Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.06.2015 Autors: LNB

„No nīdēšanas un depresijas nav jēgas”
Sarunājas Aigars Bušs
 
- Labdien! Pastāsti lūdzu par sevi!
- Mani sauc Ainars Semjonovs. Neredzīgo biedrībā nokļuvu no bezdarbniekiem. Pie karjeras konsultanta aizpildīju testu, viņi izvērtēja, ko es protu, kas man padodas, un pēc tā arī tiecāmies. Māris Ceirulis, Neredzīgo biedrības vadītājs, bija NVA minējis, ka vajadzīgi darbinieki. Tā kā bija iespēja pieteikties subsidētajām darba vietām, tad tagad esmu šeit un strādāju.
- Ko tu dari?
- Esmu interešu pulciņa vadītājs, vadu galda spēles un sporta aktivitātes.
- Vai nāk cilvēki spēlēt galda spēles?
- Jā, nāk katru dienu no vienpatsmitiem līdz trijiem, viņiem ļoti patīk, un cilvēki ir apmierināti.
- Kur pirms tam esi strādājis?
- Es esmu strādājis tikai neoficiāli, par celtnieku.
- Kāda ir tava izglītība, pastāsti nedaudz vairāk par sevi!
- Man ir iegūta pamatizglītība un nepabeigta vidējā profesionālā. Esmu dzimis Liepājā un visu mūžu esmu dzīvojis Liepājā. Man ir trīs brāļi un divas māsas. Es esmu gandrīz jaunākais.
- Tev ir invaliditāte.
- Jā. Tā nav no bērnības. Divdesmit gadu vecumā, lecot uz galvas ūdenī, salauzu kakla skriemeļus, un pēc tā iestājās pilnīga paralīze no kakla līdz kājām. Varēju mirkšķināt tikai acis. Man ir pirmās grupas invaliditāte, šobrīd esmu ratiņos. Tūlīt būs pagājuši pieci gadi kopš tā notikuma.
- Kā bija sākumā?
- Jā, bija ļoti grūti aprast. Divdesmit gadi pagājuši staigājot un lēkājot, sportojot, un pēkšņi dzīve sagriežas pa trīssimtsešdesmit grādiem, un jāsāk dzīvot kā no nulles. Nu esmu samierinājies, man nebija tā, ka kritu depresijā. Es visu sapratu un pieņēmu uzreiz. Sapratu, ka ir jāiet tālāk, no nīdēšanas un depresijas nav jēgas.
- Vai tev ir kāds vaļasprieks, kāda aizraušanās?
- Sports, noteikti sports! Piedalos pusmaratonos, šad tad arī pazīmēju, ja ir iedvesma un iztēle. Man patīk strādāt ar cilvēkiem, ieviest kaut ko jaunu.
- Tev ir arī asistents?
- Man ir asistents. Oficiālais asistents ir mamma, šis (kas līdzi) ir draugs, un pagaidām palīdz.
- Uz darbu nokļūsti ar asistenta palīdzību?
- Šobrīd vēl jā, bet man pie mājām ir uzstādīts pacēlājs, drošībai vēl kādu pusmēnesi asistents palīdzēs, pēc tam došos patstāvīgi.
- Intervija notiek maijā, ir pavasaris, viss plaukst, zied - vai ir vēlēšanās nokļūt kaut kur pie dabas?
- Protams, ka ir! Es jau redzu iespēju aizbraukt uz „Dvēseles veldzes dārzu”, kur būs rehabilitācijas centrs cilvēkiem ar invaliditāti, atpūsties un sajust dabas smaržas, izdzīvot to, kas nevar būt pilsētā. 
- Vai tev ir kāds novēlējums cilvēkiem?
- Jā, mans novēlējums - nepadoties dzīvē un darboties tikai uz priekšu, neiet divus soļus atpakaļ un vienu uz priekšu, bet iet divus soļus uz priekšu un, iespējams pie katras barjeras, vienu soli atpakaļ, bet lai nav tikai tā, ka mēs ejam atpakaļ. Lai iet mūsu dzīve uz priekšu! Darboties!
- Paldies par interviju un veiksmi darbā! Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.