Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
24.04.2017 Autors: LNB

Projekta “Iedegties cerībā – piedzīvot darbos!” sociālās iekļaušanas kursa “Dzīves skola” nodarbību ietvaros, 30. martā rīkojām pirmo ekskursiju apkārtējo novadu iepazīšanai. 
Stāsta Ināra Ozola, ekskursijas dalībniece: “Šoreiz 15 cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti bija iespēja iepazīt Nīcas novadu. Brauciena laikā pabijām Nīcas seno lietu krātuvē, jaunajā sporta hallē, viesojāmies pie tautas tērpu darinātājas Regīnas Kalniņas, redzējām ūdeņiem bagāto Bārtas upi un par dabu priecājāmies Pūsēnu kāpā. Ekskursijas noslēgumā - pikniks svaigā gaisā.
Jau 17 gadus Nīcā ir seno lietu krātuve. Krātuves vadītāja Gita Vanaga  pastāstīja par ekspozīcijā redzamo. Redzējām vairāk nekā gadsimtu vecas Nīcas tautastērpa detaļas – brunčus, ņieburus, vamžus un austenes. Tur apskatījām Nīcā austas segas, dvieļus, galdautus, dažādus izšuvumus, kā arī adījumus – cimdus un zeķes. Īpaši ir ekspozīcijā izvietotie 2 zeķu pāri, kas ir precīzas kopijas zeķēm, ko, viesojoties Nīcā, dāvanā no nīceniekiem saņēmuši mūsu Valsts prezidenti - 2006. gadā Vaira Vīķe-Freiberga un 2010. gadā Valdis Zatlers. Mūs ļoti interesēja dažādi senie sadzīves priekšmeti un darbarīki. Etnogrāfiski precīzus darbus mums parādīja Nīcā dzīvojošā tautas daiļamata meistare Regīna Kalniņa. Audēja darbojas kādreizējā ārsta mājā, darinot Nīcas, Pērkones un Rucavas etnogrāfiskos izstrādājumus - villaines, segas, brunčus, blūzes, galdautus, zeķes un cimdus. Tautiskie izstrādājumi tiek pieprasīti arī ārzemēs. 
Regīna Kalniņa meistarību apguvusi Liepājas tautas mākslas studijā ''Kamolītis", kuru savā laikā vadīja nīceniece Anna Bumbule. Meistare savā mākslinieciskās darbības periodā arī uzkrājusi plašu literatūras klāstu. Tas dod iespēju, atbilstoši "Latvju rakstiem", pareizi izvēlēties un veikt pasūtījumus. Valsts prezidentei Vairai Vīķei - Freibergai, 2006.g. piedaloties Nīcā Jāņu dienas svinībās, tika dāvinātas Regīnas Kalniņas adītās zeķes un cimdi, prezidentes vīram Imantam Freibergam - zeķes.  
Viesojāmies sporta hallē, kura īpaša ar to, ka tās siltumenerģijas patēriņš un ēkas uzturēšanas izdevumi ir ļoti zemi. Tas viss pateicoties īpašām būvniecības tehnoloģijām. Mēs redzējām nodarbības, pabijām trenažieru zālē un saunā. 
Bārtas upe mūs sagaidīja pilna straujiem palu ūdeņiem. Tālāk jau ceļš veda uz Pūsēnu kāpu jeb kalnu, kurš atrodas starp Bernātiem un Jūrmalciemu. No Liepājas uz dienvidu pusi slejas milzīgas kāpas — augstākās Latvijā, un katrai no tām ir savs vārds — Pūsēns, Ātrais kalns, Pāļu kalns, Lāvas kalns, Mietraga kalns. Tās veidojušās ceļojošo smilšu rezultātā pēc lielā ugunsgrēka zviedru laikos. Kāpas apbēra ap 80 māju. Visaugstākā no kāpām — Pūsēna kalns — ir 31 metrus augsta, virs jūras līmeņa 37m. 20. gadsimta 70.- 80. gados kāpas sāka norakt, bet smilts tika izmantota silikāta ķieģeļu ražošanā. Rakšanas darbi tika pārtraukti 80. gadu sākumā. 
Pēc rakstnieka Jēkaba Janševska rakstītā, Pūsēna kāpa apbērusi ar smiltīm “Pūsēnu” mājas. Saimnieks aizgājis dzīvot uz Bārtas pagastu, kur citas mājas nosaucis šajā pašā vārdā. Daļa ekskursantu uzkāpa kalnā, priecājoties par vareno skatu, bet pārējie pastaigājās mežā. Laiks bija jauks, lai gan pavasarīgi vēss. Saule mūs lutināja, tādēļ pikniks izdevās ļoti jauks.”
 
Nodarbinātības valsts aģentūra ir mūs atbalstījusi ar 10 jauniešiem atbalsta programmas „Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” ietvaros. Atlase notikusi, septiņus jauniešus esam pieņēmuši darbā, vēl trīs ir vajadzīgi. Jaunieši, strādājot biedrībā, iemācīsies jaunas prasmes, iesaistīsies cilvēku ar invaliditāti vajadzību un problēmu risināšanā, mācīsies sociālo atbildību, izprotot to cilvēku vajadzības un iespējas, ar kuriem iepriekš viņiem nebija nekāda saskare. Ceram, ka mūsu sadarbība izdosies un ieguvēji būsim mēs visi. 
 
Vēl viena ļoti laba ziņa! No 1. maija sabiedriskais transports no Liepājas kursēs līdz pat “Dvēseles veldzes dārza” autostāvvietai Ziemupē. Lūdzam visus interesentus laicīgi pieteikties, lai varētu ieplānot jūsu ierašanos un saplānot darāmos darbus. 
Autobuss aties plkst. 8:00 no Kuršu laukuma, tad pieturēs Baznīcas un Kungu ielā, tad pie “Rietumu centra” (pie Jysk) un pie Olimpiskā centra. Četras pieturvietas Liepājā, tad gar Grobiņu uz Vērgali, pa ceļam iegriežoties pie mums Ziemupē. Atpakaļ no “Dvēseles veldzes dārza” uz Liepāju autobuss izbrauks plkst. 17:00.
Lielu paldies par šo atbalstu sakām Liepājas autobusa parkam, Autotransporta direkcijai un KPR Sabiedriskā transporta nodaļai. Tas ir lielisks atbalsts mūsu cilvēkiem - viņi varēs paši nokļūt Ziemupē, negaidot, kad mēs no biedrības varēsim viņus turp aizvest.
 
PAZIŅOJUMS
Aicinām pieteikties ikgadējai biedru ekskursijai. 11. augustā dosimies uz Lietuvu, apmeklēsim Kuršu kāpu un Klaipēdas delfināriju. Lūdzam zvanīt Kristīnei pa tālr. 20208407.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.