Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
23.04.2019 Autors: LNB

Liepājas Sociālais dienests ir atbalstījis mūsu piedāvātos rehabilitācijas pakalpojumus lauku vidē cilvēkiem ar invaliditāti. Varēsim turpināt nodrošināt mūsu ļaudīm iespēju doties uz “Dvēseles veldzes dārzu”  un būt iesaistītiem, piederīgiem, noderīgiem arī laukos. 
Arī Liepājas dome atbalstīs mūsu aktivitātes, Dienas centra darbība varēs turpināties un mūsu kolēģi, kas ir atbildīgi darbinieki, varēs turpināt darbu un nodrošināt dažādus  pasākumus, aktivitātes un sniegt atbalstu mūsu ļaudīm un tiem, kuri vēl nāk no jauna klāt. 
Aprīlī sāks darboties 4 subsidētās darbavietas, kurās iesaistīti cilvēki ar invaliditāti. 
Aktīvā sezona sākusies “Dvēseles veldzes dārzā”. Gandrīz pabeigta apaļā lapene, vēl top galdi, krēsli, un tad jau tur varēs notikt dažādi pasākumi. Telpa liela – gandrīz 111m2. Tuvākajā laikā pabeigsim arī ēku “Laiks mieram”, kuras 60m2 telpā varēs notikt semināri, apmācības, saskarsmes – atbalsta grupu tikšanās un Bībeles stundas, kā tas bijis iepriekšējos gadus. 
Bībeles stunda turpinās arī biedrībā - katru trešdienu no 9.00 līdz 1000 visi laipni aicināti. Mēs atšķiram Svētos rakstus un skatāmies, kur tos var katrs personīgi pielietot dzīvē. 
21. martā un 28. martā biedrībā notika pasākumi ciklā „Draugs, nāc draudzēsimies!”, ko atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projekta „Tava lielā iespēja būt iesaistītam, piederīgam, noderīgam” ietvaros.  
Pirmajā tikšanās reizē kopā sanāca cilvēki ar invaliditāti, savukārt otrajā - seniori. Sadraudzības mērķis bija uzrunāt jaunus un ne tik aktīvus dalībniekus, lai kopīgi rastu motivāciju, gūtu iedvesmu iesaistīties dažādās sociālās aktivitātēs, kuras organizē biedrība. 
Pasākumu dalībniekus uzrunāja biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un valdes loceklis Aigars Bušs. Cilvēki ar invaliditāti un seniori tika iepazīstināti ar biedrības sniegto sociālo pakalpojumu saturu un dažādām iespējām piedalīties sociālās rehabilitācijas nodarbībās un citās aktivitātēs. 
Diskusijas “Sociāli aktīvi piepildīts brīvais laiks” ietvaros dalībnieki pārrunāja, kādā veidā viņi katrs pavada brīvo laiku un ko vēl labprāt vēlētos darīt. Iepriecināja daudzveidīgās atbildes, kas liecināja, ka cilvēki ar invaliditāti un seniori spēj radoši izdzīvot katru dienu. Brīvais laiks tiek pavadīts daudzveidīgi un aktīvi, kas ir pilnīgi pretēji apgalvojumam, ka mūsdienās cilvēki sēž tikai pie televizora vai datora. 
Izsakot savas vēlmes, ko vēl gribētu darīt, diskusijas dalībnieki, ļāvās sapņiem - apceļot Latviju, apgūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī ar humoru drosmīgi atzīties, ka vēlas būt 15 gadus jaunāki un darīt tās lietas, ko pašlaik veselības dēļ vairs nevar atļauties. 
Noslēgumā visi bija gandarīti par iespēju atpūsties ārpus mājām, iegūt jaunu informāciju un priecājās par kopā pavadītu laiku ar sava vecuma vai interešu ļaudīm. 
Fonda „Ziedot.lv” un A/S „Latvijas valsts meži” finansētā projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” ietvaros, no aprīļa līdz 30. septembrim Liepājas Neredzīgo biedrībā tiks atbalstītas divas interešu aktivitātes – dārza darbi un datorapmācība cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti un senioriem ar funkcionāliem traucējumiem. 
Nodarbības notiks sešus mēnešus un ļaus ar prieku ikvienam interesentam (kopumā 80 cilvēkiem) mērķtiecīgi pavadīt savu brīvo laiku, piepildot to ar jēgpilnām nodarbēm, jaunu prasmju apguvi un pozitīvu komunikāciju.
Ikvienam interesentam, pasniedzēja Jevgēņija vadībā, būs iespēja apgūt datorzinības no pašiem pamatiem – Word, Excel programmas, Skype un sociālo tīklu lietošanu, informācijas meklēšana un saglabāšana, i-bankas lietošana, aktualitātes IT jomā, mobilo tālruņu lietošanu u.c. Nodarbības nelielās grupās biedrības datorklasē notiks no maija līdz septembra beigām. 
Dārza un lauku darbu nodarbības notiks centrā “Dvēseles veldzes dārzs” Ziemupē. Nodarbību vadītāja – dārzniece Diāna, ierādīs dažāda veida dārza un teritorijas labiekārtošanas darbus – sagatavosim augsni, sēsim, stādīsim, mēslosim, mācīsimies pareizi kopt augļu kokus, krūmus un dekoratīvos stādījumus, audzēt un novākt klūgas, kā arī daudz ko citu.  Izaudzēto paši pārstrādāsim un ieziemosim. Projekta dalībniekiem tiks nodrošināts bezmaksas transports. Dārza un lauku darbu nodarbības notiks no aprīļa līdz 30. septembrim piecas dienas nedēļā.
Sīkāka informācija par projektu un tā aktivitātēm Liepājas Neredzīgo biedrībā vai zvanot uz tālr. 26056026 vai 63407141, katru darba dienu no plkst.10:00 līdz 16:00.Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.