Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.08.2010

Cik ātri ir aizsteidzies laiks un nemanot ir pienākusi mūsu kārtējā tikšanās reize! No gada sākuma ir pagājuši jau seši mēneši un tie mūsu organizācijai bijuši darbiem un notikumiem pārpilni. Bet paldies Dievam, ar svētīgiem rezultātiem. Mūsu biedrībai gadu gaitā, attīstot savu darbību, ir uzkrājusies vērā ņemama pieredze un šobrīd daudzi vēlas ar to iepazīties. Mūs organizācijā šajā pavasarī ir bijuši daudzi ciemiņi, bet vislielākais prieks, ka pirmo reizi Liepājā ir pabijušas vairākas Latvijas Neredzīgo biedrības teritoriālās organizācijas. To skaitā var minēt Rīgas pilsētas. Strazdu muižas un Jelgavas organizācijas. Tāpat pie mums ir ciemojušies Aizputes Domes un Aizputes invalīdu organizācijas, kā arī Cīravas arodskolas pārstāvji. Mums šajās tikšanās reizēs ir dota liela priekšrocība dalīties ar citiem pieredzē, sasniegumos, un arī stāstīt par dažādām grūtībām, ar kurām darba gaitā jāsastopas un kuras jāpārvar. Šajā pusgadā bieži esam arī tikušies ar Liepājas invalīdu organizācijām, lai meklētu risinājumu daudz un dažādām problēmām, kuras mūsu pilsētā (un ne tikai mūsu pilsētā) skar cilvēkus ar invaliditāti. Tāpat vairākiem mūsu organizācijas biedriem ir bijusi iespēja piedalīties dažādos semināros, kur iespējams ne tikai uzzināt ko jaunu, bet pieredzi nodot arī tālāk citiem.
Sadarbībā ar Latvijā daudziem pazīstamo invalīdu organizāciju Apeirons, esam devušies pie dažādiem Liepājas darba devējiem. Mūsu mērķis bija uzzināt viņu piedāvājumu darba vietu nodrošināšanai invalīdiem. No mūsu puses bija interese apskatīt šos uzņēmumus, iepazīties ar darba apstākļiem un pastāstīt par invalīdu vēlmēm un iespējām strādāt. Pretimnākoši Liepājā bija vairāki uzņēmumi, to skaitā, Latvijas Neredzīgo biedrības SIA Liepājas ražošanas uzņēmums, „Liepājas Maiznieks”, IG Latvija LSEZ, „Roņu 6”, „Kolumbija”. Jāpiebilst, ka pēdējie divi nodarbojas ar zivju pārstrādi. Ar darba devējiem bija arī kopīga diskusija, kur varējām izrunāt esošo situāciju invalīdu nodarbinātības jomā Liepājā. Par invalīdu iesaistīšanu darbā interesi izteica arī uzņēmumi „Lauma” un Lattelekom. Diskusijas rezultātā visi dalībnieki bija vienisprātis par to, ka vajag nodrošināt informācijas apmaiņu, lai gan darba devēji, gan darba meklētāji būtu nodrošināti ar sev nepieciešamo informāciju. Šo sadarbību akceptēja arī pašvaldības pārstāvji. Lai uzņēmēji zinātu kuri invalīdi kādās profesijās vēlas strādāt un no otras puses, ka invalīds zinātu par tiem uzņēmumiem, kuri ir atvērti iesaistīt darbā cilvēkus ar īpašām vajadzībām.
Šajā pavasarī sadarbībā ar mūsu Norvēģijas kolēģiem esam saņēmuši brīnišķīgu dāvinājumu: kasešu pavairošanas iekārtu un vairākus tūkstošus kasetes. Tādējādi šobrīd pēc nepieciešamības varam nodrošināt jebkuras informācijas pavairošanu audiokasešu formā-tā.
Priecē arī tas, ka mūsu ilgi lolotais projekts par sociālās rehabilitācijas centru „Dzīves skola” Ir iegājis noslēguma fāzē: remontdarbi ir gandrīz pabeigti, un aprīkojums arī drīz būs viss iegādāts. Atlicis vien pie mājas uzbūvēt divas uzbrauktuves cilvēkiem ratiņ krēslos, sakārtot koridoru un administratīvo telpu. Mūsu galvenā vēlme ir izveidot šo centru par paraugu, ievērojot vides pieejamības principus. Pasaulē to sauc par universālā dizaina principu, bet vienkārši sakot tas nozīmē, ka attiecīgais priekšmets vai objekts ir ērti, viegli un droši lietojams jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no invaliditātes.
Runājot par darbu, mums ir ļoti priecīgs notikums: sadarbībā ar uzņēmumu IG Latvija biedrībā par pakotājiem strādā 44 invalīdi. Starp viņiem ir gan neredzīgi, gan vājredzīgi, gan kustību, gan citu veidu invalīdi. Tādējādi mūsu cilvēkiem ir iespēja ne tikai nopelnīt, bet arī krāt darba stāžu. Esam informējuši firmas pārstāvjus, ka nepieciešamības gadījuma ražošanas telpas var paplašināt un dot darbu vēl lielākam skaitam invalīdu.
Ir pienācis jūlijs, kad liela daļa no darbiniekiem dosies atvaļinājumā, lai atgriezušies turpinātu strādāt to darbu, uz ko Dievs mūs ir aicinājis.
Jauku, siltu un Dieva svētītu vasaru, Jums ikvienam novēl:
Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris CeirulisFacebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.