Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
23.04.2019 Autors: LNB

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Liepājas filiālbibliotēkas Audioliteratūras pulciņam jau viens gadiņš! 

Pagājušā gada aprīlī bibliotēkas lasītavā pirmajā tikšanās reizē pulcējās mūsu čaklākie audiogrāmatu lasītāji. Kopš tā laika literatūras gardēži tiekas regulāri - katra mēneša otrajā otrdienā plkst.14.00 un pavada laiku aizraujošās sarunās par literatūru, izlasītajām grāmatām vai audiogrāmatu jaunumiem. 
Tēmas sarunām visdažādākās - ceļojumu literatūra, detektīvžanrs, jautrās audiogrāmatas, biogrāfijas, grāmatas no sērijas "Latvija. XX gadsimts" vai arī kāda konkrēta izlasīta grāmata. Vienmēr laipni gaidīti ir arī "nejaušie literatūristi" - lasītāji, kas lasa grāmatas parastajā iespieddrukā vai tie, kuri tikko iepazinuši grāmatu burvību un vēlas par to parunāt. 
Par jauku tradīciju kļuvušas Liepājas Neredzīgo biedrības mākslas un rokdarbu pulciņos tapušo darbu izstādes bibliotēkas lasītavā. Lielu popularitāti guva gan pasniedzējas Vinetas Trumpenieces vadītajā keramikas pulciņā tapušo darbu izstāde, gan filcēšanas pulciņa, kuru vada Sandija Brikmane, darbu izstāde “Siltie krāšņumi”, gan  mākslinieces Agneses Rudzītes vadītā taktilo un pavasarīgo atklātnīšu veidošanas darbnīcas dalībnieku radītie darbiņi. Drīzumā ceram izstādīt arī klūgu pinēju darbiņus. Jāpiebilst, ka liela daļa šo mākslas darbu autori ir arī mūsu bibliotēkas lasītāji.
Atgādinām, ka lasītāju ērtībām mūsu bibliotēkas interneta vietnē www.neredzigobiblioteka.lv ir atrodama jebkura informācija par Latvijas Neredzīgo bibliotēku, kā arī ērts krājumā esošo grāmatu un mūzikas CD e-katalogs. Ievadot meklētājā grāmatas autoru, nosaukumu vai formātu, iespējams atrast un izvēlēties sev tīkamo literatūru - vai tā būtu Braila rakstā, parastajā iespieddrukā vai audioformātā. Turpat atradīsiet informāciju par bibliotēkas jaunieguvumiem. 
Pēc lasītāju pieprasījuma pasūtam no Rīgas bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas iespieddarbus, kuru nav mūsu bibliotēkas krājumā. Lasītājus, kurus interesē jaunākā literatūra Braila rakstā, apkalpojam sadarbojoties ar Rīgas bibliotēkas LAN abonementu, arī ar Cēsu filiālbibliotēku. 
Audioformātā (CD-mp3 un USB flash drive jeb zibatmiņās) piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkā ieskaņotos žurnālus - latviešu valodā “Doma”, krievu valodā “Калейдоскоп” un Latvijas Neredzīgo biedrībā izdoto žurnālu “Rosme”. 
Braila rakstā un palielinātā drukā piedāvājam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas avīzīti “Bazūne”, informatīvo izdevumu “Jaunie Vāki”, Latvijas Neredzīgo biedrībā izdoto žurnālu “Rosme” un vietējo Liepājas Neredzīgo biedrības avīzīti “Gaisma Tumsā”. 
Jauka ziņa tiem, kuri vēl nav mūsu lasītāji, bet redzes traucējumu dēļ nespēj lasīt rakstu darbus parastajā iespieddrukā. Latvijas Neredzīgo bibliotēka apkalpo ikvienu, kuram ir grūti lasīt parasto drukāto tekstu. Par mūsu lasītāju var kļūt neredzīgas un vājredzīgas personas, kā arī personas ar citādām lasīšanas grūtībām (tai skaitā seniori, cilvēki ar disleksiju u.c.) un ar fiziskiem traucējumiem, kas minētas Autortiesību likuma 22.pantā. 
Tāpat apkalpojam arī juridiskas iestādes, tādas kā publiskās bibliotēkas, sociālās aprūpes centrus, Dienas centrus un NVO. Audiogrāmatas var pasūtīt arī pa tālruni: 63434396 vai e-pastu: liepaja@neredzigobiblioteka.lv Attālinātie audiogrāmatu lasītāji var izmantot bezmaksas pasta pakalpojumus. 
Zvani un piesakies vai laipni gaidīsim Liepājas filiālbibliotēkā!Facebook jaunumu plūsma

JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.