Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
24.04.2012 Autors: LNB

ESMU STARP SAVĒJIEM

Sarunājas Aigars Bušs.
Aigars: Labdien! Pastāsti, lūdzu, par sevi! Kā tevi sauc?
Zanda: Mani sauc Zanda Krūmiņa. 
- Tu šeit stādā?
- Jā, es šeit strādāju. 2011. gada septembra beigās es atnācu uz biedrību strādāt kā brīvprātīgā. Nostrādāju trīs mēnešus, tad Māris Ceirulis, man vaicāja, vai varētu palikt šeit strādāt.
- Kā tu uzzināji, ka šeit būs darbs? 
- Es zināju, ka Liepājā ir neredzīgo biedrība, kura atrodas tuvu mājām, biju tai daudzas reizes gājusi garām. Biju tikko atgriezusies no Anglijas, meklēju darbu, tāpēc ienācu biedrībā pavaicāt, vai vajadzīgi darbinieki. Man piedāvāja pastrādāt kā brīvprātīgajai, lai iepazītos ar biedrības darbu. Tā es iepazinos un paliku.
- Par ko tu strādā?
- Janvārī tika uzsākts projekts „Cilvēk, nepaliec malā, iesaisties!”, esmu tajā informāciju tehnoloģiju pasniedzēja. Gatavoju arī preses relīzes un tiekos ar cilvēkiem. 
- Kas tas ir par projektu?
- Projekts paredzēts 80 mērķgrupas dalībniekiem, no kuriem 20 ir ar funkcionāliem traucējumiem un 60 pensijas un pirmspensijas vecumā.
- Ko nozīmē pirmspensijas vecums? 
-Tas nozīmē, ka cilvēks ir sasniedzis 57 gadu vecumu. Cilvēkiem, kuri iesaistās projektā, jāiziet nedēļu ilga motivācijas daļa, kuras laikā viņi saprot, ko vēlas darīt tālāk, kādos pulciņos vēlas iesaistīties. Sociālās rehabilitācijas organizēšanas daļa ietver vairākus moduļus - klūdziņu pīšanu, ādas apstrādi, filcēšanu, datoru apmācību, fiziskās nodarbības, baseinu, pirti, mājamatniecību, rokdarbus, nodarbinātības jautājumu risināšanu, Dzīves skolu, kurā tiek risināti dažāda veida cilvēkus interesējoši sadzīves jautājumi. Kad cilvēks ir beidzis motivācijas programmu, viņš izvēlas vai nu visus, vai atsevišķus moduļus. 
- Kā es saprotu, tad mēs varētu aicināt cilvēkus iesaistīties? 
- Jā, mēs cilvēkus aktīvi aicinām, publicējot laikrakstā informāciju. Cilvēki, kuri ir iesaistījušies, aicina savus paziņas vai draugus. Mēs vēl joprojām aicinām pieteikties interesentus.
- Cienījamie lasītāji un klausītāji! Ja jums ir draugi, paziņas vai radinieki, kuriem ir funkcionāli traucējumi vai kuri ir pirmspensijas vai pensijas vecumā, kuriem ir brīvs laiks, kuri nevēlas pavadīt laiku vienatnē savās mājās, aiciniet uz mūsu biedrību. Mēs visu pastāstīsim, iepazīstināsim un informēsim sīkāk par iespējām darboties. 
- Zanda, ko tu darīji Anglijā?
- Jā, es pusotru gadu nostrādāju Anglijā. Bet atgriezos, jo pietrūka māju sajūtas. Ļoti gribējās atpakaļ. Man Anglijā bija grūti iejusties. Protams, ka dzīves apstākļi varbūt ir labāki. Taču brīžiem likās, ko līdz nauda, ja pietrūkst savējie un draugi. Es ne brīdi nenožēloju, ka atgriezos. Es jūtos laimīga, es tiešām jūtos labi. Es esmu starp savējiem.
- Pastāsti par saviem vaļaspriekiem!
- Man patīk lasīt un dejot. Visu savu bērnību un jaunību esmu dejojusi tautas deju kolektīvā „Rucavietis”. Vēl man patīk braukt ar divriteni. Vasarā braucu pa jūrmalu, bet tagad izmēģinu jaunos veloceliņus. Vēl man patīk svešvalodas.
- Vai tu apgūsti kādu valodu?
- Kad aizbraucu uz Angliju, nezināju valodu. To mazliet apguvu tur esot. Vēl nedaudz zinu vācu valodu. Man patīk valodas, un iespēju robežās cenšos tās apgūt.
- No kurienes tu esi?
- Es esmu liepājniece.Kad pabeidzu vidusskolu, iestājos Liepājas Medicīnas skolā. Pēc Medicīnas skolas beigšanas divus gadus strādāju Liepājas Centrālās slimnīcas Ķirurģiskajā nodaļā. Šo divu gadu laikā ļoti daudz apguvu un iemācījos, pieredze dažkārt bija ļoti smaga, saskaroties ar slimajiem. Es biju gan pārsiešanas medicīnas māsa, gan nodaļas medicīnas māsa, gan vecākā medicīnas māsa. 
     Pēc tam uz gadu aizbraucu uz Vāciju, kur strādāju vāciešu ģimenē par auklīti divgadīgam puisītim un septiņgadīgai meitenītei. 
     Atgriezos Latvijā, bet vairs neturpināju darbu slimnīcā, bet sāku strādāt veikalā. Vienlaicīgi uzsāku studijas Liepājas Juridiskajā koledžā, jo vēlējos mācīties. Ieguvu profesiju - jurista palīgs un dabūju darbu Liepājas cietuma nodrošinājuma daļā. 2009. gadā krīze skāra arī Liepājas cietumu, un štatu samazināšanas rezultātā es zaudēju darbu. Kādu laiku biju bez darba , pēc tam devos uz Angliju. 
- Ko novēli cilvēkiem?
- Es gribu aicināt cilvēkus nesēdēt mājās, bet vismaz nākt paskatīties, kas notiek mūsu biedrībā. Šeit tiek piedāvātas daudz un dažādas iespējas. Aicināti tiek visi bez izņēmuma. Es domāju, ka cilvēki nenožēlos, jo tas ir tā vērts.
- Paldies par interviju, lai veicas darbā! 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.