Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.02.2012 Autors: LNB

VISAS ATBILDES IR KATRĀ CILVĒKĀ PAŠĀ
 
Sarunājas Aigars Bušs.
 
- Labdien! Pastāsti, lūdzu, par sevi! 
- Mani sauc Dace Stieģele, es esmu mūzikas terapeite.
- Kā tu nokļuvi darbā Liepājas Neredzīgo biedrībā?
- Tas ir garāks stāsts. LNB strādā Daina Cērpa, kura ir Eiropas Sociālā fonda un Latvijas valsts finansētā, Labklājības ministrijas sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību, projekta „Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība personām ar redzes traucējumiem Latvijā” koordinatora asistente. Pirms dažiem gadiem mēs abas apmeklējām angļu valodas kursus, kuros iepazināmies. 
     Šogad pabeidzu Liepājas Universitātē maģistrantūru un ieguvu profesionālo mākslu terapeita grādu mūzikas terapijā. Bija pagājis apmēram mēnesis, kad man zvanīja Daina un piedāvāja strādāt biedrībā. Mani šis piedāvājums ieinteresēja. Tā kā tobrīd nestrādāju un atpūtos pēc studijām, tad atbraucu uz pārrunām ar biedrības priekšsēdētāju. 
     Sarunājoties un vienojoties, ka es varētu šeit strādāt, apskatot iecerētā darba dokumentāciju, sapratu, ka šī projekta ietvaros ir iespējams strādāt ar cilvēkiem arī mūzikas terapijā. Pēc sarunas ar Māri Ceiruli, kurš ir šī projekta Kurzemes plānošanas reģiona vietējais koordinators, un pēc viņa vienošanās ar Gati Grīntālu, projekta LNB Sociālās rehabilitācijas aktivitāšu nodrošināšanas koordinatoru, tiku pieņemta darbā par mūzikas terapijas nodarbību vadītāju. Tas bija kas cits nekā sākotnēji bija iecerēts. 
-  Kāds bija sākotnējais piedāvājums?
- Man piedāvāja vadīt klavierspēles nodarbības un datorprasmju apguves nodarbības. Šobrīd es vadu arī klavierspēles apguves nodarbības, bet par datorprasmju apguvi rūpējas Verners, zinošs un prasmīgs datorspeciālists. Tā nu katrs mēs strādājam tajā jomā, kurā varam pielietot tieši tās zināšanas, prasmes un spējas, kuras mums ir. 
- Un darba pietiek?
- Jā, darba pietiek. Cilvēki ir ieinteresēti, viņi apmeklē nodarbības. Izskatās, ka viņiem patīk. Un patīk arī man.
- Vai tev agrāk ir bijusi saskarsme ar neredzīgiem vai vājredzīgiem cilvēkiem?
- Jā, studiju prakses laikā man bija iespēja strādāt ar vājredzīgu cilvēku.
- Tad jau tev bija vienkāršāk. Nebija bailes, neziņa, jo bija neliela pieredze.
- Es varu piekrist. Kaut arī pieredze bija neliela. Sākot šeit strādāt, vēroju cilvēkus. Ātri pamanīju tās īpašās un specifiskās lietas, kuras raksturīgas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tad meklēju informāciju speciālās literatūras avotos, zinātniski pētnieciskos darbos un citur, kur bija iespējams uzzināt, kāda ir specifika strādājot ar cilvēkiem, kuriem ir redzes traucējumi, kādas metodes būtu iespējams veiksmīgi pielietot mūzikas terapijā. Mums bija arī apmācība par mācību metodēm un paņēmieniem darbā ar neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem.
- Ko darīji pirms sāki strādāt par mūzikas terapeiti? Kāda ir tava izglītība? 
- Jāsaka tā, ka mana izglītība, lai šobrīd varētu strādāt kā mūzikas terapeits, sākās pirmajā klasē, kad sāku mācīties bērnu mūzikas skolā. Es domāju, ka mans dzīves ceļš gājis tieši tā, lai šobrīd es būtu šeit. Vispirms mūzikas skola, tad mācības mūzikas vidusskolā un studijas Mūzikas akadēmijā. Ilgāku laiku mana darba vieta bija Liepājas simfoniskais orķestris, kur spēlēju čellu. Esmu kalpojusi kā mūziķis savā draudzē.
- Kāpēc aizgāji no darba orķestrī?
- Tajā laikā viss notika vienlaicīgi - darbs, ģimene, studiju noslēgums. Tā man bija liela intelektuālā un garīgā spriedze. Vienlaikus jau dažus gadus gāju pa garīgo ceļu, un manī arvien pieņēmās spēkā iekšējā pretruna. Es vairs nejutos garīgi komfortabli vietā, kurā strādāju. Tāpēc no darba aizgāju.
- Kāds ir tavs vaļasprieks?
- Man ļoti patīk lasīt grāmatas. Un vēl es izbaudu katru iespēju būt dabā. Tāpēc, cik vien tas ir iespējams, eju kājām. Esmu priecīga, ka mums šeit ir jūra un pludmale. Pamanu un ievēroju to, kas pilsētā ir no dabas. Un katru šo pieskārienu paņemu sev. Tas mani iepriecina un iedvesmo, tas palīdz dzīvot.
- Ir sācies jauns gads. Ko novēli citiem?
- Es priekš sevis esmu sapratusi, ka visas atbildes ir katrā cilvēkā pašā. Tāpēc es gribu novēlēt ikvienam iespēju un vēlēšanos paklusēt - ārēji un arī iekšēji, lai varētu sadzirdēt šīs atbildes. Atbildes no Dieva, atbildes pašam no sevis. Lai norimstas domas, lai norimstas skrējiens, lai atnāk miers un iespēja saprast, ko tu vēlies, lai ir iespēja sadzirdēt atbildes uz svarīgiem un ne tik svarīgiem jautājumiem!
-Paldies un lai veicas! 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.