Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
15.04.2014 Autors: LNBEEZ projekta „Esi aktīvs un iesaisties!” 
aktivitātes pavasarī
„Augstākā laime ir padarīt laimīgu kādu citu”, teicis vācu rakstnieks Teodors Fontāne. Dzīvē ir brīži, kad nauda nav prieka un laimes kritērijs. Nemateriālu dāvanu pasniegšana un saņemšana var sniegt brīnišķīgas emocijas. Šādi var teikt par Emila Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņu un pasniedzēju pasniegto dāvanu projekta „Esi aktīvs un iesaisties” dalībniekiem un citiem klausītājiem, kuri marta sākumā bija pulcējušies biedrības zālē. Zvanu ansambļa uzstāšanās un jauniešu individuālie muzikālie priekšnesumi iekustināja klausītāju un skatītāju dvēseles stīgas, īpaši aizkustinot cilvēkus ar redzes problēmām. 
Projekta dalībnieki tik kuplā skaitā kopā bija pulcējušies pirmo reizi - par godu sievietēm. Ja datoram ir podziņa, kuru nospiežot varam dzēst visu vai to daļu, kas mums nepatīk, tad ar cilvēku tā nevar. Dzīves notikumi nogulst atmiņā, tos izdzēst vai mainīt nav iespējams. Atmiņā vecāka gadu gājuma cilvēkiem ir 8.marts – Starptautiskā Sieviešu diena. Tai par godu tika sveikta katra projekta dalībniece. Projekta vadītāja Māra Ceiruļa uzruna, muzikālā dāvana un jaukā, pavasarīgā atmosfēra patiesi iepriecināja visus klātesošos. 
Par patīkamu pārsteigumu bija parūpējušies projekta nodarbību dalībnieki, izveidojot nelielu izstādi no klūdziņu pīšanas un zīda apgleznošanas nodarbībās tapušajiem izstrādājumiem. Neviltota bija skatītāju apbrīna par pensijas vecuma cilvēku un cilvēku ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem varēšanu. 
Projektā „Esi aktīvs un iesaisties!” nodarbības notiek jau piekto mēnesi. Cilvēki savu izvēli veikuši, nu darbojas piedāvātajās aktivitātēs – klūdziņu pīšanā, „Dzīves skolas” modulī, fiziskajās aktivitātēs, floristikas un dekoratīvās apstrādes nodarbībās, mājamatniecībā, saskarsmes un radošās pašizteiksmes grupā, ādas apstrādē, filcēšanā un zīda apgleznošanā, apgūst datorprasmes. Izveidojušās interešu grupas, kurās praktiski darbojoties, noris sarunas par dažādām tēmām, skan smiekli, uzšķiļot dzīves dzirksti līdz nākošajai nodarbībai. 
 

EEZ projekta “Pilnveidojot sevi sabiedrībai” 
aktivitātes
Februārī uz kārtējo tikšanos biedrības telpās pulcējās Liepājas nevalstisko organizāciju Sadarbības tīkla dalībnieki. Tika pārrunāti dažādi cilvēkiem ar invaliditāti svarīgi jautājumi – gan par sporta aktivitātēm, gan invalīdu rokdarbu realizāciju, gan katras nevalstiskās organizācijas piedāvātajām nodarbībām, arī par biedrību aizsāktajiem un jau realizētajiem projektiem, un kopējo sadarbību, kas veicinātu katras organizācijas atpazīstamību.
Turpinās informatīvi izglītojošie pasākumi skolu jaunatnei „Iepazīsti manu pasauli!”, kurā skolu jaunieši tiek iepazīstināti ar vidi, kurā dzīvo neredzīgs cilvēks. Tā ir iespēja paraudzīties uz neredzīga cilvēka ikdienu – šķēršļiem, iespējām, ikdienā lietotajiem palīglīdzekļiem, pārvietošanās iespējām, izmantojot balto spieķi. Pieredzētais rosina iejūtību, veicina skolēnu izpratni par cilvēku ar invaliditāti dzīvi, viņu iespējām, sabiedrības atbalstu. Skolēni bieži vien atzīst, ka iepriekš nav zinājuši, cik daudz spēj izdarīt cilvēki ar redzes traucējumiem.
Ik mēnesi notiek dažādu būvju apsekošana, ar mēŗķi novērtēt to atbilstību universālā dizaina principiem. Sniedzam ieteikumus, kā panākt, lai šie principi tiktu ievēroti, un kāpēc tas jādara. Konsultējam būvniekus, arhitektus un citus interesentus ne tikai Liepājā, bet arī citās Latvijas vietās.
Turpinām saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm par jautājumiem, kas skar cilvēku ar invaliditāti intereses. Esam panākuši to, ka Liepājā III grupas invalīdiem tiek nodrošinātas bezmaksas braukšanas biļetes sabiedriskajā transportā, lai tie varētu iesaistīties dienas centra pakalpojumos un aktivitātēs. Esam iesnieguši priekšlikumu Rīgas pašvaldībai, rosinot nodrošināt bezmaksas sabiedrisko transportu visiem cilvēkiem ar invaliditāti, arī no citām pilsētām iebraukušiem. Esam iepazinušies ar Labklājības ministrijas izstrādāto koncepciju „Par sociālās uzņēmējdarbības ieviešanas iespējām Latvijā” un iesnieguši priekšlikumus labākai sociālās uzņēmējdarbības ieviešanai.
 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.