Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
19.02.2014 Autors: LNB

“Būt aktīvam un nesēdēt mājās”

- Sveicināts! Pastāsti kā tevi sauc, lai visi lasītāji zina. 
- Mani sauc Raimonds, uzvārds Briežkalns. Biedrībā strādāju kā brīvprātīgais. 
- Ko nozīmē strādāt kā brīvprātīgajam?
- Strādāt un par to nesaņemt algu - to nozīmē brīvprātīgs darbs. Vairāk darbojos sporta klubā un organizēju sporta kluba dzīvi.
- Kā tu nokļuvi biedrībā? 
- Tas ir garš stāsts…Dzīvoju Aizputē, no turienes mani atveda parādīt Liepājas Neredzīgo biedrību. Pārcēlāmies dzīvot uz Liepāju. Sāku biežāk apmeklēt biedrību, darbojos ar datoriem, jo tajā laikā man nebija interneta pieslēguma. Mani palēnām sāka iesaistīt visādos palīgdarbos, aicināja palīdzēt kaut ko aiznest, uznest. Kopš pārcēlos dzīvot uz Dunikas ielu, biedrība man ir kā otrās mājas. 
- No kuras puses tu nāc? 
- Dzimis esmu Valkas rajonā, pie Igaunijas robežas, ir tur tāds Kārķu pagasts. Desmit gadu vecumā sāku mācīties Rīgā. Pabeidzu Strazdumuižas internātvidusskolu, tad atkal atgriezos Valkā, strādāju un dzīvoju tur. Tad dzīve iegriezās tā, ka pārcēlos dzīvot pie draudzenes uz Aizputi. Gadu tur nodzīvojām, bet tad pārcēlāmies uz Liepāju.
- Bija kāds iemesls?
- Jā, bija nesaskaņas ar dzīvokļa īpašniekiem. Viņi palūdza mūs izvākties, un mēs meklējām dzīvokli Aizputē. Neatradām neko piemērotu, tāpēc meklējām iespējas Liepājā. Tur arī atradām. Tā jau piecus gadus esam liepājnieki. 
- Ko tieši tu dari biedrībā? 
- Palīdzu Edgaram, Aigaram un Maritai. Ko vajag to daru - uz pastu aizeju, mēbeles palīdzu pārnest, atnesu no veikala kaut ko tiem, kuri paši to nevar. Kļuvu par brīvprātīgo, jo gribēju darboties sporta klubā. Darbība sporta klubā vienu laiku bija tāda kā panīkusi. Tagad lēnām darbojamies. Esam panākuši, ka Liepājā notikušas un tiek arī plānotas Vislatvijas mēroga sacensības, šogad paredzēti trīs turnīri. 
- Tu esi sporta kluba valdē? 
- Jā, esmu viceprezidents.
- Zinu, ka tu strādā arī algotu darbu? 
- Tā kā man ir problēmas ar redzi, un visus darbus darīt nevaru, strādāju Dunikas ielā par sētnieku. Tas ir fizisks darbs, to darīt varu. Man patīk pavadīt laiku svaigā gaisā, darbs apmierina.
- Vai tev ir kāda aizraušanās?
- Man patīk sports, mēģinu piedalīties visādos sporta pasākumos, kur vien iespējams. Man patīk tūrisms - pārgājieni, ekskursijas. 
- Vai tu bieži kaut kur izbrauc?
- Šad tad sanāk brauciens uz dzimto pusi. Tas ir tāls gabals, ar vairākiem autobusiem jābrauc. 
- Ārzemēs esi bijis?
- Jā, tepat tuvumā - Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā.
- Kā tu kā sporta kluba viceprezidents redzi tā nākotni, ir kādi plāni?
- Panākt, lai cilvēki vairāk nāk un darbojas. Mēs te visu darām, organizējam cilvēkiem nevis sev. Cilvēki varētu būt atsaucīgāki. Runājot par izaugsmi, varbūt tā būtu iespēja lielo sporta zāli attīstīt, bet tas atkarīgs no finansējuma. 
- Vēl jau ir iespēja cilvēkiem, kuriem interesē, dabūt šī gada sporta plānu, vai ne? 
- Avīzītē tas jau bija ielikts, arī internetā var apskatīties, pie mums atnākt un parunāties, visu pastāstīsim.
- Kāds ir tavs novēlējums cilvēkiem? 
- Esiet aktīvi un nesēdiet mājās! 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.