Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.02.2014 Autors: LNB


Šogad turpinām realizēt 2013. gada jūlijā uzsākto Eiropas ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009. – 2014.gadu perioda programmas „NVO fonds” un Sabiedrības integrācijas fonda finansētu projektu „Pilnveidojot sevi sabiedrībai” (Nr.2012/EEZ/DAP/MAC/014/3/NAC/004). Galvenās aktivitātes būs biedru (cilvēku ar invaliditāti) interešu aizstāvība, jaunu biedru piesaistīšana, darbs ar brīvprātīgajiem. Darbs pie atbalsta pasākumu ieviešanas darba devējiem invalīdu nodarbinātībai valstiskā līmenī, pie patstāvīga finansējuma nodrošināšanas invalīdu NVO administratīvajiem izdevumiem jautājuma aktualizācijas valstiskā līmenī. Darbosimies invalīdu interešu aizstāvēšanas valsts politikas izstrādē un īstenošanā Latvijā. Noteikti sniegsim ierosinājumus, priekšlikumus un atzinumus par invalīdus ietekmējošiem lēmumiem sociālajā, nodarbinātības, izglītības un vides jomās, pakalpojumu un informācijas pieejamības nodrošināšanā, atbilstoši universālā dizaina principiem, cilvēkiem ar invaliditāti. 
Tāpat turpināsim iesākto sociālās uzņēmējdarbības popularizēšanu, sadarbosimies ar citām invalīdu NVO Latvijā, apsekosim būvobjektus un izvērtēsim to pieejamību. Plānojam pasākumus „Es vēlos iepazīstināt tevi ar savu pasauli” skolniekiem, septembrī visi darbinieki un aktīvākie brīvprātīgie sanāksim kopā, lai izvērtētu katra padarīto, un izvirzīsim jaunus mērķus tālākai darbībai. Jau maijā dosimies pieredzes apmaiņas braucienā pie potenciālajiem sadarbības partneriem Hamburgā (Vācijā).
 
Darbs aktīvi rit arī Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.–2014.g. perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „Nevalstisko organizāciju projektu programma” un Sabiedrības Integrācijas fonda finansētajā projektā „Esi aktīvs un iesaisties!” (Nr. 2012/EEZ/PP/1/MAC/020). 
Vispieprasītākās nodarbības projektā ir ādas apstrādē, filcēšanā un zīda apgleznošanā, kuras vada māksliniece Ilze Jansone, un floristikā un dekoratīvajā apstrādē, kuras vada pasniedzēja Biruta Ignatova. 
Var apbrīnot daudzveidīgās idejas, kuras Ilze Jansone iedzīvina savos darbos! Prasmes šīs idejas īstenot viņa prot nodot arī citiem. Dažkārt sagatavošanās darbam nebūt nav viegla, jo nodarbībās piedalās cilvēki ar dažādām nopietnām veselības problēmām, arī pensijas vecuma cilvēki. Bet pasniedzējas personība un cilvēciskās īpašības saista, aizrauj un iedvesmo cilvēkus. Darbnīcā top dažādas lietderīgas un interesantas lietas – krelles, piespraudes, šalles, kārbiņas, maciņi un daudz kas cits. 
Floristikas un dekoratīvās apstrādes nodarbību telpa allaž ir ļaužu pilna. Pakārtoti gadskārtu ritējumam, Birutas Ignatovas vadībā tapa Adventes vainagi un dekori, tiek darinātas apsveikumu kartītes un apgūtas prasmes saiņot dāvanas, pavasarī darbi būs saistīti ar Lieldienām, vasarā brīnumainos pušķos tiks kārtoti ziedi. 
Projekta ietvaros varam iegādāties visdažādākos materiālus, lai ikviens nodarbībās iesaistītais, pasniedzēju vadībā, varētu īstenot savu sapņu darbiņu. Krāsu un materiālu izjūta iedzīvināta darbos, kuri ikdienā rotā Liepājas Neredzīgo biedrības telpas. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.