Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
02.02.2015 Autors: LNB

 „Sportiskais ģenerālsekretārs no Liepājas”
Sarunājas Aigars Bušs
 
- Labdien! Pastāsti lūdzu par sevi!
- Mani sauc Raimonds Briežkalns, biedrībā darbojos kā brīvprātīgais, pārsvarā sporta nozarē - sporta klubā „Ezerkrasts”. Vēl biedrībā pārstāvu Latvijas Neredzīgo biedrības sporta savienību, palīdzu cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība, kaut ko atnest un aiznest. 
- Vai sporta klubā arī darbojies kā brīvprātīgais?
- Jā, sporta klubā arī kā brīvprātīgais. 
- Un sporta savienībā?
- Arī kā brīvprātīgais, dēļ mazā budžeta mēs visi darbojamies brīvprātīgi. 
- Vai esi liepājnieks? 
- Neesmu liepājnieks. Liepājā dzīvoju apmēram piecus, sešus gadus. Esmu no Valkas. 
- Kas tevi atveda uz Liepāju? 
- Mācījos Rīgā skolā un manā klasē mācījās viena meitene, viņa pēc skolas beigšanas pārcēlās dzīvot uz Aizputi. Vienos Ziemassvētkos aizbraucu pie viņas ciemos, pēc tam aizbraucu atpakaļ uz Valku, sakrāmēju savas mantiņas un aizbraucu uz Aizputi dzīvot. 
- Tātad tuvāk Liepājai dzīvot atveda mīlestība. 
- Meitene, jā! Mēs kādu laiku nodzīvojām Aizputē, tad pārcēlāmies uz dzīvi Liepājā. 
- Tad sāki lēnām biedrībā darboties? 
- Pašā sākumā nē, tāpat sanāca braukāt, jo bija jāpieskata bērns, bet pēc tam pārcēlos tuvāk biedrībai, sāku biežāk nākt un interesēties - ko, kas, kā palīdzēt, lai nesēdētu mājās un kaut kā laiku izmantotu lietderīgi.
- Vai tu arī kaut kur oficiāli strādā? 
- Jā, strādāju „Liepājas Pērkonītē“.
- Kas ir „Liepājas Pērkonīte“?
- „Liepājas Pērkonīte“ ir namu pārvalde, kas apkalpo trīs mājas, kuras pieder Latvijas Neredzīgo biedrībai. 
- Cik ilgi tu jau tur strādā? 
- Laikam būs jau četri gadi. 
- Tev ir kādi vaļasprieki, kāda aizraušanās? 
- Katrā ziņā tas ir sports, tūrisms, pārgājieni. 
- Kurš sporta veids tev visvairāk patīk? 
- Liepājas sporta klubā spēlēju šaudaunu. Ja nebūtu problēmas ar redzi, tad noteikti spēlētu ko citu, kādu komandu sporta veidu. Man patīk skatīties futbolu, hokeju. 
- Kā tu iesaistījies sporta klubā "Ezerkrasts"? 
- Kad sāku nākt uz biedrību, parasti darbojos trenažieru zālē. Tur interesējos, kādi pasākumi notiek. Tajā brīdī bija tāda kā krīze iestājusies sporta klubā, laikam cilvēkiem nebija laika ar to nodarboties, kaut ko organizēt, kaut ko darīt. Tik ilgi interesējos, ka mani sāka aicināt uz sporta kluba valdes sēdēm izteikt priekšlikumus un savas domas. Lēnā garā manas idejas tika atbalstītas, tad mani ievēlēja valdē, tagad esmu viceprezidents. Mēģinu organizēt komandas darbu kopā ar pārējiem valdes locekļiem. No viņiem ir ļoti liels atbalsts. Vēl man liels palīgs ir sociālā rehabilitētāja Monta, kura palīdz ar papīru lietām, viņa mums palīdz arī kā tiesnese šaudaunā, spēlēs gan Liepājā, gan citur Latvijā. 
- Mēs stāstām, bet varbūt tu varētu arī aicināt cilvēkus nākt un piedalīties?
- Jā, cilvēki varētu būt atsaucīgāki, nākt uz pasākumiem, kuri minēti sporta kluba kalendārajā plānā, aicinu pašiem aktīvi iesaistīties, izteikt priekšlikumus, domas par sporta kluba attīstību, kuras mēs varētu apsvērt un varbūt nākotnē realizēt. Mēs jau priekš cilvēkiem to darām, ne paši priekš sevis. Ja ir idejas, droši nāciet vai uzrakstiet. 
- Kā nokļuvi Latvijas Neredzīgo sporta savienībā un kādi ir tās plāni? 
- Ceļš sākās ar „Ezerkrasta“ sporta klubu, mēs kā pārstāvji braucām uz LNSS kongresiem. 
- LNSS ir Latvijas Neredzīgo sporta savienība? 
