tikšanās ar ASV Nacionālās neredzīgo federācijas pārstāvi Džoelu Zimbu (Joel Zimba).
Stāsta Māris Ceirulis:  “ASV Nacionālā neredzīgo federācija ir viena no lielākajām neredzīgo organizācijām ASV. Tā dibināta 1940. gadā un apvieno  vairāk nekā 60 tūkstošus biedru visos Amerikas štatos. Viesis stāstīja, kā cilvēki ar invaliditāti dzīvo Amerikā. Izrādās, ka tā nemaz nav tāda sapņu un salda medus zeme. Viņiem arī nemaz viss nav tik vienkārši, tik pieejami. Līdzīgi kā mums, arī viņiem tikai apmēram 20% cilvēki ar invaliditāti strādā. 
Parādījām ciemiņiem, ko mēs darām gan biedrībā, gan “Dvēseles veldzes dārzā”. Ziemupē Džoels izgāja arī baso pēdu taku un bija sajūsmā, jo iepriekš neko tādu nebija baudījis. Teica, ka tā ir laba ideja, kuru viņš grib aizvest uz Ameriku. Liepājā viesim parādījām taktilās kartes un pludmales pieejamības kompleksu. 
Ievēroju, ka Džoela baltais spieķis ir daudz garāks nekā mēs lietojam. Ja mums tas ir virs vidukļa, tad Džoela spieķis bija viņam līdz pleciem – pie tam ļoti viegls un lokans, to tur līdzīgi kā pildspalvu. Un tam ir izskaidrojums, par kura ticamību pārliecinājos pats – pirmkārt, šāds spieķa garums ļauj cilvēkam ieņemt dabīgu pozu pastaigas laikā - ar rokām gar sāniem, nevis vienu izstieptu roku uz priekšu. Otrkārt, ar šāda garuma spieķi var pārvietoties daudz ātrāk, pie tam saņemot vairāk informācijas par apkārtējo vidi. Spieķis izgatavots no stikla un karbona šķiedras, tam ir metāla uzgalis.  
Džoels pastāstīja par interesantu ierīci (aplikāciju), kas atvieglo dzīvi neredzīgajiem Amerikā un citur, kur sarunvaloda ir angļu – mobilo lasītāju (KNFB Reader) planšetdatoriem un mobilajiem telefoniem. Tā ideja ir vienkārša – ar datoru vai mobilo telefonu nofotografē jebkuru iespiestu tekstu, un ierīce šo tekstu uzreiz skaļi nolasa.” 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.