Apakšizvēlne
Aptauja

Liepājā, renovējot ielas, uz ietvēm tiek iestrādātas reljefās vadlīnijas, kuras paredzētas, lai cilvēkiem ar redzes traucējumiem atvieglotu pārvietošanos:

Lasīt aptaujas rezultātus
Kontakti
Adrese:
Ganību iela 197/205 Liepāja,
LV – 3407

Tālrunis:
+371 63431535,
+371 22007874

Fakss:
+371 63407115

E-pasts:
info@redzigaismu.lv,
liepajas_nb@inbox.lv

kartes attēls Apskatīt kartē

Baneri
13.02.2012 Autors: LNB

     Pērnā gada nogale biedrībā bija rosīga un notikumiem bagāta. Decembra sākumā noslēdzām līgumu ar dāņu uzņēmumu SIA „AE Partner Assembling”, dodot iespēju mūsu cilvēkiem ar invaliditāti iesaistīties saiņošanas un pakošanas darbos. Mums prieks, ka arī SIA „Wooly World” turpina darbu, piedāvājot iespēju cilvēkiem ar invaliditāti filcēt lācīšus.
     Decembrī biedrības pārstāvji Rīgā piedalījās seminārā „Zināšanas rada pārmaiņas”, bet Māris Ceirulis - Invalīdu lietu nacionālās padomes sēdē Labklājības ministrijā. Seminārā stāstījām par Sabiedrības integrācijas fonda atbalstīto projektu cilvēku ar invaliditāti nodarbinātībai. Savukārt Invalīdu lietu padomē prezentējām 13 rezolūcijas punktus par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību. Tos dzirdēja arī jaunā labklājības ministre Viņķele un pašvaldību lietu ministrs Sprūdžs, arī daudzi iestāžu un uzņēmumu vadītāji. 
     21. decembrī biedrībā notika jauks Ziemassvētku pasākums brīvprātīgajiem. Ar muzikāliem priekšnesumiem visus iepriecināja mūzikas terapeite Dace, datorzinību pasniedzējs Verners un biedrības biedrs Vladimirs. Gatis Leja nodziedāja paša sacerētu dziesmu ģitāras pavadījumā. Mazie Ezerkrasta sākumskolas skolēni bija sagatavojuši priekšnesumu un kopā ar vecākiem sarūpējuši jaukas dāvaniņas mūsu biedriem. Skaistas, pašu rokām gatavotas, apsveikumu kartiņas biedriem dāvināja pirmskolas izglītības iestādes „Saulīte” bērni, bet brīvprātīgā Klāra Jonasa uzdāvināja biedriem pašas adītās vilnas zeķes. 
     2.janvārī Liepājas Neredzīgo biedrība sāka Eiropas Sociālā fonda atbalstītā projekta „Cilvēk, nepaliec malā - iesaisties!” realizāciju, kas ilgs līdz 2013.gada 31.augustam.   Dažādos pasākumos iesaistīsim 60 pirmspensijas un pensijas vecuma sasniegušus cilvēkus, un 20 cilvēkus ar funkcionāla rakstura traucējumiem, lai palīdzētu viņiem integrēties sabiedrībā un rastu iespēju iekļauties darba tirgū. 
     Janvārī mums jāizstrādā un jāievieš sociālās rehabilitācijas programma. Tās motivācijas daļas ietvaros projekta dalībnieki uzzinās par savām iespējām aktīvi piedalīties sabiedriskajā dzīvē. Ikvienam tiks piedāvāts iesaistīties intelektuālajās spēlēs, nodarboties ar dažādām fiziskām aktivitātēm, nostiprināt veselību pirtī, „Dzīves skolā” apgūt jaunas ikdienas prasmes un apmeklēt kultūras pasākumus.
     Pēc šīs daļas apgūšanas, projekta dalībnieki apgūs dažādas praktiskās iemaņas un prasmes – mācīsies dažādu priekšmetu pīšanu no klūdziņām, nodarbosies ar ādas apstrādi un filcēšanu, floristiku, mācīsies mājamatniecības darbus un rokdarbus, sportos un tiksies ar domubiedriem, lai pārrunātu lietas, kuras aktuālas ikvienam no viņiem. 
Mēs domāsim arī par to, lai palīdzētu cilvēkiem iesaistīties darbā. Mums jau ir tādi biedri, kuri savus darinājumus var piedāvāt pārdošanai. Mums ir savs veikaliņš, arī veikalā „Rimi” notiek regulāra tirdzniecība. Pateicoties Raili, mūsu cilvēku darinājumi tiek realizēti arī Norvēģijā. Tādā veidā nopelnītā nauda nonāk atpakaļ pie darinātājiem. Tas ir ne tikai labs pienesums viņu budžetam, bet arī gandarījums par to, ka esi ne tikai sēdētājs un ņēmējs, bet vari kļūt arī par devēju. 