- Jā, braucām uz kongresiem, kalām nākotnes plānus, ko un kā darīt. Vecajai valdei tuvojās beigu termiņš, tāpēc pagājušā gada 20. martā notika vēlēšanas, kurās ievēlēja jaunu valdi. Tā ievēlēja prezidentu un LNSS ģenerālsekretāru. Es tā kā to visu negribēju, teicu, ka varētu būt valdē un darboties, jo dzīvoju Liepājā, bet visas darīšanas notiek Rīgā. Negribējās būt par ģenerālsekretāru, bet citas izvēles nebija. Ievēlēja mani par LNSS ģenerālsekretāru. 
- Kādi ir ģenerālsekretāra pienākumi? 
- Ģenerālsekretāram pienākumu ir daudz! Sākot ar sacensību organizēšanu, plānošanu, transporta nodrošinājumu, komandējumiem, līgumu sastādīšanu, rēķinu izrakstīšanu. Ļoti daudz darāmā ir ģenerālsekretāram. 
- Vai prezidents arī kaut ko palīdz? 
- Protams, liels paldies arī prezidentam Gļebam Ļepskim, jo viņš ļoti daudz dara. Viņš dzīvo Rīgā un krietni vairāk var izdarīt par mani, jo dzīvoju Liepājā un nevaru visu izdarīt. 
- Kādi turnīri LNSS šogad paredzēti? 
- LNSS šogad paredzētas sacensības desmit disciplīnās. Februāra sākumā Rīgā būs slēpošana, pēc tam Liepājā notiks viens no šaudauna turnīra posmiem. Esiet laipni aicināti kaut vai apskatīties, kas tas ir un kā to spēlē! Martā braucam uz Cēsīm, uz šaudauna otro posmu, vēl martā paredzēta peldēšana, aprīlī braucam uz Alūksni, kur notiks trešais posms šaudaunā. Vēl notiks spēka trīscīņa un, ja nešaubos, golbols. Maijā plānotas ipsa spēles - tās ir spēles cilvēkiem ar redzes problēmām no visas pasaules, varētu teikt neredzīgo olimpiāde, šoreiz tā būs Dienvidkorejā. 
- Cik no mūsējiem turp dosies? 
- Pārstāvju nebūs daudz - šaudaunisti, džudisti un viens vieglatlēts. Budžets nav tik liels, lai varētu atļauties sūtīt vairāk sportistus. Tad mums, protams, ir šahs, dambrete, vieglatlētika, vēl gan nezinām, kurā vietā un kad sacensības norisināsies. LNSS mājas lapā www.lnssinfo.lv visu var apskatīt. Nesajauciet ar Skolotāju savienības mājas lapu, jo tai ir līdzīga adrese. Tātad, mājaslapā ir visi jaunumi – kalendārs, rezultāti, ziņas, fotogrāfijas.
- Kas sastāda LNSS budžetu? 
- Principā mēs uztaisām tāmi un iesniedzam to Latvijas Paraolimpiskajā komitejā. Tā izskata mūsu tāmi, mūsu priekšlikumus, un lemj, cik daudz mums piešķirt naudu. 
- Cerams, ka Sporta savienībai veiksies, plauks valstī ekonomika un varēsiet kaut kur vairāk aizbraukt. 
- Jā, kaut gan arī pagājušogad mūsu šaudaunisti pabija gan Lietuvā, gan Zviedrijā, gan Somijā un Itālijā. Cerams, ka arī nākotnē mums būs iespējas sūtīt vairāk sportistus uz ārzemēm, kuri pārstāvētu mūsu valsti ārzemēs. 
- Pastāsti cilvēkiem, kuri nezina, kas ir šaudauns?
- Šaudauns ir sporta veids - kaut kas līdzīgs galda tenisam, var teikt - galda teniss neredzīgiem cilvēkiem. Galds tiek sadalīts uz pusēm, vidus tiek atdalīts vai nu ar stiklu, vai finieri, katrā galda galā ir tādi kā vārti, maiss, grozs – sauciet, kā jūs gribat. Šo spēli spēlē ar skanošu bumbiņu, ar lāpstiņām, cimdiem, necaurredzamām brillēm. 
Spēli var spēlēt arī redzīgi cilvēki, jāuzliek tikai necaurredzamās brilles, lai būtu pilnīga tumsa. Spēles princips - bumbiņa jātrāpa pretinieka vārtos, protams ir savi noteikumi, tos visus tagad neizstāstīt, spēle ir aizraujoša un interesanta, sevišķi, ja rezultāts iet punkts punktā un sanāk spēlēt trīs setos. 
- Kāds ir tavs novēlējums cilvēkiem? 
- Novēlu šajā gadā spēku un veselību, drošāk apmeklēt mūsu pasākumus, novēlu labus panākumus un augstus sasniegumus sportā!
- Cerams, ka LNSS augs un mūsu sporta klubs attīstīsies. Veiksmi tev darbā, paldies par interviju!


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.