Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
27.02.2013 Autors: LNB

19. decembrī biedrībā notika Ziemassvētku pasākums aktīvākajiem biedrības biedriem un brīvprātīgajiem. Ar sirsnīgām svētku dziesmām visus priecēja bērnu vokālais ansamblis „Gaismiņas”, Aigars Bušs deklamēja dzejoli „Svētā nakts”. Skaistas, pašu rokām gatavotas, apsveikumu kartiņas biedriem dāvināja pirmskolas izglītības iestādes „Saulīte” bērni.
 

21. decembrī notika Ziemassvētku pasākums darbiniekiem, kurā uzstājās paši darbinieki - Aigars mūs pārsteidza ar melodeklamāciju, Verners ģitāras pavadījumā nodziedāja vairākas dziesmas, Dace spēlēja uz klavierēm jaukas Ziemassvētku melodijas.

Decembra beigās vairākas biedrības darbinieces piedalījās seminārā „Cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem integrācijas veicināšana, izmantojot universālā dizaina principus” Bernātos.
 
7.janvārī ar pirmo izstādi Liepājas Latviešu biedrības namā noslēdzās biedrības ‘‘Lauvu klubs Liepāja” virzītais foto projekts „Es rādu Tev to, ko pats neredzu”. Projektā piedalījās 7 neredzīgi cilvēki no Liepājas Neredzīgo biedrības - Lilita Štefaņuka, Zoja Smirnova, Solveiga Vildmane, Visvaldis Gansons, Artūrs Līvmanis, Ivars Starks un Gatis Nierliņš. Viņi tika apmācīti darbam ar fotokamerām. Gada laikā vairākās foto sesijās tapa gandrīz 500 fotogrāfijas, kurās tika „fiksētas” vietas, lietas, skaņas un sajūtas, kas viņiem likās īpaši svarīgas. No fotogrāfijām žūrija, kura sastāvēja gan no māksliniekiem, gan ar mākslu un uzņēmējdarbību saistītiem cilvēkiem, izvēlējās 30 labākos darbiņus. Projekta noslēgumā ir tapusi fotoizstāde, kas ar Starptautiskā Lauvu kluba tīkla atbalstu tiks parādīta Latvijas pilsētās - Liepājā, Rīgā, Valmierā un Alūksnē. Pēc tam izstāde sāks ceļu ap Baltijas jūru, piestājot Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Dānijā, Zviedrijā, Somijā. Ar vēstniecību atbalstu plānots to parādīt arī Lielbritānijā un ASV. 
 
24. janvārī biedrībā viesojās Labklājības ministre Ilze Viņķele un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš ar saviem palīgiem. Mums atvēlētajās 45 minūtēs rādījām, ko mūsu organizācijā dara, kādus pakalpojumus piedāvā cilvēkiem ar invaliditāti, cilvēkiem pirms pensijas un pensijas vecumā. Šķiet, ka iespaids viesiem palika labs. Mēs ievadījām sarunas par to, ka Labklājības ministrija varbūt varētu pirkt sociālos pakalpojumus topošajā sociālās rehabilitācijas lauku vidē centrā „Dvēseles Veldzes dārzs”, varbūt arī tepat uz vietas. Labklājības ministre šobrīd no mums gaida aprēķinus, kā arī priekšlikumus, kā redzam tālākās nepārtrauktās sadarbības veidošanu. 
 
Mēs jau iepriekš bijām iesnieguši priekšlikumus Labklājības ministrijai, tagad tos aktualizējām – piemēram, par subsidētām darbavietām. Šobrīd ir samazinātas algas un invalīdam - bezdarbniekam, kas subsidētā darbavietā iesaistīts, drīkst maksāt tikai minimālo algu. Vēl nav skaidrības, kas palīdzētu nomaksāt darba dēvēja sociālo nodokli, ir arī citi sarežģījumi, kas jārisina. Ministres kundze atzina, ka mūsu saruna nav noslēgusies, notiks vē citas tikšanās, lai realizētu labās ieceres. 
 
8. februārī biedrībā notika filmēšana, ciemos bija atbraukuši LTV 1 raidījuma „Kopā” veidotāji. Filmēja visu, kas pie mums notiek.
 
Notikušas arī dažādas sporta aktivitātes. Decembrī notika novusa kauss dubultspēlē. Kausu izcīnīja Gints Petrovics un Austris Ņikiforovs.
12.janvārī notika šaudauna spēļu turnīrs Cēsīs, kurā mūsu Lilita Štefaņuka ieguva otro vietu starp sievietēm. 
19. janvārī biedrībā notika novusa vienspēles, bet 22. janvārī notika darta (šautriņu mešanas) sacensības. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.