     Šogad iesaistīsimies Lietuvas - Latvijas pārrobežu projekta realizācijā. Projekta vadošais partneris ir Liepājas Dome, bet mēs esam partneri, bez tam iesaistīts ir arī Latvijas Neredzīgo biedrības Kurzemes plānošanas reģions un vairākas pašvaldības. Šī projekta galvenā aktivitāte, kuru mēs ļoti augstu vērtējam, ir tā, ka cilvēkiem ar invaliditāti tiks nodrošināta iespēja peldēties Baltijas jūrā. 
     Liepājas pludmalē tiks iekārtota ērta, viegli pārvietojama kabīne (modulis), līdz kurai brīvi varēs atkļūt arī cilvēki ratiņkrēslā. Peldēties gribētāji tur varēs pārģērbties, nolikt ratiņus un pārsēsties peldriteņos. Ja būs nepieciešams, varēs izmantot asistenta palīdzību. Līdz ar to daudzi  varēs izbaudīt līdz šim neiespējamo peldi jūrā. 
     Šobrīd Liepājas domes Veselības daļā tiek veikti visi saskaņojumi iecerētajiem darbiem. Ceram, ka, atbilstoši šim projektam, Jūrmalas parkā tiks uzstādītas divas reljefās kartes, lai neredzīgiem cilvēkiem būtu iespēja orientēties apkārtējā vidē. Jūrā tiks uzstādītas audio bojas, lai neredzīgie peldoties varētu orientēties. Esam iecerējuši, ka peldētājiem, pirms došanās jūrā, tiks iedotas speciālas aproces. Ar to raidīto signālu palīdzību neredzīgie peldētāji varēs viegli noorientēties un iziet atkal krastā. 
     Tiklīdz audio bojas būs uzstādītas un peldriteņi iegādāti, aicināsim cilvēkus ar invaliditāti doties un peldēties jūrā. Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš mums vaicāja, vai būšot peldētāji? Uz ko atbildējām, ka būs. Mēs nedrīkstam pievilt cerības, mums kopā jāpierāda, ka cilvēkiem tas ir nepieciešams. 
     Esam arī palīdzējuši Kuldīgas Centra vidusskolai izgatavot taktilo karti, bet Kuldīgas Ventas rumbas parkam - sagatavot informāciju braila rakstā informācijas stendam.
     Sadarbībā ar „Lauvu klubu” esam uzsākuši ļoti interesantu projektu „Es rādu tev to, ko pats neesmu redzējis”. „Lauvu klubs Liepāja” saņēmis no uzņēmuma „Canon” piecas fotokameras, kuras iedos neredzīgiem cilvēkiem – 1.grupas redzes invalīdiem. Viņi tiks mācīti ar tām fotografēt. Ikviens uzņems fotogrāfijas ar viņiem īpašām lietām, vietām un sajūtām, par kurām tie vēlas pastāstīt citiem. 
     3 mēnešu laikā „Lauvu kluba” biedru žūrija izvēlēsies 30 līdz 45 labākās fotogrāfijas, kuras veidos ceļojošo fotoizstādi, kas ar Starptautiskā Lauvu kluba atbalstu pavasarī tiks parādīta Liepājā, Latviešu biedrības namā, bet tālāk ceļos uz Rīgu, Valmieru un Alūksni. Pēc tam fotogrāfijas ceļos uz Lietuvu, Igauniju, Poliju, Somiju, Zviedriju, Dāniju un Vāciju, Lielbritāniju un ASV.
     Janvārī biedrības biedri Liepājā apmeklēja amerikāņu aktrises un dramaturģes Leslijas Oras izrādi "Roku - rokā", kas veicināja izpratni par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Izrādes laikā skatītāji, sēžot aplī aizvērtām acīm, ļāvās dažādām maņām un sajūtām. Viņi „nokļuva” nedzirdīgas un neredzīgas meitenes Helēnas Kelleres un viņas vājredzīgās skolotājas Annas Salivanas pasaulē. Skatītājiem tika izdalīti dažādi priekšmeti, lai tos sataustītu, sajustu un padotu tālāk. Leslija Ora, kas pati ir vājredzīga kopš dzimšanas, izrādes laikā izstāstīja aizraujošu stāstu, kura iedvesmas avots ir Helēnas Kelleres un Annas Salivanas asprātīgās, dziļās vēstules un lekcijas. 


JAUNĀKIE PROJEKTI
NODERĪGAS SAITES


Šī mājas lapa ir veidota ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros
un ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda. Par mājas lapas saturu atbild Liepājas Neredzīgo biedrība.