Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
26.04.2013 Autors: LNB

25.februārī Rīgā, Latvijas Universitātē, biedrības pārstāvji piedalījās diskusijās „Universālais dizains, draudzīga arhitektūra un publiskā telpa” un „Par sociālās uzņēmējdarbības jautājumiem” Labklājības ministrijā. Tika sniegtas konsultācijas par Rīgas autoostas vides pieejamības uzlabošanu.
 

28. februārī biedrības biedri viesojās Neredzīgo biedrības Rīgas Rehabilitācijas centrā un apmeklēja mākslas muzeju „Rīgas Birža”.
 
Iespaidos par braucienu dalās Artūrs Līvmanis:

„Rehabilitācijas centrā mūsu biedriem bija iespēja salīdzināt, kā un ar kādām darba metodēm strādā Rīgas kolēģi. 
Ierodoties rehabilitācijas centrā, mūs iepazīstināja ar telpu izvietojumu un dienas programmu. Pēc kafijas pauzes devāmies apskatīt pašu centru. Rehabilitācijas centrā cilvēkiem ar redzes traucējumiem māca pīšanu, mājturību, filcēšanu, iesaista datorapmācības un mūzikas nodarbībās, pieejami arī psihologa pakalpojumi. 
Centra pirmajā stāvā ir šaudauna galds, kur Rīgas komanda vada treniņus, gatavojoties Rīgas šaudauna sacensību posmam, kas notiks Rīgā Strazdumuižas internātvidusskolā. Pēc tam mums pastāstīja un parādīja kā staigāt ar suni - pavadoni. Mūsu biedri uzdeva suņa -pavadoņa instruktoram jautājumus, piemēram - ko suns ēd? vai viņš aizstāv neredzīgu cilvēku, ja tas nepieciešams? vai suns - pavadonis var braukt sabiedriskajā transportā? u.c.
Vēlāk devāmies uz tiflotehnikas kabinetu, kur tā darbiniece mums pastāstīja, kāda tiflotehnika šobrīd ir piejama neredzīgiem cilvēkiem. Viņa stāstīja, ka nākotnē, iespējams, būs runājošie pulksteņi latviešu valodā. Šobrīd latviešu valodā pieejami krāsu noteicēji, asinsspiediena mērītāji un svari. 
Pusdienojām Rīgas mācību - ražošanas korpusā, pēc tam braucām uz Vecrīgu, uz mākslas muzeju “Rīgas Birža”. Ēka uzcelta 19. gadsimta otrajā pusē. Ieejot tajā, mūs sadalīja vairākās grupās. Katrai grupai tika nodrošināts gids, kas mums izstāstīja nama vēsturi un izvadāja pa pašu ēku. Mēs tikām iepazīstināti ar Meisenes porcelāna kolekciju. 
Staigājot pa muzeju, ir viegli iedomāties, kā tas bija tanī tālajā 19. gadsimtā, kad nebija ne datoru, ne mobilo telefonu. Mums parādīja kāds bijis biržas seifs, kurā tika glabāti dokumenti un nauda. Ieejot seifā, radās jocīga sajūta - ja mēs tur paliekam un mūs neizlaiž ārā? 
Mūs iepazīstināja ar 13. gadsimta atradumu – Rīgas trotuāra fragmentu, kas veidots no koka. Paņemot šādu fragmentu rokā, cilvēks uz mirkli var iejusties senā cilvēka ādā un iedomāties, cik viegli tajos laikos bija iespējams izraisīt ugunsgrēku, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni. 
Pēc biržas apmeklējuma mūsu delegācija devās mājās. Tā bija interesanti pavadīta diena.”
 
A/S „Latvijas valsts meži” apstiprinājuši finansējuma piešķiršanu projektam „Sajūtu parka izveidošana Ziemupē „Dvēseles veldzes dārza” teritorijā”. 
     
