Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
16.06.2016 Autors: LNB

Jau esam rakstījuši, ka arī šogad mūsu darbu atbalsta Liepājas pilsētas dome,  finansējot iesniegto projektu “Tiecies tālāk, dari vairāk!” NVO sociālās iekļaušanas veicināšanas programmā. Pateicoties šim atbalstam, jau vairāk nekā 70 cilvēkiem ar invaliditāti varam ikdienas nodrošināt nodarbības datoru, IT un tehnisko palīglīdzekļu lietošanā, klūdziņu pīšanā, mājamatniecības un mājturības iemaņu apguvē, mācīt orientēšanos un galda spēles.
Savukārt sociālās iekļaušanas kursa „Dzīves skola” ietvaros esam uzņēmuši viesus no tehnisko palīglīdzekļu firmas un dzejnieces Monu Sauli, Līgu Ozoliņu un Zoju Zandbergu. Artūra Līvmaņa vadībā notikusi erudīcijas spēle par Liepāju “Kas? Kur? Kad?”. Ir aizsākts lekciju cikls par dažādām biedrībām Liepājā cilvēkiem ar invaliditāti. Pirmā tikšanās bija ar Liepājas Diakonijas centra pārstāvi Inesi Bitenieci. 
Joprojām aicinām ikvienu interesentu – Liepājas pilsētā dzīvojošu cilvēku ar invaliditāti, kuram atbilstoši viņu iespējām un vēlmēm  mēģināsim piemeklēt nodarbošanos.
Esam guvuši atbalstu vēl diviem mūsu iesniegtajiem projektiem. No jūnija līdz 31. oktobrim mūsu projektam “Labie darbi lai top zināmi!” tiek sniegts atbalsts no Latvijas valsts budžeta programmā “NVO fonds”. Šajā laikā vēlamies plašākai sabiedrībai stāstīt gan par mūsu darbu, gan popularizēt pozitīvus piemērus veiksmīgai sadarbībai starp cilvēkiem ar invaliditāti, viņu atbalstītājiem, pakalpojuma sniedzējiem un saņēmējiem, pašvaldībām, uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām un masu medijiem – lai parādītu, kā, kopīgi darbojoties, varam padarīt labāku mūsu sabiedrību un veicināt savstarpējo sapratni.
Kā mēs to darīsim? Izdosim biedrības izdevumu „Gaisma Tumsā” gan redzīgo, gan Braila rakstā un audioierakstos, piesaistot sabiedrisko attiecību speciālistu nodrošināsim lielāku publicitāti biedrības darbam. Par to, kas jau ir sasniegts un ko vēl grasāmies panākt, visiem pastāstīsim 15. oktobrī, kad atkal aicināsim kopīgi atzīmēt Starptautisko Baltā spieķa dienu. 
Otrs projekts, kuru arī no jūnija līdz oktobra beigām atbalsta no Latvijas valsts budžeta programmas “NVO fonds”, ir “Vēro, mācies, pilnveidojies!” Tas vairāk domāts pašu biedrības darbinieku un brīvprātīgo profesionālajai izaugsmei. Jau drīz 37 biedrības darbinieki un brīvprātīgie dosies pieredzes apmaiņas un sadarbības stiprināšanas braucienā uz Dienas centru cilvēkiem ar invaliditāti Tukumā un „Baskāju taku” Smārdes pagastā. 
Tā kā mūsu darbs saistīts ar līdzdarbību demokrātisko procesu pilnveidošanā (vienkāršākā valodā runājot – strādāt, lai ikviens cilvēks ar invaliditāti mūsu valstī un sabiedrībā varētu justies pēc iespējas labāk), plānotas piecas cilvēku ar invaliditāti nevalstisko organizāciju un desmit pašvaldību vizītes Liepājas Neredzīgo biedrībā (mēs stāstām par sevi, kopīgi domājam, ko varam labu darīt tālāk visi kopā), kā arī iesaistīšanās dažādu komisiju darbā  gan Liepājā, gan Rīgā (lai censtos lielo politiku veidot draudzīgu cilvēkiem ar invaliditāti).
Tiks izvērtēts arī mūsu darbs – ko darām pareizi, ko ne, kam jāpievērš vairāk uzmanības, un par ko varam paši sev teikt – labs darbiņš izdarīts! Divu dienu vizītē biedrībā jau viesojušies divu NVO pārstāvji. Notika kopīga diskusija kopā ar 14 biedrības darbiniekiem un brīvprātīgajiem – gaidām ekspertu secinājumus! 
Pēc kāda laika 17 darbinieki un brīvprātīgā darba darītāji dosies uz Vidzemes un Rīgas reģionā esošajiem rehabilitācijas centriem, viesosimies reģionālajās nevalstiskajās organizācijās, lai veidotu sadarbības kontaktus un dalītos pieredzē. 
Vasarā 14 darbiniekiem un brīvprātīgā darba darītājiem notiks 2 dienu seminārs par finansējuma piesaisti un finanšu piesaistes plāna sagatavošanu, kas ir svarīgi, ja gribam sasniegt nospraustos biedrības mērķus. 37 biedrības darbinieki un brīvprātīgajie strādās kopīgā seminārā. Vērsim vaļā mūsu esošo Pašnovērtējuma dienasgrāmatu, kur esam uzrakstījuši  - kāpēc mēs darbojamies? kā labā mēs darbojamies? un kā mums jādarbojas. Skatīsim, kas izdarīts, kas jāuzlabo un kā to kopā paveikt.
Šajos mēnešos ceram labi pastrādāt un noslēgumā pastāstīt par izdarīto gan saviem biedriem, gan citiem interesentiem. Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.