Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.02.2013 Autors: LNB

2013.gada februāris

Nr.1 (50) 

Labdien jūsmājās!

Tik ilgi gaidītie Ziemassvētki pagājuši, Kristus dzimšanas diena nosvinēta, Jaunais gads sagaidīts. Ar jaunu sparu, jaunu apņemšanos nākamajā gadā iekšā. Lai izdodas ko pilnveidot savā dzīvē, uzlabot, uzsākt ko jaunu vai turpināt to pašu. Varbūt tieši otrādi - pārtraukt kaut ko darīt vai arī atmest? Izmest ārā no savas dzīves. Lai Dievs svētī, ka katra apņemšanās, kas vērsta uz labu cilvēka dzīvē, īstenojas.
 
Janvāris un februāris biedrībai bija intensīvs darba laiks. Bija jānodod atskaites par iepriekšējo gadu, steidzīgi jāraksta jaunie projektu pieteikumi. To mēs esam izdarījuši, iesniedzām projektus Liepājas domei, Aizputes novada domei, arī Kuldīgas novada domei. Visos šajos novados, un arī apkārt esošajos, dzīvo mūsu cilvēki, kuriem nepieciešams sniegt vajadzīgo palīdzību īstā laikā. Esam iesnieguši arī Sabiedrības integrācijas fondam divus projekta pieteikumus. Finanšu pieejamība nevalstiskām organizācijām šobrīd ir ierobežota, tāpēc dažādos projektu konkursos konkurence ir ļoti liela. Es ticu, ka, ja tiešām organizācija būs pielikusi visas pūles, ja galvenais mērķis ir kalpot cilvēkiem, palīdzēt, rūpēties par viņu garīgām un laicīgām vajadzībām, ja ir pareiza motivācija un skaidrs skatiens, kāpēc to darām un kādiem cilvēkiem no tā visa nāks palīdzība, tad atbalsts būs tieši tām organizācijām, kuras ir gatavas īstenot savas projektu idejas. Tuvojas pašvaldības vēlēšanas, var manīt ļaužu sarosīšanos, tiek izteikti politiskie piedāvājumi. Aicinu būt modriem un saprātīgiem. Izvērtēsim, cik solījumi ir reāli, vai tur sekos darbi. Solīt var daudz, bet svarīgākais ir darīt. Jāteic godīgi, līdz šim sadarbība ar Liepājas pilsētas domi bijusi ļoti veiksmīga, lai Dievs svētī, ka tas arī tiek turpināts. Vides pieejamības sakārtošana, universālā dizaina ieviešana, atbalsts nevalstiskām organizācijām – tas viss būs nepieciešams arī turpmāk. Reiz, kādā tikšanās reizē, ar domes pārstāvjiem pārrunājām daudzas labas lietas, kas aizsāktas un iecerētas, un kas noteikti jāturpina. Mūsu organizācijā un arī Latvijas Neredzīgo biedrībā šobrīd aktuāls jautājums ir par asistenta pakalpojumu nodrošināšanu I grupas redzes invalīdiem un II grupai, kuriem ir nopietni funkcionālie traucējumi, arī bērniem invalīdiem. Pakalpojums tiks realizēts caur Liepājas domes Sociālo dienestu un citu pašvaldību sociālajiem dienestiem. Lai asistenta palīdzību varētu nokārtot, nepieciešams DEAK atzinums. Sīkāk par jauno kārtību jums var izskaidrot biroja meitenes, vai arī jautājiet man - mēģināsim kopīgi rast risinājumu. Joprojām aicinām iesaistīties cilvēkus ar invaliditāti mūsu piedāvātajās aktivitātēs un pakalpojumos, dažādās nodarbībās. Priecāsimies par jauniem cilvēkiem, kuri, ja tā var teikt, uzdrīkstējušies tikt pāri fiziskām un emocionālām problēmām, vēlas iesaistīties un darboties. Mēs nevaram citu vietā pieņemt lēmumu un izdarīt kādas lietas. Bet, ja lēmums ir pieņemts, tad solām savu atbalstu. Ir jāsadarbojas, un tikai tad būs labs rezultāts. Nav tālu pavasaris, lai Dievs jūs svētī un miers ir ar jums!
 
  
Māris Ceirulis, Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.