Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
23.04.2019 Autors: LNB

Ole Hallesbijs

“PAR LŪGŠANU”

14. turpinājums 
Mēs nedrīkstam lūgšanu šķērsli, ko nesam paši savās krūtīs, izlaist no redzesloka, ja nevēlamies, lai mūsu lūgšana apsīktu. Mūsu vecā, Dievam naidīgā daba lūgšanu tieši nenoliedz. Tad mūsu cīņa pret miesu būtu vienkāršāka. Miesa cīnās pret lūgšanu netieši, ļoti veikli un prasmīgi. Instinktīvi, automātiski tā mobilizē visus iedomājamos iemeslus, lai nelūgtu pašreiz. Ir jāsteidzas, ir pārāk izklaidīgs gars, nav noskaņojuma lūgt, vēlāk būs piemērotāks brīdis, būs iespēja vairāk iedziļināties un koncentrēties. Beidzot nonākam tiktāl, ka būtu vēlēšanās sākt lūgšanu, bet tad piepeši iedomājamies, ka vispirms jāpadara tas vai tas! Kad tas būs paveikts, viss būs gatavs mierīgai lūgšanu stundai. Tātad vispirms tiek nokārtots cits darāmais. Bet, kad nu tas ir padarīts, prāts ir pārāk izklaidīgs un noskaņojums arī izgaisis. Un tā nemanot ir pagājusi diena bez nevienas klusas stundas ar Dievu.
Tā vecais Ādams diendienā pretojas un izlokās, lai nebūtu jālūdz. Lūdzējs, kurš to nav apjautis, neizbēgami tiek apmānīts. Tik ilgi, kamēr domājam, ka lūgšanai laiks ir “jādabū”, savu veco Ādamu vēl neesam atmaskojuši.
Ka mēs šeit cīnāmies ne tikai pret miesu, bet pret ļaunajiem gariem pasaules telpā (Ef. 6;12), to redzam skaidri, ja ievērojam visus ārējos šķēršļus, kas diendienā stājas ceļā mūsu lūgšanām.
Tuvojoties stundai, kad esam nodomājuši tikties ar Dievu, bieži ir tā, it kā visi būtu sazvērējušies to aizkavēt: gan cilvēki, gan dzīvnieki un pirmām kārtām telefons. Nav grūti atskārst, ka te darbojas neredzama ienaidnieka roka. Un bēdas tam kristietim, kurš šos ienaidniekus nenojauš!
Pirmā un izšķirošā cīņa ir par to, lai katru dienu varētu notikt klusa griešanās pie Dieva. Ja šī cīņa ilgāku laiku tiek zaudēta, tad ienaidnieks pirmajā gājienā ir guvis pārsvaru.
Pat tad, ja mēs uzvaram cīņā pie mūsu lūgšanu istabiņas durvīm, mēs vēl ne tuvu neesam veikuši visu cīņu. Mūsu ienaidnieki mums seko arī lūgšanu istabā. Tur tie atkal atsāk cīņu - kā vecais Ādams, tā sātans. Vecais Ādams arī tagad, tāpat kā pirms ienākšanas lūgšanas telpā, baidās sastapties ar Dievu. Tagad viņš visiem spēkiem pūlas padarīt lūgšanu stundu tik īsu, cik vien iespējams, vai arī tā pārņemt mūsu domas, ka nevar būt pat runas par mūsu tikšanos ar Dievu.
Mans draugs, vai tev ir pazīstamas šīs cīņas? Kamēr tu esi nometies uz ceļiem, lai sarunātos ar Dievu, tieši tajā brīdī tev acu priekšā nostājas visi tavi darāmie darbi. Cik svarīgi un steidzami tie tev šķiet! Un šīs domas dara tevi aizvien nemierīgāku. Tu gan pūlies sakopot savu garu sarunai ar Dievu, taču tas tev izdodas tikai retu mirkli.
Tā tavas domas svārstās šurp un turp - starp Dievu un steidzamajiem darbiem, kas tevi gaida. Lūgšanu stunda tev kļūst par dienas nemierīgāko stundu. Prieks un miers no tevis ir tikpat tālu kā austrumi no rietumiem. Un jo ilgāk tas turpinās, jo stiprāk tu sajūti, ka kavējas tavu amata pienākumu veikšana. Šī stāvēšana uz ceļiem tev sāk likties gandrīz vai kā laika šķiešana. Tāpēc tu to pārtrauc…
Ienaidnieks kauju ir pārliecinoši uzvarējis. Mēs stāvam pretī ienaidniekiem, kuri mums šķiet pārlieku vareni. Mēs neizbēgami zaudēsim, ja neapjēgsim lūgšanas būtisko noslēpumu: atvērt durvis Jēzum un ielaist Viņu pie mums mūsu rūpēs. 
Lūgšana, kā redzējām, ir radīta bezpalīdzīgajiem. Bezpalīdzīgums nekādā ziņā nav šķērslis lūgšanai, bet ir tās rosinātājs. Arī bezpalīdzība attiecībā pret nemierīgajām domām un izklaidīgo prātu nevar būt šķērslis lūgšanai, tiklīdz Gars mums ir iemācījis mazo, bet tik izšķirošo lūgšanas noslēpumu – ka mūsu bezpalīdzīgums ir Jēzus klaudzināšana. Zīme, ko man dod Dievs tikai tādēļ, lai pateiktu, ka Viņš grib man palīdzēt.
(turpinājums sekos)Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.