Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
11.06.2014 Autors: LNB

15. aprīlī biedrībā notika Lieldienu pasākums, kurā uzstājās bērnu vokālais ansamblis „Gaismiņas”, izpildot dziesmas, kuras rosināja klausītājus uz pārdomām par dvēseles ceļu un tās ilgām pēc Dieva. Ansambļa vadītāja Dzintra Kaņepe - Orba vēlēja klausītājiem piedzīvot Lieldienas, šos gaišos, cerību dāvājošos svētkus, katram savā sirdī. Pirms sadraudzības mielasta, sanākušos lūgšanā vadīja mācītājs Voldemārs Zveja.
Aprīlī un maijā turpinājās ekskursijas skolēniem, uz biedrību ekskursijās nāk skolēni no dažādām skolām. Bērniem patīk gida Aigara Buša stāstījums un iespēja pašiem izmēģināt dažādu tehnisko palīglīdzekļu pielietošanu.
NVA mums apstiprinājusi 6 subsidētās darbavietas un 6 brīvprātīgo jauniešu darbavietas, tātad, mūsu kolektīvs kļūs lielāks.
      Ar rokdarbiem,  kurus darinājuši cilvēki ar invaliditāti, piedalījāmies gan Lieldienu tirdziņā, kurā arī Liepājas dome iegādājās 14 pītos groziņus, gan Līvas ciema tirgū.  
Centrā „Dvēseles veldzes dārzs” darbs notiek ļoti aktīvi.  Izveidojusies sekmīga sadarbība ar Pāvilostas un Grobiņas novada pašvaldībām. Dažādos darbos kā brīvprātīgie iesaistījušies gan biedrības biedri, gan talcinieki no VSAC „Kurzeme” filiāles „Iļģi”, no Pāvilostas un Grobiņas vidusskolas, Nacionālo bruņoto spēku Mācību pavēlniecības valodu skolas un Jūras spēku flotiles mīnu kuģu eskadras, gan no Baltijas valstu pretmīnu aprīkošanas darbnīcas un Jūras spēku vadības centra. 
Ar talcinieku palīdzību ir sakopta topošā rehabilitācijas un izziņas centra lauku vidē teritorija, novākti būvgruži, sakopti vecie augļu koki un iestādīts jauns augļu dārzs, veikti dažādi zemes darbi, sastādītas klūgas. Turpinās „Sajūtu parka” veidošana, tiek stādīti augi un veidoti celiņi, lai parkā varētu pārvietoties arī cilvēki ratiņkrēslos. 
21. maijā, Veselības mēneša ietvaros, Liepājas Neredzīgo biedrība Rožu laukumā rīkoja informatīvu pasākumu „Rožu laukums ir Liepājas sirds”, organizējot sporta spēles gan bērniem un jauniešiem, gan vecāka gadagājuma ļaudīm, un piedāvājot ekskursiju neredzīga gida vadībā. 23. maijā Jūrmalas parkā piedāvājām braukšanu ar tandēmiem, bet atsaucība bija neliela.
23. maijā biedrības biedri devās ekskursijā uz Rīgu. Stāsta Artūrs Līvmanis: „Pirmais apskates objekts bija Ložmetējkalns un „Mangaļu” mājas, vēsturiska vieta, kur latviešu strēlnieki cīnījās ar ķeizariskās Vācijas karaspēku un noturēja frontes līniju, divus gadus neielaižot vācu karaspēku Rīgā. Muzejā bija apskatāmi daudzi priekšmeti, kas atrasti šajā apkaimē, kā arī tā laika frontes kartes. 
Mūsu biedriem tika parādīta Pirmā pasaules kara šautene. Paņemot tādu ieroci rokās, var iedomāties, cik grūti nācās cīnīties mūsu strēlniekiem, jo tā laika šautenes ir grūti lādējamas, un tās aptverē ir tikai piecas patronas. Bija iespēja ietērpties strēlnieku ziemas šinelī un izbaudīt tā smagumu. Cilvēks var iedomāties, cik grūti iet uzbrukumā ziemas apstākļos, pa dziļu sniegu, ar šādu neērtu mēteli mugurā. Vēl mums parādīja tā laika nocietinājuma līniju un vācu karavīru blindāžu, kurā vietas bija četriem karavīriem. Kā pastāstīja muzeja gids, tādu blindāžu esot bijis simtiem pa visu frontes līniju. 
Pēc tam devāmies pusdienās uz „Lido” restorānu, tālāk ceļš veda uz televīzijas torni, augstāko Eiropas Savienībā - 368 metri. Pēc tam apmeklējām Aviācijas muzeju, kurā aplūkojām daudzfunkcionālos helikopterus MI, kuri plaši tika izmantoti padomju savienībā dažādu uzdevumu veikšanai, lidmašīnas AN-2 un planierus, kara iznīcinātājus MIG, kuri tika izmantoti Vjetnamas kara laikā.” 
24. maijā Māris Ceirulis Rīgā, konkursā “Par ieguldījumu cilvēku ilgtspējīgā attīstībā”, saņēma balvu par sociālo atbildību. Konkursu pirmo gadu rīkoja Amerikas Tirdzniedzības palāta kopā ar ASV vēstniecību Latvijā, Baltijas-Amerikas Brīvības fondu un Latvijas Pilsonisko aliansi (eLPA), un tā  mērķis ir veicināt ilgtspējīgu attīstību, sekmēt ilgtspējīgu ekonomisko izaugsmi un vairot Latvijas iedzīvotāju labklājību.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.