Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
20.02.2017 Autors: LNB

Pateicoties Liepājas Sociālā dienesta atbalstam, arī šogad nodarbības notiks floristikas, ādas apstrādes, tapošanas, klūdziņu pīšanas, mūzikas terapijas un klavierspēles pulciņos. 
Jau drīz aicināsim biedrības ikgadējā ekskursijā. Lūdzam izteikt ierosinājumus, uz kurieni vēlaties doties. Savas idejas pastāstiet Kristīnei pa tālr. 20208407.
Arī šogad SIA “Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centra” Liepājas filiālē tiem, kuriem VDEĀVK komisijas lēmumā par invaliditātes piešķiršanu minēts, ka invaliditāte piešķirta redzes dēļ, iespējams saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Tiem klientiem, kuriem komisijas lēmumā nav minēts šis konkrētais nosacījums, ir nepieciešama acu ārsta vai ārstējošā ģimenes ārsta izziņa 027-U. Piedāvājam saņemt šādus pakalpojumus:
- 50 stundu sociālās rehabilitācijas nodarbības iespējams saņemt katru gadu;
- 378 stundu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus  iespējams saņemt pirmreizējiem klientiem vienu reizi, izņemot gadījumus, kad ar VDEĀVK komisijas lēmumu tiek mainīta invaliditātes grupa vai strauji pasliktinājusies redze (ir ārsta atzinums);
- 63 dienu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus ar diennakts uzturēšanos iespējams saņemt pirmreizējiem klientiem;
- 8 dienu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus ar diennakts uzturēšanos piedāvājam atkārtotiem klientiem.
Nepieciešamības gadījumā iespējams pieteikties tiflotehnikas palīglīdzekļu saņemšanai, iesniegumam pievienojot redzes invaliditātes apliecības kopiju vai acu, vai ģimenes ārsta atzinumu tiflotehnikas palīglīdzekļu saņemšanai. Atzinumā jānorāda, kāds palīglīdzeklis nepieciešams. Neskaidrību gadījumā lūdzu zvaniet pa tālr. 22007874, 63431535.  
Sociālās integrācijas valsts aģentūra aicina interesentus ar I un II grupas invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem pieteikties apmācībām ESF projekta "Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā un sabiedrībā" ietvaros. 
Tiek piedāvātas 5 tālākizglītības programmas – lietvedis, florists, dārzkopis, noliktavas darbinieks, galdnieka palīgs (apmācību ilgums no 6 līdz 18 mēnešiem) un 35 prasmju apmācības programmas, piemēram, dārzeņu stādīšana, veļas gludināšana, sveču liešana, preču komplektēšana, stādu sagatavošana u.c. (apmācību ilgums no 1 līdz 4 mēnešiem). Pirms apmācībām speciālisti noteiks profesionālo piemērotību (motivāciju, veselības stāvokļa atbilstību izvēlētajai profesijai, iepriekšējās zināšanas, pieredzi un prasmes) un sniegs ieteikumus atbilstošai apmācību programmai. 
 Profesionālās piemērotības noteikšanas laikā iespējams saņemt apmaksātu transporta pakalpojumu nokļūšanai līdz pakalpojuma saņemšanas vietai (ja personai ir ierobežota mobilitāte), ēdināšanas un dienesta viesnīcas pakalpojumus, psihologa, karjeras konsultanta, sociālā darbinieka konsultācijas.
Apmācību laikā tiks nodrošināta dzīvošana dienesta viesnīcā, ēdināšana 3 reizes dienā, sociālā darbinieka, psihologa konsultācijas un atbalsts, sociālā rehabilitācija, transporta pakalpojumi nokļūšanai līdz pakalpojuma saņemšanas vietai (ja personai ir ierobežota mobilitāte), atbalsts iekārtošanai darbā pēc apmācību programmas pabeigšanas, brīvā laika pasākumi.
Mācības notiks Jūrmalā, Slokas ielā 61. Tālrunis uzziņām 20011645, 26385047, e-pasts: sivaprojekts@siva.gov.lv 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.