Stāsta Māris Ceirulis: 

“Šobrīd aktīvi esam uzsākuši papildu līdzekļu piesaisti sociālās rehabilitācijas un izziņas centra „Dvēseles veldzes dārzs” labiekārtošanas darbiem. Priecājamies par SIA „LVCT” darbinieku atsaucību, viņi šobrīd izstrādā tehnisko projektu ēkas jumta konstrukciju pacelšanai, tas ir liels ieguldījums un atbalsts. 
Aicinu jūs visus, tikko kā saulīte būs izkausējusi pēdējo sniegu un zālīte sāks parādīties, droši mums darīt zināmu, ka esat gatavi doties dabā. Jau otro gadu varēsim baudīt Ziemupē jauko pavasara laiku, kas daudziem pilsētniekiem liegts. Putniņi čivina, dabā viss sāk mosties, tāds dvēseles laiks ar Dieva darbiem, Dieva brīnumiem, ar Kristus mīlestību, ko Viņš mums parāda, neskatoties uz to, ka mēs joprojām daudz grēkojam un darām netaisnību. 
Šogad plānojam, ja Dievs vēlēs, izrakt dīķi, lai nākotnē varētu piedāvāt iespēju makšķerēt un aktīvi atpūsties. Iecerēts, ka šovasar mūsu lauku īpašumā taps Latvijā pirmais Sajūtu parks ar augļu dārzu, garšaugu taku utt. Tajā cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, pensijas vecuma cilvēkiem būs iespēja atpūsties dabā, sasmaržot, sajust un izgaršot dažādus augus, baudīt pastaigu pa Baso pēdu taku un, rehabilitētāja uzraudzībā, ļauties aktīvai atpūtai. 
Cilvēki ar invaliditāti varēs savām rokām iestādīt, iesēt, aprušināt augus un novākt ražu, nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, pastaigāties pa meža takām.
Plānojam šogad nomainīt mūsu veco, balto Wolksvagen busiņu, kurš savu laiku, no 2004.gada, kad to iegādājāmies, godam nokalpojis. Daudziem desmitiem cilvēku sniegta palīdzība tieši ar šo busiņu. Meklējam sponsorus, kuri palīdzētu iegādāties jaunāku transporta līdzekli, ar lielāku jaudu un kam nebūtu nepieciešami lieli remontdarbi, kas paņem daudz līdzekļus. 
Šobrīd risinās (un ceram, ka tās vainagosies ar pozitīvu rezultātu) sarunas ar Latvijas Neredzīgo biedrības vadību un SIA „Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centrs” vadītāju Māru Heneli par komplekso rehabilitāciju un sociālās rehabilitācijas nodrošināšanu. Pie mums, Liepājas Neredzīgo biedrībā, gadu gaitā esam izveidojuši plašu materiāli tehnisko bāzi, kur varam un arī vēlamies sniegt valsts apmaksātu sociālo rehabilitāciju, nodrošināt naktsmītnes un rehabilitāciju lauku vidē cilvēkiem ar redzes invaliditāti.”
     
Martā apmeklējām semināru „Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumi, to ieviešanas gaita. Aktualitātes, problēmas un risinājumi”.
21. martā Latviešu biedrības namā „Rotari klubs” organizēja koncertu par godu Liepājas dzimšanas dienai. Uz to no mūsu biedrības tika aicināti 70 biedri. Koncertā uzstājās Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņi, skanēja dažādi instrumentāli un vokāli skaņdarbi. Ļoti labs un baudāms koncerts, mājup devāmies pacilātā noskaņojumā.
Marta beigās biedrībā notika Lieldienu pasākums aktīvākajiem biedrības biedriem, kurā muzicēja mūsu biedrības biedre Zoja Smirnova un mūzikas terapeite Dace Stieģele. Aigars Bušs deklamēja dzeju.
Ikdienā biedrībā bieži viesojas skolēni, studenti un viesi no citām biedrībām, kurus iepazīstinām ar pie mums notiekošo. Aprīlī ciemos bija ieradies uzņēmējs no Somijas, kura bizness saistīts ar iesaiņošanas un pakošanas darbiem, notika pārrunas par iespējamo darba vietu veidošanu cilvēkiem ar invaliditāti. 
     
    
 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.