Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
24.04.2017 Autors: LNB

No 2017. gada 1. aprīļa līdz 30. oktobrim A/S „Latvijas valsts meži” sniedz mums finansiālu atbalstu, lai mēs varētu realizēt projektu „Sociālās palīdzības sniegšana”. Organizēsim trīs dažāda veida nodarbības, kuras varēs apmeklēt 110 cilvēki ar dažāda veida invaliditāti gan no Liepājas, gan citām Kurzemes reģiona apdzīvotajām vietām. 
- Radošās mākslas nodarbībās zīmēsim, līmēsim, krāsosim, veidosim un citādi radoši izpaudīsimies.
- Tapošanas nodarbībās veidosim šallītes, cepures, cimdus, zeķes un citus mīļnieciņus.
- Mājamatniecības nodarbībās apgūsim praktiskus mājamatniecības darbus, noderīgus gan pilsētā, gan laukos.  
Ikviens dalībnieks varēs izvēlēties sev tīkamāko nodarbi divu mēnešu garumā, mājamatniecības nodarbības - trīs mēnešu garumā. 
Nodarbības notiks gan Liepājas Neredzīgo biedrībā, gan sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”, uz kuru nodarbību dalībniekus nogādās biedrības mikroautobuss.
 
Jau martā uzsākām un līdz gada pašām beigām turpināsim Liepājas pilsētas pašvaldības finansētu NVO sociālās iekļaušanas veicināšanas projektu “Iedegties cerībā – piedzīvot darbos!”. 
Pateicoties saņemtajam atbalstam, turpināsim nodrošināt subsidētās darba vietas cilvēkiem ar invaliditāti – mūsu nodarbību vadītājiem. Turpināsim transporta pakalpojumu sniegšanu, oktobrī organizēsim ikgadējo Starptautiskās Baltās spieķa dienas pasākumu ar ielu akciju “Uzmanību – baltais spieķis!” autovadītājiem un atvērto durvju dienu biedrībā, un cilvēku ar invaliditāti darināto rokdarbu izstādi.
Esiet jau pamanījuši mūsu nodarbību ciklu - sociālās iekļaušanas kursu „Dzīves skola”. Šogad, papildus jau notiekošajiem informatīvi izglītojošiem pasākumiem, rīkosim arī izbraukuma ekskursijas nelielās grupās, ar mērķi iepazīt Liepāju, tās apkārtnē esošos novadus, tā rosinot neredzīgus, vājredzīgus cilvēkus un cilvēkus ar cita veida invaliditāti dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. 
Bez tam, šīs pašas aktivitātes ietvaros, ikvienam cilvēkam ar invaliditāti, tiks dota iespēja apzināt viņam svarīgākās vajadzības, un iespēju robežās rast individuālus risinājumus un atbildes. 
Projekta ietvaros Liepājas Neredzīgo biedrībā darbosies arī sabiedrisko attiecību un informācijas pieejamības speciāliste, kuras galvenais uzdevums būs biedrībā notiekošo aktualitāšu atspoguļošana dažādos masu medijos, arī mūsu izdevumā “Gaisma Tumsā”.
 
Mīļi aicinām pieteikties Liepājā dzīvojošos cilvēkus ar invaliditāti,  lai katram, atbilstoši viņu iespējām un vēlmēm, piemeklētu vēlamo aktivitāti. 
 
No februāra līdz septembra beigām centrā “Dvēseles veldzes dārzs”, tiek realizēts  Lauku atbalsta dienesta finansēts projekts “Šodien iesaisties, piedalies un baudi “Dvēseles veldzes dārzu” Ziemupē”. 
Vēlamies tupināt labiekārtot “Dvēseles veldzes dārza” teritoriju, uzstādot piecus, cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotus, āra trenažierus, izvietot piecpadsmit masīvkoka solus, kur brīvajos brīžos kavēties sarunās un baudīt apkārtējo dabu, izveidot divus lielformāta figūru spēļu komplektus “Āra šahs un dambrete” un košumaugu labirintu. 
Bez tam tiks iegādāti trīs peldēšanai pielāgoti ratiņi, lai peldi varētu izbaudīt gan ratiņkrēslā sēdošais, gan vecāka gada gājuma cilvēki, kuri vairs nejūtas tik stabili uz savām kājām. 
 “Dvēseles veldzes dārzā” ciemos vēlamies sagaidīt gan cilvēkus ar invaliditāti, gan ģimenes ar bērniem, arī tuvākā un tālākā apkārtnē dzīvojošos un tūristus. 
 
Sīkāka informācija par projektiem un pieteikšanās Liepājas Neredzīgo biedrības projektu daļā – Liepājā, Ganību ielā 197/205 personīgi vai zvanot pa tālr. 26056026,  63407141 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.