Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
11.06.2014 Autors: LNB
EEZ projekta „Esi aktīvs un iesaisties!” 
aktivitātes pavasarī
No  20. līdz 23. maijam biedrībā viesojās deviņi pārstāvji no Norvēģijas neredzīgo biedrības Rogalandes un Kristiansandas apgabalu organizācijām. Vizītes mērķis bija apskatīt Ziemupē veidojamo rehabilitācijas un izziņas centru lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs” un sniegt priekšlikumus Sajūtu parka veidošanai, kā arī iepazīties ar Liepājas Neredzīgo biedrības darbu, dalīties savā pieredzē, kas varētu noderēt mums Liepājā un Latvijā kopumā. 
Norvēģi bija patīkami pārsteigti par jau paveiktajiem darbiem un mūsu iecerēm, par to ka nākotnē rehabilitācija lauku vidē būs pieejama daudziem cilvēkiem ar invaliditāti. 
2004. gadā, viesojoties Norvēģijas neredzīgo biedrībā, mēs iepazināmies ar universālā dizaina ideju,  nu paveikto Liepājā un biedrībā (krāsu kontrasti, vadlīnijas uz ielām un biedrības telpās u.c.) ar prieku varējām rādīt viesiem. 
Viesi apmeklēja rokdarbu nodarbības, kuru laikā bija iespēja vērot zīda šaļļu apgleznošanu, mezglošanu,  floristikas darbu pagatavošanu, pīšanu no klūdziņām. Mūsu viesi bija pārsteigti par nodarbību dažādību un cilvēku vēlmi iesaistīties, un darboties. Dažas no nodarbībām viņi vēlētos „iedzīvināt”  arī savās organizācijās Norvēģijā (klūdziņu pīšanu un mūzikas terapiju).  Mūsu biedri sniedza arī muzikālu priekšnesumu.
Lai viesus iepazīstinātu ar Liepāju, ekskursiju pa Liepāju vadīja biedrības biedrs, vienīgais neredzīgais gids Liepājā, Artūrs Līvmanis. Viņš viesus iepazīstināja ar Liepājas centru, pastāstīja par pilsētas vēsturi, par to, kā veidojies Rožu laukums. Norvēģi bija ļoti pārsteigti, kad, aplūkojot rožu dobes apmalē iestiprinātos Liepājas sadraudzības pilsētu ģerboņus, ieraudzīja arī Norvēģijas pilsētas Bergenas ģerboni. Tālāk maršruts veda pa Zivju ielu, caur mūziķu Slavas alejai, kurā bija iespēja samērot savu plaukstu ar mūziķu plaukstu atlējumiem bronzā. 
Artūrs viesus aizveda pie taktilās kartes, lai ar pirkstiem izsekotu maršrutam. Ceļš tālāk veda uz Kūrmājas prospektu, lai aplūkotu un aptaustītu Liepājas himnas tēlus. Par visinteresantāko tika atzīts stabā sēdošais telefonists.
Ekskursija noslēdzās pludmalē pie glābšanas stacijas, iepazīstinot viesus ar peldēšanās moduli cilvēkiem ar invaliditāti. Lielu prieku un daudz labu vārdu dzirdējām par mūsu pludmali, smalkajām smiltīm, kādas Norvēģijā neesot, silto jūras ūdeni. Tā kā norvēģu vidū bija cilvēki ar redzes traucējumiem, mums bija svarīgi uzzināt viņu domas par pilsētas vides, informācijas un pakalpojumu pieejamību. Viņi atzina, ka jūras valdzinājums un vides pieejamība ir vislielākais rosinājums, lai kādreiz atkal atgrieztos Liepājā. 
Vizītes noslēgumā visi kopā devāmies uz Latvijas Neredzīgo biedrību Rīgā, lai iepazīstinātu ar neredzīgo biedrības darbību visā Latvijā. Viesi guva priekšstatu par izglītības iespējām bērniem ar redzes traucējumiem, par rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas iespējām, par dažādām sporta un atpūtas aktivitātēm. 
