Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.06.2016 Autors: LNB

Centrā “Dvēseles veldzes dārzs” rosība pieauga līdz ar pavasara iesākšanos. Lauki ir lauki, un lauku darbi jādara tad, kad tiem pienācis laiks. Gurķus nesēsi vasaras beigās un ogas nevāksi ziemas spelgoņā. Ik dienas, lai darbotos, uz Ziemupi dodas gan brīvprātīgā darba veicēji, gan algoti darbinieki, gan cilvēki ar invaliditāti, kuri saņem Liepājas Neredzīgo biedrības, sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sociālo dienestu, piedāvāto sociālās rehabilitācijas pakalpojumu lauku vidē. 
Centra labiekārtošanas un attīstīšanas darbi turpinās. Jau rudenī tika iesākta Sajūtu dārza pārveide un labiekārtošana – nu uzbūvēta strūklaka un lapene dārza centrā, iztaisnotas takas, izveidoti grants celiņi, top zāliena un flīžu celiņi, tiek veidota rožu dobe. Tā kā vairums no mūsu čaklajiem palīgiem ir cilvēki ar invaliditāti, tad izmantojām  Nodarbinātības valsts aģentūras projekta “Subsidētās darbavietas nelabvēlīgākā situācijā esošiem bezdarbniekiem” finansējumu, un iegādājāmies multifunkcionālu zāles pļāvēju, lai atvieglotu plašā zālāja uzturēšanu kārtībā. 
Pāvilostas pašvaldības darbinieki pavasarī  izveidoja jau otru tiltiņu nokļūšanai pāri kanālam uz mežu, kur izveidota Baso pēdu taka. Gandrīz gatavs ir āra sanitārais mezgls un tiks iekārtota lauka virtuve, turpinās pērn uzsāktā transportlīdzekļu stāvlaukuma izbūve, notiek pagājušajā gadā izraktā dīķa labiekārtošana un apzaļumošana – ir izveidots nožogojums, sakārtota ūdenstilpne, tiek plānota cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotas pludmales izveide un āra trenažieru ierīkošana. Uzsākta dzīvojamās mājas kamīntelpas paplašinājuma – verandas būve. 
Vecā augļu dārza vietā iesēts zālājs, tur agrāk esošais lielais bērzs gan mūs šogad vairs nepriecē, to nācās nozāģēt, jo stumbru bija pārņemusi puve. Ir ierīkota siltumnīca, kurā ceram izaudzēt paši savu tomātu ražu. 
Pagājušajā gadā tika ievākta pirmā pašaudzēto kārklu klūgu raža, kura, iepriekš klūdziņas pašrocīgi apstrādājot un sagatavojot, tiek izmantota grozu un citu priekšmetu pīšanai biedrības klūdziņu pīšanas darbnīcā. Arī šogad klūgas jau ir sagrieztas un notiek to apstrāde. 
Kopš pagājušā gada vasaras “Dvēseles veldzes dārzā” ir jauni pastāvīgie iemītnieki – dējējvistas. Tās dzīvodamas zaļā vidē un pārtikdamas no dabīgas pārtikas, dēj veselīgas olas, kuras tiek izmantotas ikdienas ēdienreizēs. Trušu būros mitinās prāvs bariņš trušu, top aitu aploks, lai drīzumā uzņemtu jaunus iemītniekus. Tāds jau ir viens no centra uzdevumiem – praktiski iepazīstināt cilvēkus ar lauku vidi, ar gada laiku maiņām, lauku darbiem un to secību, dzīvo dabu un augu dažādību, ar cilvēka vietu šajā ritumā. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.