Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.02.2012 Autors: LNB

     Pagājušajā rudenī pie mums biedrībā ciemojās Raili no Norvēģijas. Raili ir neredzīga, bet tas nav šķērslis, lai dotos ceļojumos un darītu dažādas interesantas lietas. 2011.gada 18.oktobrī ar Raili sarunājās Aigars Bušs.
 
Aigars: Saki, lūdzu, kā tevi sauc!
Raili: Mani sauc Raili Irene Ruotsalainen. Es esmu somiete, dzimusi Somijā. Pašlaik dzīvoju Norvēģijā 
- Kā tu zaudēji redzi!
- Es piedzimu neredzīga. Sākumā mācījos neredzīgo skolā, bet pēc tam citā pilsētā mācījos jaunā skolā, vēl pēc tam - ģimnāzijā. Esmu apguvusi klavierskaņotājas profesiju. 
- Kā notika šī apmācība?
- Espo ir skola, kur neredzīgi cilvēki apgūst šo profesiju. 10 gadus strādāju par klavierskaņotāju, bet apmēram 4 gadus mācīju neredzīgiem cilvēkiem Braila rakstu. 
- Ko tu šobrīd dari?
- Pašlaik es nestrādāju. 
- Kā tu nokļuvi Norvēģijā?
- Man patīk Norvēģija un tās cilvēki. Man vienkārši tur patīk. 
- Kā nonāci Liepājā?
- Janvārī es kontaktējos ar kādu meiteni no Rīgas, kura man pastāstīja par Edīti Tankelsoni, kura dzīvo Liepājā, un iedeva viņas kontaktinformāciju. Es zināju, ka Edīte nedaudz runā angliski. Tāpēc rakstīju viņai un jautāju vai viņa gribētu sazināties ar mani. Edīte piekrita un piedāvāja atbraukt ciemos uz Liepāju. Man patīk šī pilsēta, šejienes cilvēki. Ar Edīti esam sadraudzējušās.
- Vai tu apmeklē arī kādas nodarbības biedrībā?
- Jā, es piedalījos mezglošanas un ādas apstrādes nodarbībās. Apgūstu arī latviešu valodu. 
- Tu labi runā latviski. Liepājā esi jau otro reizi. 
- Jā, pirmo reizi šeit biju septembrī, tad mani uzaicināja piedalīties un uzstāties Baltā spieķa dienas pasākumā. Man tas ļoti patika. Patika, ka neredzīgiem cilvēkiem bija iespēja dzirdēt Evaņģēlija vēsti. Tas ir ļoti svarīgi. Ir labi, ka neredzīgiem cilvēkiem ir iespēja strādāt un ar kaut ko nodarboties Liepājas Neredzīgo biedrībā.
- Kāpēc sāki mācīties latviešu valodu! 
- Man ir draugi arī Valmierā. Ir tā, ka visi cilvēki nerunā angliski. Tāpēc sāku mācīties latviešu valodu. Man ir grūtības ar latviešu valodas mācību materiāliem. Ir viena latviešu valodas gramatikas grāmata, un to es ar vairāku cilvēku palīdzību pārveidoju Braila rakstā. 
- Tu esi muzikāls cilvēks. Pastāsti, kādus mūzikas instrumentus māki spēlēt? 
- Es spēlēju ģitāru, klavieres un mandolīnu.Pirmās klavierstundas man bija jau neredzīgo skolā, kad man bija 6 vai 7 gadi. Līdz 11 gadu vecumam es mācījos spēlēt ģitāru. Ģimnāzijā mūzikas teorija un klaviespēle bija obligātie mācību priekšmeti. Pazīstu notis, bet ja gribu iemācīties jaunu dziesmu, es to vienkārši klausos.
- Tu to mācies pēc dzirdes!
- Jā! 
- Tu zini vairākas svešvalodas?
- Zviedru valodu apguvu jau skolā, protu norvēģu, angļu, igauņu, krievu valodas, tagad arī latviešu valodu. Nedaudz runāju vāciski.
Norvēģu un latviešu valodas es mācījos pati, krievu valodu apguvu vakara kursos piecu cilvēku grupā pie ļoti labas pasniedzējas. Zviedru un angļu valodu mums mācīja skolā. 
- Paldies, ka mūs apciemoji, iepriecināji ar klavierspēli un dziesmām!
Gaidīsim atkal ciemos!   


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.