Lai arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem dažādu pakalpojumu saņemšana un rehabilitācijas iespējas Latvijā un Norvēģijā atšķiras, mēs varam būt priecīgi par jau paveiktajiem darbiem un nākotnes iecerēm, ar kurām varējām iepazīstināt savus viesus. Paldies teicām par atvesto tiflotehniku, kas tik ļoti nepieciešama biedrības biedriem, labajiem vārdiem un ierosinājumiem turpmākajam darbam. 
 
EEZ projekta “Pilnveidojot sevi sabiedrībai” 
aktivitātes
No 12. līdz 16. maijam deviņi Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki un brīvprātīgie, projekta aktivitāšu ietvaros, devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Hamburgu Vācijā. 
13. maijā apmeklējām Hamburgas neredzīgo bibliotēku, kurā tikāmies ar tās vadītāju Elke Dittmer. Viņa pastāstīja par bibliotēkas vēsturi, iepazināmies ar tās darbību, struktūru, audio ierakstu iekārtām, braila printeriem u.c.  Bibliotēkā pieejamas apmēram 6000 grāmatas braila rakstā un 7000 audio ierakstos. Visas grāmatas bez tam lasāmas datorā ar speciālu programmu. Braila rakstu Vācijā mācās arvien mazāk  neredzīgo bērnu, labprātāk viņi izmanto jaunās tehnoloģijas – Daisy audio grāmatas un datorprogrammas.
Apmeklējām apmācības centru „BFW Hamburg”, kurš darbojas līdzīgi Sociālās integrācijas valsts aģentūras Apmācību centram Jūrmalā. Tajā cilvēki ar redzes invaliditāti mācās lasīt un rakstīt Braila rakstā, strādāt ar datoru, cilvēki ar invaliditāti iegūst jaunu profesiju, pēc tam viņiem palīdz atrast darbu. Pēc apmācību pabeigšanas apmēram 70% cilvēkiem ar invaliditāti izdodas atrast darbu.
Viesojāmies sociālajā uzņēmumā „Elbe-Werkstätten”, kurā strādā cilvēki ar dažāda veida invaliditāti. Šis uzņēmums ir viens no lielākajiem Vācijā, un tas pieder pašvaldībai. Hamburgā ir apmēram 50 šāda veida uzņēmumi, kur tiek nodrošinātas darbavietas pakošanas, montāžas, ēdināšanas, gastronomijas, galdniecības, metālapstrādes un tekstilapstrādes jomās.
14. maijā apmeklējām Hamburgas Ģimenes lietu un darba ministriju, tikāmies ar tās pārstāvjiem, uzzinājām par sociālo darbu Hamburgā, par neredzīgu un vājredzīgu cilvēku integrēšanu un nodarbināšanu. Tikāmies ar Cilvēku ar invaliditāti iekļaušanas biroja pārstāvjiem, kuri nodarbojas ar universālā dizaina ieviešanu Hamburgā, palīdz pielāgot cilvēkiem ar kustību traucējumiem viņu dzīves vietas, apseko jaunās būves un pārbauda, vai tās pielāgotas atbilstoši universālā dizaina principiem.
15. maijā viesojāmies Hamburgas neredzīgo un vājredzīgo biedrībā, kurā sociālie darbinieki pastāstīja par biedrības darbību un iepazīstināja ar telpām. Hamburgas biedrības 4 nodaļas atrodas dažādos Hamburgas rajonos, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem būtu iespēja darboties tuvāk savai dzīves vietai.
Pabijām sociālajā uzņēmumā „Dialog in Dunkel”, kurā pilnīgā tumsā varēja apjaust neredzīgu cilvēku sajūtas. Ekskursiju vadīja neredzīgs gids. Pusotru stundu, staigājot pa dažādām telpām, izbaudījām dažādas smaržas un sajūtas, „šķērsojām” ielu, „braucām ar laivu”, aptaustījām dažādus priekšmetus, iepirkāmies kafejnīcā, kurā valdīja absolūta tumsa.  
Brauciens bija ļoti vērtīgs, uzzinājām un pieredzējām daudz ko jaunu, esam piefiksējuši idejas,  kuras gribētos īstenot arī pie mums. Secinājām, ka Liepājā tomēr ir daudz pieejamāka vide cilvēkiem ar invaliditāti, nekā Hamburgā. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.