Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.02.2013 Autors: LNBJau aizritējis gads, kā Liepājas Neredzīgo biedrība sāka īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu „Cilvēk, nepaliec malā - iesaisties!” (Nr.1DP/1.4.1.2.4./11/APIA/NVA/024). Gada sākums ir laiks notikumu izvērtēšanai. Aiz muguras gadumija, aizsteidzies klusais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas projektā iesaistītajiem mērķa grupas dalībniekiem bija gana darbīgs. Floristikas, klūdziņu pīšanas, ādas apstrādes un filcēšanas nodarbībās tapušas dāvaniņas gan tuvākajiem, gan darbiņi izstādei, ko plašākam apmeklētāju lokam mērķa grupas dalībnieki bija iekārtojuši Liepājas Neredzīgo biedrības telpās un kuru varēja apmeklēt ikviens interesents. 


Izstādi atklāja projekta vadītājs Māris Ceirulis, minot, ka gada laikā esošajiem biedrības biedriem piepulcējušies astoņdesmit pensijas un pirmspensijas vecuma cilvēki, un cilvēki ar funkcionāla rakstura traucējumiem. 
 
Pats svarīgākais, ka visi minētie mērķa grupas dalībnieki spēj būt kopā. Iesaistīšanās projektā, kā viņi paši atzīst, ļāvusi iegūt jaunus draugus, domubiedrus, skolotājus. Iegūta pārliecība par saviem spēkiem – nākt, darboties un pierādīt sevi. Ja reizēm kas neizdodas tik labi kā gribētos, vienmēr līdzās ir un būs skolotājs, kas iedrošinās vai uzmundrinās ar labu vārdu. Ikviens nodarbību vadītājs katru no šiem cilvēkiem gaida kā vienīgo, kā svarīgāko.
 
Sociālās rehabilitācijas programmas modulī „Dzīves skola”, ikvienam dalībniekiem tiek dota iespēja izteikties un rosināt diskusiju par kādu sociālās jomas aktualitāti. Omu nereti uzlabo kāda pašu kopīgi nodziedāta dziesma. Datora nodarbībās iegūtās zināšanas ļauj mērķa grupas dalībniekiem darboties patstāvīgi, dziļāk iepazīstot interneta vidi un virtuālo pasauli. Klūdziņu pīšanas, floristikas, mājamatniecības, rokdarbu, ādas apstrādes un filcēšanas nodarbības ir tās, kurās mērķa grupas dalībniekiem tiek dota iespēja izmēģināt un trenēt savu roku veiklību. Iegūt jaunas zināšanas un prasmes par adīšanas un tamborēšanas tehnikām, groziņu pīšanu, dekoru gatavošanu, gan mājamatniecības darbu veikšanu, iegūstot teorētiskas un praktiskas zināšanas par remontdarbiem, galdniecību un santehniku.
 
Savukārt sports ir tas, kas, mērķa grupas dalībnieku vārdiem sakot, neļauj novecot. Kopīgas pastaigas, pirts kūres un baseina apmeklējumi, ne tikai stiprina veselību, bet rada kopā būšanas prieku starp vienaudžiem un domubiedriem.
 
Tādēļ arī šajā gadā, turpinot projektā iesāktās aktivitātes, vēlamies, lai tas būtu neaizmirstams laiks, pavadīts šeit - Liepājas Neredzīgo biedrībā,  ikvienam projektā iesaistītajam mērķa grupas dalībniekam.


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.